Neler Yeni

PSU Sorunu Olabilir mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Aydın Motor
Arkadaşlar şöyle bir sistem topladım:

Ryzen 5 3500
Gtx 1650 Super
MSI A320 PRO anakart
2x8 16gb RAM Gskill
Corsair 650w +80 psu
240gb ssd
1tb hdd

Sistemimden çok memnunum ve mutluyum. Oyunlarda ne fps ne sıcaklık sıkıntım var, ekran kartımdaki coil whine sorunu için de görüştüm yakın zamanda yollayacağım değiştirecekler.
Asıl sorunum şu, kasa ilk geldiğinde camdaki jelatini içten - dıştan full halının üzerinde çıkarıp camı geri taktım. Bugün hala daha camda elimi gezdirince statik elektrik varmış gibi oluyor. Geçtiğimiz ay gta 5 oynarken (2 saatin sonunda) içerden metalik çıtlama sesleri geldi. Bu sesleri PSU patlaması gibi bir ses takip etti, baya korktum o an. Hiçbir yanık kokusu vs. gelmedi ve pc kapanmadı bile. Yinede götürdüm ve hiçbir şey olmadığını ani akım elektirk vs. olabileceğini belirttiler. Ben korumalı priz de aldım. Bugün hala daha kullanırken artık tik oldu, oyuna girdiğimde yani yük bindiğinde 1-2 ufak çıt sesi geliyor ama metalik değil o günkü gibi. Sıradan sesler mi sayılır ısınma - soğumaya bağlı bilmiyorum. Bir diğer gariplik kapama komutu verdiğimde çıkan ve kasadan gelen bip melodisi bazen normal kullanım esnasında da geliyor. Dışında hiçbir gariplik ve performans kaybı yok. Bu bir sorun mu bilmiyorum ama patlama sesinden beri içim hala daha rahat değil. Sizce ne yapmalıyım? Bu kez aldığım yerle değil de direk garantiyle görüşüp götüreyim mi test için? Bir tane bile kondansatör patlasa bu kadar sorunsuz çalışmaz diye biliyorum. Bu ses gerçekten anlık elektrik sorunu olabilir mi? Kafayı yiyeceğim artık, düşünmekten bilgisayarı kullanamaz oldum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
947,413
Üyeler
149,203
Son üye
samet0ozt
Top Bottom