Neler Yeni

Pyton öğrenmek için hangi kursu almalıyım

Rifmon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Arda Öztürk
Arkadaşlar 0 yazılım bilgim var internetten hangi kursu almalıyım sizce pyton için

KAANT10X

80+ Bronze
BTK Akademi var ben başlamıştım ama bitirmemistim başlangıç seviyesi için uygun bence

feritmusaoz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
716
İsim
Musa ÖZ
Arkadaşlar 0 yazılım bilgim var internetten hangi kursu almalıyım sizce pyton için
Sen bilirsin ama Python dan başlama derim c veya c# başlarsan daha iyi olur. Ben udemy den yazılım teknolojileri akademisinden almıştım iyiydi.

SpeedHan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
MUSTAFA HİLMİ YAVUZHAN
İlgilendiği Kategoriler
Blender,Python,UE5
Youtube yeterli ben hiç ders almadan öğrenmiştim .Birde istihza diye bir site var .Bir e kitap gibi. Çok yardımcı olmuştu .

feritmusaoz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
716
İsim
Musa ÖZ
sence hangisi c mi c# mi
C# bence. Bende onla başlamıştım visual studio ve genel yazılım temelini çok iyi oluşturuyor. Hemde ben unity de oyun yapmak istediğim için benim içinde bir ekstra oldu. Unity kullanmak istersen c# bilmen lazım.

Marshal

80+ Silver
En İyi Cevap
3
sence hangisi c mi c# mi
Temel algoritma yapısını anlamak için C++ ile başlayabilirsin. Daha ilkel bir dil ve temel seviyede C#'tan daha basit bir yapısı var. Temel seviyede C++ öğrendikten sonra C# başlarsın. C# ilerlettikten sonra diğer dilleri öğrenmen daha kolay olur.

Star trek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
951
İsim
Mehmet bozan
Hepsi aynı şeyleri öğretiyor. Hangisini seçeceğiniz pek de önemli değil.

Raiden

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Mercan
Temel algoritma yapısını anlamak için C++ ile başlayabilirsin. Daha ilkel bir dil ve temel seviyede C#'tan daha basit bir yapısı var. Temel seviyede C++ öğrendikten sonra C# başlarsın. C# ilerlettikten sonra diğer dilleri öğrenmen daha kolay olur.
python dan başlasam nasıl olur?

Marshal

80+ Silver
En İyi Cevap
3
python dan başlasam nasıl olur?
Python basit bir dil ve yapısı itibarıyla popüler diğer dillerden uzak bir dil. Girintiye dayalı olduğu için, süslü parantez bloklarına ihtiyaç olmadığı için daha basit bir görünümü var. Bu nedenle Python ile başladıktan sonra diğer dillere geçişte zorluk yaşayacağını düşünüyorum. C tabanlı diller Python gibi satır odaklı değil, süslü parantez blokları ile çalışır ve daha okunaklı bir hiyerarşiye sahiptir. Temel algoritma yapısını C tabanlı diller ile daha verimli bir şekilde kafanda oturtabilirsin. Ve zaten yazılım sektöründe Python'u saymazsan diğer çoğu dil C tabanlıdır yani programlama dillerinin atalarından biri sayılan C dilinden türetilmişlerdir (C++, C#, Java, JavaScript, Go, PHP gibi diller). C tabanlı bir dil ile başlaman daha yararlı olur diye düşünüyorum bu nedenle.

Star trek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
951
İsim
Mehmet bozan
Dilin bir önemi yok. Tercih meselesi. Python, Lua, Ruby, ve daha bir çoğu, yazım şekli ile benzer diller. (Modula/Pascal benzeri.) Mantık ve işleyiş temelde aynı. Bütün diller Assembly denen makinanın kendi işleyişine yakın bir işlevler kümesine çevrilir ve işlenir. Hepsinin yaptığı ve yapabileceği aynı şeyler. Size hitab edeni tercih edin. Kolay programlama dili de yok. Python da buna dahil. Kolay, güçlü, hızlı, ve daha söylenebilecekler reklamdan ibaret. Hepsi Assembly'e dönüştüğüne göre, hepsi iç içe de kullanılabilir. (Arada bir tercüman gerekiyor)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
997,456
Üyeler
157,953
Son üye
n0th1ng244
Top Bottom