Neler Yeni

Ps Kültürüne Dair Sorularim

Fefee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Furkan Efe Gökkaya
Arkadaşlar merhaba. Sizlere bir kac sorum olacak.
1)Maddi durumumdan dolayi biraz cağın gerisinde ve ps4 slim 500gblik satin alacagim. Örneğin dijital ile satin aldigim oyun 70gb yer kapliyorsa kutulu aldigimda da ayni yeri mi kaplayacak. Kutulu oyun satin alip bu sekilde alan tasarrufu yapabilir miyim?
2) Kutulu oyun aldigimda oyuna gelen guncellemeleri indirmeden oynama sansim var mi? Ornegin kutudan oyun sürümü 1.00 çıkıyordur ancak 1.06 guncellemesi vardir. Guncellemeyi erteleyip hikaye modunu oynayabilir miyim? Bunu soruyorum cunku konsolun geldiği gun işten geldikten sonra direkt oynamak istiyorum. Birde guncelleme yapmakla ugrasmak istemiyorum ilk gunden icin.
3) Son olarak uncarted 4e başlamayı düşünüyorum ama onceki oyunları oynamama gerek var mi?

Sorularimdan da anlayacaginiz gibi ps kulturune cok yabanciyim. Sorularimi maruz gorurseniz ve cevaplarsaniz sevinirim. İyi günler.

Fefee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Furkan Efe Gökkaya
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Belirtmeyi unutmusum. Arkadaşımda ps4 var ve psn kardesligiyle cogu oyuna ulasacagim zaten. Sadece merak ettigim ve onda bulunmayan bazi oyunlari satin alacagim zaman geçtikçe

isikt11

80+ Gold
En İyi Cevap
11
1) Kutulu oyun ve Dijital oyun aynı yeri kaplıyor. Kutulu oyunda direkt CD'de kopyaladığı için indirme sıkıntısı olmuyor sadece. Yoksa ikisi de eşit yer kaplıyor.

2) Oyundan oyuna değişir. Bazı oyunlar güncelleme yapmadan hikaye modunu oynama izin veriyor ama bazı oyunlar izin vermiyor

3) Hikayeler bağlantılı değil ama ara sıra diyaloglarda önceki oyunlarda yaptıkları şeylerden, olaylardan bahsediyorlar. Bunları anlamak ve karakterleri daha derin tanımak istiyorsan ilk 3 oyunu oynayabilirsin ama şart değil.

Bunların dışında, bütçen nedir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Maddi durumun yoksa PS4 alma.

Bir oyun 600-700 TL. 3 tane oyun alınca sistem parası zaten.
Kardeşilik yapacağım demiş ve zaten yeni çıkan oyunlar böyle pahalı oluyor. Eski oyunlar daha ucuz. (GoW, Tlou vs.) Onları oynayana kadar para biriktirir ya da o pahalı olan oyunlar ucuzlar zaten.

Son düzenleme:

Fefee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Furkan Efe Gökkaya
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1) Kutulu oyun ve Dijital oyun aynı yeri kaplıyor. Kutulu oyunda direkt CD'de kopyaladığı için indirme sıkıntısı olmuyor sadece. Yoksa ikisi de eşit yer kaplıyor.

2) Oyundan oyuna değişir. Bazı oyunlar güncelleme yapmadan hikaye modunu oynama izin veriyor ama bazı oyunlar izin vermiyor

3) Hikayeler bağlantılı değil ama ara sıra diyaloglarda önceki oyunlarda yaptıkları şeylerden, olaylardan bahsediyorlar. Bunları anlamak ve karakterleri daha derin tanımak istiyorsan ilk 3 oyunu oynayabilirsin ama şart değil.

Bunların dışında, bütçen nedir?

Kardeşilik yapacağım demiş ve zaten yeni çıkan oyunlar böyle pahalı oluyor. Eski oyunlar daha ucuz. (GoW, Tlou vs.) Onları oynayana kadar para biriktirir ya da o pahalı olan oyunlar ucuzlar zaten.
Bütçem 2500 3000tl. Sözde gümrük vergisi yıl başından sonra düşecek. Eğer fiyatlar güzel şekilde düşerse bütçemi biraz aşarak pro da alabilirim. Ayrıca cevaplarınız için teşekkür ederim. Gerçekten yardımı dokundu verdiğiniz cevapların.

Ya abi bilip bilmeden konuşmayın ne 600 700 ya daha ucuz efsane oyunlar bilip bilmeden konuşuyorsunuz sıkıldım sizin gibilerden
Azıcık saygılı olur musun rica ediyorum.

Yeni gelen oyunlar çok pahalı oluyor sırf bu yüzden konsolu sattım ben. Bütçe yoksa bence ikinci el sistem toplanabilir.

Kaanps4player

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,964
İsim
Kaan

Yeni gelen oyunlar çok pahalı oluyor sırf bu yüzden konsolu sattım ben. Bütçe yoksa bence ikinci el sistem toplanabilir.
Saygılıyım zaten yanlış konuşmanı eleştirdim

Ve yeni gelen oyunlar PlayStation yüzünden değil dolar yüzünden orada 60 dolar burada 460 TL dolar kuru ile alakalı bu

Fefee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Furkan Efe Gökkaya

sistem toplamayı da düşündüm ancak işim gereği şehir dışında birkaç yıl kalma ihtimalim her zaman bulunuyor. Gidecegim yere de kolayca götürebilecegim için konsol düşünüyorum. Yeni oyunları elbette oynamak isterim ama özellikle 2015ten sonra çıkan oyunların neredeyse hepsini oynayamadım. Yani anlayacagınız god of war, last of us ve uncarted serisi, rdr2, witcher 3... Ben bunları bitirene kadar ooo :)

Kaanps4player

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,964
İsim
Kaan
sistem toplamayı da düşündüm ancak işim gereği şehir dışında birkaç yıl kalma ihtimalim her zaman bulunuyor. Gidecegim yere de kolayca götürebilecegim için konsol düşünüyorum. Yeni oyunları elbette oynamak isterim ama özellikle 2015ten sonra çıkan oyunların neredeyse hepsini oynayamadım. Yani anlayacagınız god of war, last of us ve uncarted serisi, rdr2, witcher 3... Ben bunları bitirene kadar ooo :)
God of war alacaksanız 50 TL ye kadar düşebiliyor efsane bir oyun ben 120 TL ye almıştım 😭

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
34,902
İsim
Mert Can Ergün
Maddi durumun yoksa PS4 alma.

Bir oyun 600-700 TL. 3 tane oyun alınca sistem parası zaten.
ps4 kutu oyunları 600 700 tl değil bir tane oyun aldığın zaman oyunu bitirip ister satar ister takas yaparak yeni oyunlar alır

Top Bottom