Neler Yeni

Ps4 almayı düşünüyorum fakat oyunlara bu kadar para vermek istemiyorum.

salatalık turşusu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
412
İsim
Aybar Adlığ
Arkadaşlar ikinci el ps4 almayı düşünüyorum. Açıkçası pek bilgim yok. Ps4 pro mu almalıyım hangi modeli almalıyım bilmiyorum. Ayrıca oyun fiyatlarına baktığımda steam'den aldığım fiyatların kat kat fazlası. Ps2 vardı bende konsol oyunlarının pahalılığını anlayabiliyorum o yüzden, ama 2 oyuna 400 500 lira vermek istemiyorum. Bunun bir çözümü var mı? Konsol sahipleri siz neler yapıyorsunuz? Korsan mı yoksa oyun servisleri mi alıyorsunuz?

En İyi Cevap
Arkadaşlar ikinci el ps4 almayı düşünüyorum. Açıkçası pek bilgim yok. Ps4 pro mu almalıyım hangi modeli almalıyım bilmiyorum. Ayrıca oyun fiyatlarına baktığımda steam'den aldığım fiyatların kat kat fazlası. Ps2 vardı bende konsol oyunlarının pahalılığını anlayabiliyorum o yüzden, ama 2 oyuna 400 500 lira vermek istemiyorum. Bunun bir çözümü var mı? Konsol sahipleri siz neler yapıyorsunuz? Korsan mı yoksa oyun servisleri mi alıyorsunuz?
Yeni oyunları kastediyorsan evet oyunlar pahalı fakat şu ana kadar çıkmış oyunlar (GoW, TLoU, Spiderman vs) 100-150TL seviyesinde bulunabiliyor. Ucuz değil evet ama gayet normal bir fiyat, alınamayacak gibi değil.

Eğer oyuna verecek paran cidden az ise:

•Oyunlarını başkalarıyla takas ederek...

Talha_x23

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Sebebi korsan kullanması mı diyorsunuz? Vay be hiç öyle düşünmemiştim. Açıkçası korsan mantıklı geliyordu 2.eli 3k civarlarında zaten 5 oyun alsam tanesi indirimle 100'e gelse 500 lira yani şöyle steam kütüphanemin çeyreğini yapmaya kalksam konsol fiyatına gelecek. Onu da istemiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O nasıl bir şey acaba?

Kardeşlik nasıl bir şey acaba?
Hocam hepsinin bir kötü yanı var ama korsanın daha kötü yanları var korsanın tel artısı oyunlar ücretsiz olması ama orijinal olursa artıları saymakla bitmez. Ama bunun içinde tabi ki günümüzde her şeyin şifası olan para gerekiyor.

salatalık turşusu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
412
İsim
Aybar Adlığ
Hocam hepsinin bir kötü yanı var ama korsanın daha kötü yanları var korsanın tel artısı oyunlar ücretsiz olması ama orijinal olursa artıları saymakla bitmez. Ama bunun içinde tabi ki günümüzde her şeyin şifası olan para gerekiyor.
Hocam orijinal almanın artıları neler tam olarak acaba, gerçekten bilmediğim için soruyorum korsandan farklı nasıl bir avantajı var

Talha_x23

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Hocam orijinal almanın artıları neler tam olarak acaba, gerçekten bilmediğim için soruyorum korsandan farklı nasıl bir avantajı var
Başlıyorum. 1.Oyunlar yeni çıktığında oyunları oynayamazsınız ta ki oyunların çıktığı sürüm kırılana kadar ama orijinal olsa idi zaten cihaz gelen güncellemeleri interneti algıladığı anda en yüksek sürüme yükselttiği için en son sürüm oluyor ve oyun ona çıkıyor. 2.Korsanda cihaz güncellemek başlı başına bir iş cihaz kapanabiliyor bir daha açılmaya biliyor ve format atmanız gerekiyor bu da oyunlarınızın yok olması demek. 3.Korsanda hatalar çok fazla oyundan atma gibi şeyler orijinale kıyasla çok daha fazla oluyor. 4. Korsanda online oynayamazsınız bu çok da önemli bir şey değil ama söyleyeyim dedim. 5. Ve bence en önemlilerinden birisi hiç bir PS servisini kullanamıyorsunuz. 6. Ve eğer unutup da PS cihazınızı (Korsan için bu tabi ki) internete bağlarsanız büyük geçmiş olsun çünkü cihaz artık bir işe yaramayacaktır çünkü kendini en son sürüme güncelleyecektir ve en son tabi ki de kırılmadığı için ta ki o sürüm kırılana kadar PS cihazınız bir köşede durur sürüm düşürme gibi bir işlem söz konusu bile değil. Benim bildiklerim bu kadar karar tabi ki sizin.

salatalık turşusu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
412
İsim
Aybar Adlığ
Başlıyorum. 1.Oyunlar yeni çıktığında oyunları oynayamazsınız ta ki oyunların çıktığı sürüm kırılana kadar ama orijinal olsa idi zaten cihaz gelen güncellemeleri interneti algıladığı anda en yüksek sürüme yükselttiği için en son sürüm oluyor ve oyun ona çıkıyor. 2.Korsanda cihaz güncellemek başlı başına bir iş cihaz kapanabiliyor bir daha açılmaya biliyor ve format atmanız gerekiyor bu da oyunlarınızın yok olması demek. 3.Korsanda hatalar çok fazla oyundan atma gibi şeyler orijinale kıyasla çok daha fazla oluyor. 4. Korsanda online oynayamazsınız bu çok da önemli bir şey değil ama söyleyeyim dedim. 5. Ve bence en önemlilerinden birisi hiç bir PS servisini kullanamıyorsunuz. 6. Ve eğer unutup da PS cihazınızı (Korsan için bu tabi ki) internete bağlarsanız büyük geçmiş olsun çünkü cihaz artık bir işe yaramayacaktır çünkü kendini en son sürüme güncelleyecektir ve en son tabi ki de kırılmadığı için ta ki o sürüm kırılana kadar PS cihazınız bir köşede durur sürüm düşürme gibi bir işlem söz konusu bile değil. Benim bildiklerim bu kadar karar tabi ki sizin.
Anladım, soru işaretlerimi giderdiniz çok teşekkür ederim.

asertyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Ona rağmen çok pahalıdır hala fiyatlar. Steam'den büyük indirimlerle oyun almaya alışmış 10 12 yıldır pc kullanan birine konsol oyunlarını satın almak zulüm gibi gelir.
Yoo değil. Rdr2 yi 134 TL ye aldım PS de . Gow 64 TL ,Spiderman 59 TL,2k20 22 TL, bu ay horizon bedava verilecek. Her oyun her zaman indirime girmiyor. Sıra sıra giriyorlar. Sony oyunlarının fiyatı 1-2 yıl içinde 60 liraya düşüyor. Uzaktan bakıp pahalı demeyle olmuyor. Hiç oyunsuz kalmadım. Ps plus da oyun veriyor. En kötü deneme sürümü açar oynarsın onları da.

Kardeşlikle aldım yazdığım tüm oyunları yarı yarıya ucuza geldi.

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
letgodan ikinci el kutulu oyunlara bakabilir ve indirim bekleyebilirsin. ben aldığım oyunların büyük çoğunu 60-70 liraya aldım ki neredeyse bütün oyunları da oynamışımdır.

baid

80+ Silver
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,391
İsim
berk
Ona rağmen çok pahalıdır hala fiyatlar. Steam'den büyük indirimlerle oyun almaya alışmış 10 12 yıldır pc kullanan birine konsol oyunlarını satın almak zulüm gibi gelir.
Battlefield 1: 40 TL
Last Of Us 1: 42 TL
Metro Exodus: 53 TL
Resident Evil 7: 42 TL
Resident Evil 2: 72 TL
Fallout 76: 60 TL
Star Wars Battlefront II: 77 TL
Witcher 3 GOTY: 44 TL
ELO: 40 TL
Bloodborne: 68 TL

Gözüme takılan bazı oyunları yazdım daha çok fazla var.

salatalık turşusu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
412
İsim
Aybar Adlığ
Yoo değil. Rdr2 yi 134 TL ye aldım PS de . Gow 64 TL ,Spiderman 59 TL,2k20 22 TL, bu ay horizon bedava verilecek. Her oyun her zaman indirime girmiyor. Sıra sıra giriyorlar. Sony oyunlarının fiyatı 1-2 yıl içinde 60 liraya düşüyor. Uzaktan bakıp pahalı demeyle olmuyor. Hiç oyunsuz kalmadım. Ps plus da oyun veriyor. En kötü deneme sürümü açar oynarsın onları da.

Kardeşlikle aldım yazdığım tüm oyunları yarı yarıya ucuza geldi.
Anladım benim baktığım fiyatlara kıyasla epey uyguna geliyor. Yeni oyunlar uygun fiyatlı. Tabi yine steamden alınan oyunlara kıyasla bi tık fazla fiyatı ama karşılanabilir. Teşekkür ederim.

salatalık turşusu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
412
İsim
Aybar Adlığ
letgodan ikinci el kutulu oyunlara bakabilir ve indirim bekleyebilirsin. ben aldığım oyunların büyük çoğunu 60-70 liraya aldım ki neredeyse bütün oyunları da oynamışımdır.
Tamamdır teşekkür ediyorum.
Battlefield 1: 40 TL
Last Of Us 1: 42 TL
Metro Exodus: 53 TL
Resident Evil 7: 42 TL
Resident Evil 2: 72 TL
Fallout 76: 60 TL
Star Wars Battlefront II: 77 TL
Witcher 3 GOTY: 44 TL
ELO: 40 TL
Bloodborne: 68 TL

Gözüme takılan bazı oyunları yazdım daha çok fazla var.
Çok teşekkür ediyorum fiyat bilgisi için, zahmet verdim.

Hocam kısaca kırdırmak istiyorum diyebilirsiniz.
Kırdırmak istemiyorum orijinal oynamak istiyorum. Eğer yukarıdaki yorumumu okursanız en mantıklı seçenek indirimle satın almak yazmışım değil mi?

• Beğen
Reaksiyonlar: baid
Top Bottom