Neler Yeni

Pyhton'dan sonra hangi dili öğrenmeliyim ?

skarlyt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Sinan Yazıcı
Merhabalar yazılım-programlama işlerinde yeni sayılırım. Şuanda pyhton dilinde ilerliyorum ve hatrı sayılır bir yol katettim. Birkaç küçük proje ile öğrendiklerimi pratik yapıp başka bir dil öğrenmeye başlayacağım.Amacım bilgisayar veya mobil üzerinden uygulama geliştirmek. İkisinden birini yapacağım. Sizce pyhton'dan sonra Java'ya mı başlayayım yoksa C# mı ? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

milenix

80+ Gold
Android ile ilerleyeceksen Java, Desktop ile ilerleyeceksen C#. Burası tamamen sizin kendi seçeğiniz yola bağlı.

Kaage

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
samet şenol
python ve c dilleri ile arası iyi olan bir mühendis aday adayı olarak, yazılıma pyhtonla başlayıp diğer dillerde zorluk çekme kervanına hoş geldin... İşin şakası, bir şeyler biliyor olman hiçbir şey bilmemenden iyidir. Pyhtonla uzun zamanlar vakit geçirmeni, iki dil bilmektense bir tanesinde uzmanlaşmanı tavsiye ederim.

skarlyt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Sinan Yazıcı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
python ve c dilleri ile arası iyi olan bir mühendis aday adayı olarak, yazılıma pyhtonla başlayıp diğer dillerde zorluk çekme kervanına hoş geldin... İşin şakası, bir şeyler biliyor olman hiçbir şey bilmemenden iyidir. Pyhtonla uzun zamanlar vakit geçirmeni, iki dil bilmektense bir tanesinde uzmanlaşmanı tavsiye ederim.
hocam elle tutulur projeler yapmak istiyorum. Uygulama, oyun vb. gibi pyhtonla yapılabilir mi acaba ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Android ile ilerleyeceksen Java, Desktop ile ilerleyeceksen C#. Burası tamamen sizin kendi seçeğiniz yola bağlı.
hocam hangi dil daha kolay sizce kurallar vb olarak. Yeni başlayan biri olarak kolay olanı tercih etmek isterim.

DenizGöksu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
160
İsim
Deniz Göksu
hocam elle tutulur projeler yapmak istiyorum. Uygulama, oyun vb. gibi pyhtonla yapılabilir mi acaba ?
Oyun yapmak istersen C#, C++, C ve java öğrenmen lazım. Hepsini çok iyi bilmen lazım mı bence değil arasından 2 tanesini biri kesinlikle java olmak üzere çok iyi bilirsen öğrenirsen bir şeyler yapabilirsin. Daha sonrasında da diğer kalan 2 dili geliştirirsin

fruko.gzz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
385
İsim
furkan gezgin
Merhabalar yazılım-programlama işlerinde yeni sayılırım. Şuanda pyhton dilinde ilerliyorum ve hatrı sayılır bir yol katettim. Birkaç küçük proje ile öğrendiklerimi pratik yapıp başka bir dil öğrenmeye başlayacağım.Amacım bilgisayar veya mobil üzerinden uygulama geliştirmek. İkisinden birini yapacağım. Sizce pyhton'dan sonra Java'ya mı başlayayım yoksa C# mı ? Tavsiyelerinizi bekliyorum.
python dilinde uzmanlaşmanı tavsiye ederim 1 senedir python ile ilgileniyorum daha bilmediğim çok şey var sen düşün. Bir dilin temelini öğrenip 2-3 tane ufak proje yapıp başka dile başlamanı önermem çünkü o dili çok temel seviyede öğrenmiş olursun.

milenix

80+ Gold
hocam hangi dil daha kolay sizce kurallar vb olarak. Yeni başlayan biri olarak kolay olanı tercih etmek isterim.
Her dilin avantajı, ve dezavantajı var. Syntax olarak çoğu dil birbirinin kopyası gibi. Ufak değişikler oluyor sadece. Low level ve high level olarak ikiye ayrılır. High level dillerin yapısı basittir ama hantal olurlar, Python gibi. Low level dillerin yapısı bi tık daha zordur ama çok çok daha hızlıdır ve daha fazla şey yapmana imkan verir, C/C#/C++ gibi. Pyhton gibi bir dille temel mantığı kavra sonra kendine yol haritası seç. Mobil mi masaüstü mü oyun mu? Hangi alanda ilerleyeceğine karar ver.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,937
Üyeler
141,366
Son üye
Recep19o3
Top Bottom