Neler Yeni

PSU ile ekran kartında 8+6 pin bağlantısı nasıl yapılır

NSonline

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Enes Abik
Merhabalar. Ben Xigmatek Lamiya isimli bir kasa üzerine sistem topluyorum. Bu kasanın 650w 80+ güç kaynağı içinden geliyor. Daha önce 8 pinlik bir güç girişi olan bir ekran kartı kullandım ama şimdiki alacağım kart Gigabyte RTX 2070 Super Windforce ve bu kartın güç girişi 8+6 pinlik (Aşağıda fotoğrafı var). Sanırım güç kaynaklarından 2 tane 8 pinlik PCI-E kablosu çıkıyor (6+2 şeklinde). Bu 8 pinlik kablodan bir tanesini ekran kartına takıyoruz ve geriye kalan 6 pini diğer PCI-E kablosunun 2 pinini kullanmadan takıyoruz. Bu böyle mi teyit etmek için soruyorum emin değilim ama böyle olabileceğini düşündüm. Aşağıda durumu fotoğraflarla da açıklamaya çalıştım. Eğer bu durum böyleyse her PSU' dan 2 tane PCI-E kablosu çıkıyor mu? Yani Xigmatek Lamiya' da 2 tane PCI-E 8 pinlik kablo var mıdır? Bu kasayla bu ekran kartını kullanabilir miyim?

Aşağıdaki Fotoğraflara bakmayı ihmal etmeyin orada da durumu açıklamaya çalıştım.

Ekler

• pin.png
    pin.png
    11.7 KB · Hit: 211
  • Pin1.png
    Pin1.png
    1.8 MB · Hit: 400
  • xigmatek.png
    xigmatek.png
    126.8 KB · Hit: 225

mszeyrek

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,665
İsim
Muhammed said zeyrek
Önce 8liği tak sonra 6lığı tak 2liği psu saklama haznesinde gizle ki kasa çirkin görünmesin.

Top Bottom