Neler Yeni

Q8200+HD 7850 Sistemimde Oyunlarda "Out of Range" Hatası Alıyorum

JOHNSONN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
EREN
Arkadaşlar Steam'den oyun ındırdım metro Redux 2033 oyuna giriyorum out of range deyip siyah ekranda kalıyor alt F4 çekince görüntü geliyor. Ama Steam'den streamer daily oyununu indirdim görüntü geldi bu sorunlar dün yoktu bugün işlemci değiştim Pentium E5200'den Quad Q8200'e geçtim ondan mıdır acep? Ve monitörüm 1400x900 75 Hz ama oyunlarda hata veriyor nedense Windows 8 varken yapmıyordu.

SpeedCar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
986
İsim
Eymen Gürel
Arkadaşlar Steam'den oyun ındırdım metro Redux 2033 oyuna giriyorum out of range deyip siyah ekranda kalıyor alt F4 çekince görüntü geliyor. Ama Steam'den streamer daily oyununu indirdim görüntü geldi bu sorunlar dün yoktu bugün işlemci değiştim Pentium E5200'den Quad Q8200'e geçtim ondan mıdır acep? Ve monitörüm 1400x900 75 Hz ama oyunlarda hata veriyor nedense Windows 8 varken yapmıyordu.
Daha düşük bir çözünürlük deneyin, metro için.

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,849
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
Oyunlar muhtemelen otomatik olarak 1920x1080 çözünürlükte açılıyor. Monitörün de 1400x900 olduğu için oyun ekrana sığmıyor ve bu hatayı veriyor. En kolay çözümü Alt+Enter yaparak oyunu küçük ekrana almaktır. Ardından ayarlara girip çözünürlüğü monitörüne göre ayarlayıp kaydet. Son olarak tekrar Alt+Enter yaparak tam ekrana geçebilirsin. Genelde "Out of Range" hatası bu şekilde çözülüyor.

JOHNSONN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
EREN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
acaba hz 75 75 fps üstü olduğu içinmi yapıyor sanki? vsync açıp bir bakayım.

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,849
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
Discord
Emir Aydın#8540
acaba hz 75 75 fps üstü olduğu içinmi yapıyor sanki? vsync açıp bir bakayım.
Hayır onla bir alakası yok. Mesela ben 60 Hz monitör kullanıyorum ve Valorant'ta 350 FPS'le oynuyorum.

JOHNSONN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
EREN
ekran kartı driverini kaldırıpta denesemmi çünkü driveri driver booster kurmuş yeni farkettim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

denedim windows kendi kurdu sonuç aynı.

Son düzenleme:

SpeedCar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
986
İsim
Eymen Gürel
ekran kartı driverini kaldırıpta denesemmi çünkü driveri driver booster kurmuş yeni farkettim.
Neden hâlâ diretiyorsunuz? Ben söyledim Emir hocam da söyledi ama hâlâ diretiyorsunuz, çözünürlük kaynaklı bir sorun.

JOHNSONN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
EREN
Neden hâlâ diretiyorsunuz? Ben söyledim Emir hocam da söyledi ama hâlâ diretiyorsunuz, çözünürlük kaynaklı bir sorun.
dostum çözünürlük düşse bile sorun aynı denedim yoksa niye direteyim sen söyle ? yardım almak için buradayım.

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,849
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
Discord
Emir Aydın#8540
Mesaj otomatik birleştirildi:

denedim windows kendi kurdu sonuç aynı.
Normal şartlarda çözünürlüğü monitörünkine eşitleyince düzelmesi lazım. Çünkü hatanın sebebi görüntünün ekrana sığmamasıdır. Dolayısıyla sürücüden kaynaklı olduğunu pek düşünmüyorum ancak yine de buradan en güncel sürücüyü indirip deneyebilirsin. Windows bazen yanlış kurabiliyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
977,772
Üyeler
154,653
Son üye
R.G.G.
Top Bottom