Neler Yeni

Powershell ve cmd dosyaları açılıyor ve bir süre sonra kapanıyor.

NIKETSAT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Emir Arda TAŞTEKİN
ss.jpg
arka arkaya 3 tane power shell açılıyor kendiliğinden kapanıyor ve daha sonra cmd dosyaları açılıyor birisi temp te e... isimli dosyaya bişey yapıyor diğeri system de diğeride schtask da sbebini bilmiyorum dün opera ve razer synapse yükledim sadece gece bilgisayarı kapattım fişi çektim ama kapanmamış sabah kapatmaya çalıştım kapata basıyorum kapanıyor yazısı geliyor ama kapanmıyor hemen geri açılıyor ekran en son shift e basılı tutup kapattım kapandı açtım bunlar geldi ekrana tekrar kapattım o simgesiz ve isimsiz uygulama çıktı lütfen yardım edin.
Virüsmü var acaba yoksa başka birşeymi zararı olurmu bilemedim.

NIKETSAT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Emir Arda TAŞTEKİN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şu saatte valoranttaydım gene oldu bu sefer 4 er tane açtı oyunda olduğumdan alt tab attım sürekli o yüzden ne için açıldıpını göremedim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Açan program.jpg

İnternetten baktığım kadarıyla windowsun kendi programı ama görev yöneticisinde logosu varken burda yok ve bu yaklaşık 6 saatte bir system info ile ilişkili schtask ile ilişkili ve %temp% prb... isimli bir dosyayla ilgili bir şey yapıyor bilgisayar açılmadan avasta programlı taram ataması yaptım virüs yok diyor bunu nasıl kapatabilirim ( Bu program windows>temp dosyasının içinde oluşuyor ve powershelller ile cmdleri yapıp siliniyor)
edit: Windowsun değilmiş onun ismi wmiprvse.exe bu sx bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
940,343
Üyeler
147,869
Son üye
Radmela official
Top Bottom