Neler Yeni

🔥İndirim PNY GeForce RTX 4090 24GB XLR8 Gaming VERTO™ EPIC-X RGB Ekran Kartı 69,999TL

shaco27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
391
İsim
eyyüb

shaco27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
391
İsim
eyyüb

GirayHan

80+ Gold
Böyle yapsam herhalde bende 1 aya kalmadan alırım ama gurur meselesi 😂😂
ahhaahah :kekw: Gifman bu performansla giderse pembe kovboy şapkası kırmızı çizme kısa dar rodeo kot şortu ile yakında yayın açacak onu izleriz daskjdsa :D

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,144
İsim
Batuhan
ahhaahah :kekw: Gifman bu performansla giderse pembe kovboy şapkası kırmızı çizme kısa dar rodeo kot şortu ile yakında yayın açacak onu izleriz daskjdsa :D
Critical Role Talks Machina GIF

bado6100

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Ahmet Oz
Kimse kart hakkında bir şey yazmamış, fiyatından dolayı herhalde :)

Aynı modelin 4080'nini geçen sene hepsiburada'dan %15 okul çantası indirimiyle almıştım. Sessiz çalışan güzel bir kart.

shaco27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
391
İsim
eyyüb
İndirim sepette son 6 ay'ın en düşük fiyatı stok 1

Alıntıyı görüntüle
@Gif Man
birisi yazmış bunu
1.Satıcı (HB TRGaming satıcısı) şu sahibindendeki 2. el ürünleri piyasadan toplayıp yuvarlak şeffaf bant yapıştırarak sıfır diye satan esenyurttaki soyadı elyıldırım olan Gaming Türkiye, Andromada Bilgisayar, Ventus Bilgisayar isimleriyle sürekli değiştirerek faaliyet gösteren vatandaş. Bu ürünün sıfır olmadığını bilemem belki sıfırdır fakat satan şahıs bu faaliyetlerde bulundu. Bilginize.
böyle bir bilgi aldım :D ventus bilgisayar dediğinde aydım durumu
Welcome to tr :D
2.ventus dedikleri an korkar oldum çünkü yorumlara bakarsanız.
ventus bilgisayar esenyurttaki o dolandırıcı yalancı bilgisayarcının ta kendisi. 3-5 ayda bir firma ismi değiştirip telefon numarası değiştirip yıllardır insanları mağdur etmeye devam ediyor . Birkaç kez alışveriş fırsatım oldu başımı ağrıtan bi ürüne denk gelmedim ama genel olarak işini yalanla dolanla hallediyor ürünlere sıfır yazıyor fatura var diyor ama asla öyle çıkmıyor ürünler tamamen 2.el piyasa ürünü fatura var diyip faturayı 10-15 gün sonra gönderiyor bence sahte fatura düzenletiyor veya photosopla falan başka faturaların üzerinde oynama yaparak ürüne göre ayarlatıyor . Bu vatandaştan uyguna ürün alırsınız ama işiniz tamamen şansa kalır ürün bozuk çıkar çalışmaz bikaç gün sonra arızalanır asla muhattap bulamazsınız arkasında durmaz ilgilenmez gerekirse sizi heryerden engeller ama asla yardımcı olmaz. Asla tavsiye etmiyorum alışveriş yapmayın yaptırmayın mağdur olma ihtimaliniz %90 müşteri yorumlarıda bu olasılığı gösteriyor.Piyasadaki bu kötü izleniminden dolayı 3-5 ayda bir sahibinden de firma adı değiştirip telefon numarası değiştirip yoluna öyle devam ediyor bunu sürekli yapıyor. Bu lavuğun size iyi diyebileceğim tek yönü malzeme alıp satarken kapınıza kadar getiriyor evinizde test edip öyle karar verip alışveriş yapabiliyorsunuz tek güzel yanı.Düzgün dürüst bir esnaf değil uzak durun.
eğer bu satıcı ventussa tehlikeli yinede günahını almayalım.
3.
Arkadaşlar, bazılarınız bilir.
Esenyurt'ta Ventus bilgisayar adında bir firma var. Bu firmanın diğer adları (gamer world, trgaming vb)
Bu firma ikinci el olarak aldığı ürünleri temizleyip sıfır diye ilana koyuyorlar. Sahibinden sitesinde de bu firmanın uygun fiyata sözde sıfır ürünler sattığını görmüşsünüzdür.
Sakın ama sakın!
İnanmayın.
Şimdi size başımdan geçen bu süreci anlatacağım.

Bu firma (ben alışveriş yaptığım dönemde (trgaming) adını kullanıyordu. Uygun fiyatlı ilanları görünce gidip almak istedim. Kendime göre bir sistem topladım. Sistem şu şekilde;
Ryzen 9 5900X işlemci.
B450M-A Pro Max anakart.
RX 6800 ekran kartı.
MSI 750W güç kaynağı.
32 GB RAM.
1 TB SSD.

Sistemi gidip aldığımda dışarıdan her şey normal ve sıfır gözüküyordu. (ödeme esnasında IBAN'a transfer istediler ve açıklamaya borç ödeme yazmamı istediler. Bu şekilde vergiden bile kaçabilirler ve olası bir durumda hakkınızı talep edemiyorsunuz. Tabii ben kabul etmedim ve açıklamaya bilgisayar ödemesi diye belirteceğimi söyledim)
Fatura istediğimde muhasebecilerinin izinde olduğunu ve yarın göndereceklerini söylediler. Sorun etmedim.
Diğer gün aradım, oyaladılar. Bu şekilde oyalamaları yaklaşık 2 hafta sürdü ve bastırmalarım sonucu yarım yamalakta olsa bir fatura alabilmeyi başardım.
Bilgisayarı ilk kullanmaya başladığımda bile kasma, donma vb. problemler yapıyordu. Sorunu ne yapsam çözemedim ve en son bilgisayarı açmaya karar verdim. Bir de ne göreyim!
PSU üzerindeki etiketler sökülmüş. İçi toz dolu. Ekran kartının plastik kısmı kırık!
İşlemci üzerinde çizikler vs var.
Gözlerime inanamadım. Sonra firmayı aradım ve sıfır diye aldığım ürünlerinin ikinci el olduğunu, bir karışıklık olduğunu anlattım. Asla ikinci el ürün satmadıklarını ve yardımcı olmayacaklarını söylediler. Daha sonra detaylı araştırma yaptım ve bu firmanın 2021 yılından beri aynı tezgahla insanları dolandırdığını gördüm. Google'a "gamer world Esenyurt" yazarsanız bu firma hakkında 2021'den beri dolandırılan ve konu açan diğer insanları görürsünüz. Firma mimlenince de isim ve numara değişikliği yapıp tezgaha devam ediyorlar. (gamer world, trgaming, Ventus bilgisayar vb kullandığı isimler) ayrıca sahibinden sitesinden ilanları kaldırıp yeni isimle tekrar ilana koyuyorlar. Sıfır diye millete ikinci el ürün satıyorlar.
Bir kamu kurumunda idari işler şefiyim ve bunlarla uğraşmaya karar verdim. Ticaret bakanlığına durumu belirten raporu yolladım. İstanbul vergi dairesine konu hakkında rapor yolladım. CİMER üzerinden ticaret bakanlığına bireysel şikayetimizi ilettik. Bununla da kalmadım tüketici hakem heyetine şikayet dilekçemizi ilettim ve firma hakkında yasal süreci her kanaldan başlattım.
Bu firma tarafından dolandırılan ve hakkı yenen herkes yorum bırakabilir ve bana ulaşabilir. Herkesin hakkını alması için gerekli yönlendirmeleri sağlayacağım.
1721307395642.png

Son düzenleme:
Top Bottom