Neler Yeni

psu dan gelen cızırtı sesi yardım

samettt55

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
samet
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar ile ilgili her şey
Steam
HorroR
ben bilgisayarımı 4 ay once felan aldım rx 6800 xt 16 gb 8x2 3600 mhz ramlar 500 m2 ryzen 5 5600 işlemci 750 w psu ve sıvı sogutma var powerden cızırtı sesi geliyyor ve bu sadece oyuna girince oluyor bazı oyunların açılış ekranında kasmaya başlıyor ve cızırtı sesi kasma sürecinde kayboluyor oyun acılıınca geri başlıyor ve bazı oyunlarda cok az oluyor başlangıc ekranında ama oyuna girince başlıyor ses ve fps drop yiyorum bazı oyunlarda saçma bi şekilde 2 k full ayarlarda oynuyorum hepsini sonra bazı oyunlarda mesela dota oyununda markte girince felan renkli görsellerin oldugu yerlerde takılarak açılıyor ve cızırtı sesi cogalıyor başka power taktım gene oldu sorun powerde degil başka ekran kartı taktım gene oldu ekran kartındada sorun yok kafayı yicem işlemcide sorun olmaz diyor herkes kolay kolay bozulmaz diyor sıvı sogutma alakalı bişey mi olabilir anakart ile alakalı mı olabilir fanlarla alakalımı harbiden kafayı yicem bütün parçaları tek tek söküp deneme şansım yok oyle bi bilgisayarcı yok yakında nasıl edicem sorunu ogrensem parçayı yolluycam direk ama malesef nasıl bi yol izleyebilirim yardımcı olun dostlar bu sorunu cozersem yardımcı olan kişiye yemek ısmarlıycam ibanına para atarım benden bi yemek yesin.

crytek186

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
crytek186
dostum endişe etme sorunun anladığım kadarı ile coil whine, yüksek sistemlerde sıklıkla oluyor bu sorun, bende buna benzer bir sorun yaşamıştım rtx 3060 ti sıfır sistem topladım , kulaklığıma cızırtı sesi geliyordu oyunlarda ve furmark gibi testler cızırtı sesi şaha kalkıyordu, en ufak program açarken bile cızırtı geliyordu yazılımsal olarak herhangi bir çözümü yok malesef, ben sorunu jak girişlerinde yaşadım usb kulaklık veya hoparlörde olmuyordu, bende iade ettim, sorunu da çözdüm aslında :) sorunum anakarttaydı psuyla da alakalı değildi,
sana tavsiyem;
- kasayı farklı prizlere takmayı dene ve taktığın prizlere imkanın olur ise eğer regülatör takarak elektirik al internette 200-300 tl gibi fiyatlara regülatörler satılıyor ( prizlerdeki voltaj dalgalanması yüzünden cızırtı yaşaman muhtemel).
- cızırtı sesi kasadan değilde hoparlör ve kulaklık gibi aygıtlara geliyorsa harici ses kartı alıp birde öyle dene ister usb ister pci slotuna takılanlardan.
- birde anakartın biostar ise muhtemelen sorun anakart ta olabilir çünkü biostar marka anakartlar da bu sorun yaygın bende aynı sorunu aynı marka anakart ta yaşadım
- psu nun +80 olduğunu varsayarsak ki öyle olduğunu tahmin ediyorum, sorunun %90 anakartta.

samettt55

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
samet
İlgilendiği Kategoriler
Steam
HorroR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
dostum endişe etme sorunun anladığım kadarı ile coil whine, yüksek sistemlerde sıklıkla oluyor bu sorun, bende buna benzer bir sorun yaşamıştım rtx 3060 ti sıfır sistem topladım , kulaklığıma cızırtı sesi geliyordu oyunlarda ve furmark gibi testler cızırtı sesi şaha kalkıyordu, en ufak program açarken bile cızırtı geliyordu yazılımsal olarak herhangi bir çözümü yok malesef, ben sorunu jak girişlerinde yaşadım usb kulaklık veya hoparlörde olmuyordu, bende iade ettim, sorunu da çözdüm aslında :) sorunum anakarttaydı psuyla da alakalı değildi,
sana tavsiyem;
- kasayı farklı prizlere takmayı dene ve taktığın prizlere imkanın olur ise eğer regülatör takarak elektirik al internette 200-300 TL gibi fiyatlara regülatörler satılıyor ( prizlerdeki voltaj dalgalanması yüzünden cızırtı yaşaman muhtemel).
- cızırtı sesi kasadan değilde hoparlör ve kulaklık gibi aygıtlara geliyorsa harici ses kartı alıp birde öyle dene ister usb ister pci slotuna takılanlardan.
- birde anakartın biostar ise muhtemelen sorun anakart ta olabilir çünkü biostar marka anakartlar da bu sorun yaygın bende aynı sorunu aynı marka anakart ta yaşadım
- psu nun +80 olduğunu varsayarsak ki öyle olduğunu tahmin ediyorum, sorunun %90 anakartta.
Ozaman anakartı söküp yollayayım ben bı başka marka anakart alabilirim asus prime b 550 mk şuanki model mühim değil parası da daha kaliteli bişey de alabilirim çünkü enran kartıni başkasını takıp denedim gene vardı sorun 3 psu denedim hepsinden geldi ses 3 ayrı yerde denedim priz takarak gene oldu anakarttaysa eğer sorun söküp yollayabilirim buna emin olursak yani işlemcide felan sorun olma şansı olabilirmi acaba
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bende valorant oynarken psu'dan değişik sesler geliyor. tak tak vurma sesi gibi, Fps'i sabitliyorum geçiyor
Neler yapmadım ki fps sabitledim açtım format attım ayar düşürdüm yükselttim programlar yukledim radeon ayarlarinin içinden geçtim biosu kurcaladım farklı psu ekran kartı herşeyi denedim ama yok bulamadım kafayı yicem 😂

crytek186

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
crytek186
hocam işlemcide de olucağını sanmıyorum, l sizin sorununuz %90 anakartta :D

samettt55

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
samet
İlgilendiği Kategoriler
Steam
HorroR
hocam işlemcide de olucağını sanmıyorum, l sizin sorununuz %90 anakartta :D
Anakart diyen 2 3 kişi oldu hepinize yemek ısmarlayabilirim eğer sorun anakarttaysa yolllayıp yenisinin gelmesini beklemem lazım 😂

crytek186

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
crytek186
bi çift lavaş adananızı alırım hocam :D dediğim gibi sorununuz tüm şıkları elediğimizde anakart gösteriyor, son zamanlarda yeni sistem alan ve toplayan kullanıcılar bu sorunu çok fazla yaşamaya başladı bende dahil olmak üzere, ya gpu dan ötürü özellikte rtx 3000 serisi yada yeni nesil anakartlardan ötürü anlamadım gitti sanırım üretimden kaynaklı kronik bi sorun var

samettt55

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
samet
İlgilendiği Kategoriler
Steam
HorroR
bi çift lavaş adananızı alırım hocam :D dediğim gibi sorununuz tüm şıkları elediğimizde anakart gösteriyor, son zamanlarda yeni sistem alan ve toplayan kullanıcılar bu sorunu çok fazla yaşamaya başladı bende dahil olmak üzere, ya gpu dan ötürü özellikte rtx 3000 serisi yada yeni nesil anakartlardan ötürü anlamadım gitti sanırım üretimden kaynaklı kronik bi sorun var
Sorun yok 3 lavaşlı yiyin bu sorundan yıldık artık yani bi anakartı denesem güzel olur aslında bi bilgisayarcı bulup başka anakart takıp deneyip hayatı kesin bulabilsem güzel olur

Hocam İşlemciden kanadından ses geliyor olabilir. FPS Drop yediğinizi belirtmişsiniz çünkü.
Neredeyse bütün oyunlarda yiyorum işlemci de olabilir belki ama mesela merto exodus oyununda ayarları yaptım onayla dedim bilgisayar bi dondu maus dondu sonra kendine gelei çok yavaş ilerliyor takıla takıla ve cızırtı sesi bi durup bi geliyor kafayı yedi bilgisayar ekran kartı ve işlemciyi sanırım zorladığını yük altına soktuğum zaman oluyor bu sorun anakartta olabilirmi bilmiyorum öyle diyen çok oldu olma ihtimali varmış çünkü bütün her şey anakarta bağlı ekran kartı da sağlam denedim işlemci kolay kolay bozulucak.bisey değilmiş sanırım işte başkası bi anakart ile denemem lazım bide başka çarem kalmadı

GLobaL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Burak
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartı, İşlemci, Bilgisayar
Steam
siryyyy
bende de b550m-k model anakart var ama psu rampage. Arada kaldım iyice. PSU kesinlikle değişcem. Ama ses hala devam ederse anakartta büyük ihtimal o zaman bu gaming modelleri oluyor ondan alıcam biraz afilli olsun.

samettt55

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
samet
İlgilendiği Kategoriler
Steam
HorroR
bende de b550m-k model anakart var ama psu rampage. Arada kaldım iyice. PSU kesinlikle değişcem. Ama ses hala devam ederse anakartta büyük ihtimal o zaman bu gaming modelleri oluyor ondan alıcam biraz afilli olsun.
Evet anakartı degistirebilirim bende şundan kurtulayimda artık yani anakart ucuz zaten onerebilicegin bi model varmı ryzen 7 5800x3D işlemci almayı düşünüyorum

Hocam bilgisayarı nereden ve ne zaman aldınız ki neden bilgisayarcıya götürüyorsunuz? Garantiye verin
Yalovadan aldım ben Ankara'da oturuyorum sıfır aldım yani hepsinin garantisi felan var ama kasayı göndermek yerine ben görüştüm sıkıntılı şeyi bulun yollayın değiştirelim dediler kasayı yollamak sıkıntı olucak şimdi beklemem gerekir bayağı zarar felan görebilir

GLobaL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Burak
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartı, İşlemci, Bilgisayar
Steam
siryyyy
Evet anakartı degistirebilirim bende şundan kurtulayimda artık yani anakart ucuz zaten onerebilicegin bi model varmı ryzen 7 5800x3D işlemci almayı düşünüyorum

Yalovadan aldım ben Ankara'da oturuyorum sıfır aldım yani hepsinin garantisi felan var ama kasayı göndermek yerine ben görüştüm sıkıntılı şeyi bulun yollayın değiştirelim dediler kasayı yollamak sıkıntı olucak şimdi beklemem gerekir bayağı zarar felan görebilir
bu olabilir hocam

Top Bottom