Neler Yeni

PSU dan sebep fps düşüşü mümkün müdür?

alfabiski

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mert
Selamın Aleyküm. Arkadaşlar ben 3 ay önce falan itopyadan bir hazır sistem topladım. Sistem şu; b450 m a pro max, rx5600xt mech oc, g skill 8gb ram x2(3200 mhz), r5 2600, powerboost x59 650w 80+ usb3.0 tembered glass. Monitörümde acer kg241qs 165 herz. Sistemde kötü bir ssdi vardı su630 adatanın, onun yerine ben m2 aldım mp510( sorun ssd kaynaklıda değil) Sistemi ilk aldığım günden beri ters giden bir şey vardı hep pc performansı asla iyi değildi. Fps değerleri hem olması gerekenin altında hem de bundan ziyade sistem stabil çalışmadı hiç. Hep fps dalgalanması, hep drop. Dropta şöyle drop 200 250 lerde ani dönüşlerde, fps oyunlardaki öldürmelerde falan 140 a 160 a rastgele düşüşler oluyor. Sonra ben 1 ay önce sistemi götürdüm garantiye bıraktım 2 3 gün önce haber geldi gittim aldım. İşlemci değişti yeni işlemci takıldı sebebi boot etmiyormuş. Ve bir de ramlerin yenileri takılmış. Geri kalan parçalarda tek tek test edilmiş onlarda bir sıkıntı yokmuş. ( kasa ve güç kaynağı bir teste tabi tutulmamıs ama) şimdi pc geldi ama değişen pek bir şey yok. Öncekinden biraz daha iyi ama sorun şu valorant oynuyorum mesela düşük ayar yüksek ayar farketmez o akıcılığı alamıyorum yani mouse hareketlerimde o bağımsızlığı, o bulanıklığı yaşıyorum. Ve ben artık güç kaynağından şüpheleniyorum. İnternetten araştırdım kasayı da pek önermiyolar ama daha çok güç kaynağına giydirmiş herkes. Bomba diyolar güç kaynağına. İnanın çok eski bir sistemden böyle bir sisteme geçtim. En son sıfır pc aldığımda sene 2013 dü ve profesyonel olarak lol oynuyordum. Sadece lol oynadığım için bunca zaman beni götürmüştü. Yeni nesil bilgisayarlar hakkında zerre fikrim yoktu. 6500 para ödeyip bu kadar yıpranacağım aklıma gelmezdi. Ben artık neyden sebep olduğunu anlayamıyorum. Sizlere sorum şu güç kaynağı her ne kadar 650 w de olsa dandikliğinden veya herhangi bir arızızası olmasından ötürü sistemin performansında düşüşe , fps dalgalanmalarına, görüntü bozukluklarına sebebiyet verir mi? ( güç kaynağından da zaman zaman cızırtı geliyor) farklı kablolar denedim kabloyla ilgili değil.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
993,139
Üyeler
157,033
Son üye
arda8531
Top Bottom