Neler Yeni

PSU Önerisi - 1800 TL

boeasy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
Batuhan Ölçer
Merhaba, öncelikle sistemimde Ryzen 5 5600 ve Sapphire Pulse 6600 ekran kartı var sistemi uzun süredir mesh olmayan bir kasa ve sesli çalışan bir PSU (xigmatex X-Calibre 600W) ile kullanıyordum. Ekran kartının soğutma performansı ve kasa içi hava akışı az olduğu için bir kasa bakıyordum. MSI Forge 100M modelini dün sipariş verdim. Hazır vermişken 2016 senesinden beri çalışan emektar psuyuda değiştirmek istedim.
MSI MPG A550bn ATX PC güç kaynağı (550 watt, modüler değil, 80 Plus bronz, siyah) Amazon.com.tr
Aklımdaki ilk PSU modeli buydu hem marka olarak yeni aldığım kasayla uyumlu hem de sistemin tükettiği güç miktarına göre gayet yeterli. Ama sonrasında ileride sistemimdeki RX 6600'ü 6700 XT veya RTX 4060 Ti gibi bir karta yükseltebileceğim aklıma geldi. Bu durumda bu almak istediğim güç kaynağı yeterli olur mu? 6700XT için 650 wattlar konuşuluyor. AMD sitesinde önerilen güç kaynağı olarak 650W yazıyor. Ama bazı hazır sistemlerde 550W ile satıldığını hatta o şekilde kullandığını söyleyen kişilerde var bu durum aşırı kafamı karıştırdı. Bu yüzden listeme iki adet daha PSU ekledim.

N11'den FSP Hyper 80+ Pro H3-650 650W 80+ güç kaynağı seçtim! Milyonlarca ürün, kaçırılmayacak fırsatlarla sana gelir!
www.n11.com

Fsp Hyper 80+ Pro H3-650 650W 80+ Güç Kaynağı Fiyatları ve Özellikleri

Fsp Hyper 80+ Pro H3-650 650W 80+ Güç Kaynağı en iyi özellikleri ve gerçek kullanıcı yorumları en ucuz fiyatlarla n11.com'da. Kampanyalı ve indirimli fiyatlarla satın al.
www.n11.com
www.n11.com
https://www.hepsiburada.com/deepcoo...ent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.50.3
Bütçe olarak Max çıkabileceğim 1800 TL. Güç kaynağı koruma sertifikaları, iç dizayn kapasitor vs. benim pek anlamadığım konular anlayanlara göre bu modellerden hangisini tercih etmeliyim? 550W olan model sanırım daha iyi verimlilik ve iç yapı olarak. (daha olumlu yorumlar gördüm.) İlk modeli alırsam bahsetmiş olduğum kartlar ile kullanabilir miyim? İleriye dönük olarak hata mı yapmış olurum. Bu modeller dışında belirtmiş olduğum bütçede başka öneriniz varsa yazarsanız sevinirim. PSU konusunda iki gündür kafam çok karıştı, çok fazla detay var. Kasa yarın teslim edilecek o yüzden hızlıca karar verip bir PSU satın almak istiyorum. Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

boeasy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
Batuhan Ölçer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bunu Alabilirsin .

Deepcool markası nasıldır? İlk kez duyuyorum eskiden PSU alırken böyle bir marka yoktu mesela. Birde alacağım psunun fanının sessizliği çok önemli yıllardır sesten başım ağrıdı diyebilirim. Siz deneyimlediniz mi?

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,175
İsim
Batuhan
Deep Cool Gayet İyi Marka Psu Olarak Kullanmadım Ama Korumaları Gerçekten İyi , Ses Konusuna Gelirsek Yeni Tip Psu'lardan Öyle Çok Absürt Bir Ses Gelmez .

boeasy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
Batuhan Ölçer
Deep Cool Gayet İyi Marka Psu Olarak Kullanmadım Ama Korumaları Gerçekten İyi , Ses Konusuna Gelirsek Yeni Tip Psu'lardan Öyle Çok Absürt Bir Ses Gelmez .
Bu modelde UVP koruması yokmuş benim emektarda bile UVP vardı. UVP çok mu önemli bir koruma kafam takıldı.

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,631
İsim
göksel yurtcan
attığınız psu alınabilir hocam onun yanında bunada bakın fakat fsp bir tık daha iyi gibi

boeasy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
Batuhan Ölçer
attığınız psu alınabilir hocam onun yanında bunada bakın fakat fsp bir tık daha iyi gibi
FSP'yi kafamda eledim sebebi şu fan sesinden çok şikayet eden var. Sleeve rulman kullanıyor bu yüzden fanları %50 üzeri sesli çalışıyormuş. Ayrıca onunda UVP ve OTP koruması yok. White sertifika o da ben bronze sanıyordum. Yani 1800 TL'leri hakettiğini sanmıyorum. DeepCool'dan bir farkı yok. Sadece DeepCool markası tanıdık gelmiyor bana bir önyargım var. Keşke kullanan birisi olsaydı. Yorumunu alır ona göre satın aldırdım. Bu UVP sertifika neden iki modelde de yok anlam veremedim.

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,631
İsim
göksel yurtcan
FSP'yi kafamda eledim sebebi şu fan sesinden çok şikayet eden var. Sleeve rulman kullanıyor bu yüzden fanları %50 üzeri sesli çalışıyormuş. Ayrıca onunda UVP ve OTP koruması yok. White sertifika o da ben bronze sanıyordum. Yani 1800 TL'leri hakettiğini sanmıyorum. DeepCool'dan bir farkı yok. Sadece DeepCool markası tanıdık gelmiyor bana bir önyargım var. Keşke kullanan birisi olsaydı. Yorumunu alır ona göre satın aldırdım. Bu UVP sertifika neden iki modelde de yok anlam veremedim.
uvp korumasını bu bütçede zor bulursunuz deepcool gayet bilindik bir marka zaten fsp kadar olmasada baya köklü bir firma sorun çıkamayacaktır

boeasy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
Batuhan Ölçer
uvp korumasını bu bütçede zor bulursunuz deepcool gayet bilindik bir marka zaten fsp kadar olmasada baya köklü bir firma sorun çıkamayacaktır
Komik olan tarafta bu 2016'da aldığım senelerdir kullandığım Xigmatek X-Calibre 600W psuda 3 adet koruma varmış. OVP - OPP - UVP.
Hani teknoloji gelişen birşeydi. Bizi mi kandırıyorlar çözemedim. Psunun fanını değiştirmeme rağmen ses sorununu çözemedim çözsem yılların emektarıyla devam ederdim. Ayrıca bazı sata çıkışları da bozulmuş. Enerji vermiyor o çıkışlardan.
DeepCool PF650 siparişini geçiyorum öyleyse.

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,631
İsim
göksel yurtcan
Komik olan tarafta bu 2016'da aldığım senelerdir kullandığım Xigmatek X-Calibre 600W psuda 3 adet koruma varmış. OVP - OPP - UVP.
Hani teknoloji gelişen birşeydi. Bizi mi kandırıyorlar çözemedim. Psunun fanını değiştirmeme rağmen ses sorununu çözemedim çözsem yılların emektarıyla devam ederdim. Ayrıca bazı sata çıkışları da bozulmuş. Enerji vermiyor o çıkışlardan.
DeepCool PF650 siparişini geçiyorum öyleyse.
kondansatör direnç ve 2/3 mosfetten oluşan sistem en fazla ne kadar gelişebilir ki transistör konusunda 80lerden daha kalitesiz malla üretiliyor şuan transistör konusunda sony/toshiba/sanyo/nec şirketlerinin yananı yaklaşacak kalite yok ama o şirketlerde üretimi bıratı ne yazıkki

casrow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
347
İsim
mehmet yıldız
Hig power 650 wat bronz PSU al keyfine bak kardeşim. Sessiz çalışır fan ve seni yarı yolda bırakmaz. Arkadaşlara sor Hig poweri sana anlatirlar

Son düzenleme:

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,631
İsim
göksel yurtcan
Hig power 650 wat Gold PSU al keyfine bak kardeşim. Sessiz çalışır fan ve seni yarı yolda bırakmaz. Arkadaşlara sor Hig poweri sana anlatirlar
dediğiniz psu 3500tlden başlıyor

casrow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
347
İsim
mehmet yıldız
Mesaj otomatik birleştirildi:

dediğiniz psu 3500tlden başlıyor
Yok kardeşim. Yanlış yere bakmışsın sen😊

Bronze yazacağıma Gold yazmışsım kusura bakma. Ben 600 Wat olanı kullanıyorum. Çok memnunum. Tavsiye ederim. Hig power çok köklü sağlam bir markadır bilgin olsun

Ama ben bunu almandan yanayım. İleride ekran kartı değişikliği yaptığında daha sağlam 750 waat PSU alırsın. Senin için daha iyi olur. Bence boşu boşuna şimdi çok pahalı şeylere girme. O zaman gelince satarsın. Yeni alırsın.

Top Bottom