Neler Yeni

PSU korumuş olabilir mi ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Dağhan Mete Aköz
Merhaba akım korumalı bir güç kaynağım var. Konu biraz uzun olacak ama neyse. Birkaç ay önce giysi almaya gitmiştim bilgisayarı uyku modunda bırakmıştım eve geldiğimde bilgisayar kapalıydı. 2 tane seçenek var.

1) elektrik gidip geldi güç kaynağı korumak için bilgisayarı kapadı.
2)ben yanlışlıkla kapatma tuşuna bastım.

Hadi diyelim 1. seçenek oldu. Bilgisayarıma bir şey olabilir mi? Ayrıca anakartım Gigabyte. Ultra durable adlı bir özelliği var:
Gıgabyteultra durable™ 4 classic anakartlar aynı zamanda bilgisayarınızın her türlü düzensiz ve tutarsız güç iletimi ile başa çıkabilmesini sağlamaya yardımcı olarak, meydana gelebilecek voltaj dalgalanmalarına karşı anakartınızı ve bilgisayarınızı koruyan özel dalgalanma önleyici entegre devreler barındırmaktadır.
(Google'dan baktım) çünkü üşendim yazmaya.

Shourd

80+ Silver
Merhaba akım korumalı bir güç kaynağım var. Konu biraz uzun olacak ama neyse. Birkaç ay önce giysi almaya gitmiştim bilgisayarı uyku modunda bırakmıştım eve geldiğimde bilgisayar kapalıydı. 2 tane seçenek var.

Hadi diyelim 1. seçenek oldu. Bilgisayarıma bir şey olabilir mi? Ayrıca anakartım Gigabyte. Ultra durable adlı bir özelliği var:
Gıgabyteultra durable™ 4 classic anakartlar aynı zamanda bilgisayarınızın her türlü düzensiz ve tutarsız güç iletimi ile başa çıkabilmesini sağlamaya yardımcı olarak, meydana gelebilecek voltaj dalgalanmalarına karşı anakartınızı ve bilgisayarınızı koruyan özel dalgalanma önleyici entegre devreler barındırmaktadır.
bilgisayarı aç ama dikatli ol sanmıyorum psun dediğin gibi iyiyse bişi olucağını sık sık elektirik gidiyorsa ve endişeli isen akım korumalı priz alabilirsin

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,085
İsim
Mehmet Aslan

elektrik gitmiştir muhtemelen. Sertifikalı güç kaynaklarında standart korumalar bulumaktadır sorun olmaz. Fakat çok fazla elektrik gidiyorsa voltaj dalgalanmaları güç kaynağınıza kısa devre yaptırabilir. Koruması olmayan güç kaynaklarında bu kısa devre diğer parçalara da zarar verebilir.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,266
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
Bilgisayarlar tahmin ettiğiniz kadar hassas şeyler değiller arkadaşlar. Her ufak detayı böyle düşünüp kendinizi strese sokmayın boştan yere.

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Dağhan Mete Aköz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bilgisayarı aç ama dikatli ol sanmıyorum psun dediğin gibi iyiyse bişi olucağını sık sık elektirik gidiyorsa ve endişeli isen akım korumalı priz alabilirsin
MSI MAG 600DN 80PLUS 600W
Mesaj otomatik birleştirildi:

elektrik gitmiştir muhtemelen. Sertifikalı güç kaynaklarında standart korumalar bulumaktadır sorun olmaz. Fakat çok fazla elektrik gidiyorsa voltaj dalgalanmaları güç kaynağınıza kısa devre yaptırabilir. Koruması olmayan güç kaynaklarında bu kısa devre diğer parçalara da zarar verebilir.
Hayır yaşanmıyor ama nadiren oluyor.

O sorundan sonra paranoyak oldum. Akım korumalı priz aldım akım korumalı prize de 4 lü prizi taktım.

Kısa devre koruması var diye hatırlıyorum. Kutusunun arkasında Supports OCP OVP SCP OPP OTP protection mechanisms and provides comprehensive protection yazıyor. 80 PLUS SILVER

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,466
Üyeler
156,779
Son üye
Sebastian Bach
Top Bottom