Neler Yeni

İnceleme QCY T5 Kablosuz kulaklık İncelemesi

Mehmet

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,528
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
Donanım İnceleme
Herkese Selamlar;
Bugün sizlere elime yeni ulaşan QCY T5 Bluetooth kulaklığı inceleyeceğim. Bu kulaklığı farklı konular altında ele alıp bana göre en büyük rakibi Xiaomi Earbuds ile karşılaştıracağım.
Not: İki kulaklığı da kullandım

1. Kutu içeriği ve kutu tasarımı

Öncelikle kutu içeriği rakibine göre gayet detaylı ve zengin.
Kutu içeriğinden çıkanlar şu şekilde;

1x QCY T5 kulaklık
2x kulak Pedleri
1x Şarj kablosu
1X Kullanım klavuzu

1607358335608.png

Kutu tasarımı konusunda ise bana göre burada Xiaomi biraz daha öne geçiyor. QCY T5 modelinde kutunun iç tarafı yumurta kabı gibi gelmesi beni biraz üzdü. En azından beyaz bir kartonda olabilirdi. :)

1607358364451.png

Kutumuzun en dış tasarımı ise bu şekilde;

4.png

2. QCY T5 şarj standı ve kulaklık tasarımı

Şarj Standı tasarımı ve malzemesi konusunda QCY T5 modeli beni gerçekten çok şaşırttı. Rakibine göre kutusunun hissiyat ve kalitesi bana göre çok güzel. Kulaklıklara gelecek olursak burası kişiden kişiye değişir. Uzun tasarım sevenler için QCY T5 çok güzel bir seçenek olacaktır.

1.png

3. Bluetooth Kalitesi

Çok fazla detaylı kullanma şansım olmasada bence Bluetooth konusunda rakibi ile neredeyse aynı. Sadece QCY T5 modelinde ben bağlarken biraz daha zorlandım. Ses gecikmesi ise ikisinde de neredeyse hiç yok.

SON GELİŞME: Lenovo P2 cihazımda garip bir sorun oluştu. Bluetooth bağlı iken kulaklıkları taktığımda ve sonrasında bir tanesi çıkardığımda. Yani sadece 1 tanesini kullanmak istediğimde cihaz hiçbir şekilde bağlanmıyor. Bağlansada ses gelmiyor. Ancak bu durumu diğer ki OPPO RENO 2Z cihazımda denediğimde bir sorun olmuyor. Bu sorun telefondan mı yoksa kulaklıktan mı bilmiyorum. Aklınızda bulunsun :)

4. Ses ve Mikrofon Kalitesi

Ses Kalitesi:

Öncelikle Xiaomi modelinden QCY T5 modeline geçtiğimde ses kalitesi konusunda aradaki fark dağlar kadar değil. Ancak azda olsa QCY T5 modeli ses kalitesi ve BASS açısından bana daha güzel geldi. Ancak QCY'de Xiaomi olanda ses kalitesi konusunda fiyatına göre üzmez.

Mikrofon Kalitesi:

Mikrofon kalitesi konusunda ise QCY T5 açık ara öne geçiyor. Xiaomi arka sesleri çok fazla alıyor ancak QCY T5 bu konuda gerçekten güzel.

5. QCY T5 ve Xiaomi Earbuds karşılaştırması

Dış Paket Tasarımı -> Xiaomi Earbuds

Kutu İçeriği ve Zenginliği -> QCY T5
Malzeme Kalitesi -> Çok fark olmasada QCY T5

Şarj Standı -> QCY T5
Uzun kulaklık Tasarımı -> Kişiden Kişiye değişir
Bluetooth Kalitesi -> Xiaomi Earbuds
Ses Kalitesi -> Neredeyse Aynı

Mikrofon Kalitesi -> QCY T5

Bu İnceleme zamanla güncellenecektir. Ayrıca yine bu konu altına uzun kullanım görüşlerim gelecektir.

İyi Günler...
:)

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Arda Özdamar
Herkese Selamlar;
Bugün sizlere elime yeni ulaşan QCY T5 Bluetooth kulaklığı inceleyeceğim. Bu kulaklığı farklı konular altında ele alıp bana göre en büyük rakibi Xiaomi Earbuds ile karşılaştıracağım.

1x QCY T5 kulaklık
2x kulak Pedleri
1x Şarj kablosu
1X Kullanım klavuzu

Alıntıyı görüntüle

Kutu tasarımı konusunda ise bana göre burada Xiaomi biraz daha öne geçiyor. QCY T5 modelinde kutunun iç tarafı yumurta kabı gibi gelmesi beni biraz üzdü. En azından beyaz bir kartonda olabilirdi. :)

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Şarj Standı tasarımı ve malzemesi konusunda QCY T5 modeli beni gerçekten çok şaşırttı. Rakibine göre kutusunun hissiyat ve kalitesi bana göre çok güzel. Kulaklıklara gelecek olursak burası kişiden kişiye değişir. Uzun tasarım sevenler için QCY T5 çok güzel bir seçenek olacaktır.

Alıntıyı görüntüle

3. Bluetooth Kalitesi

Çok fazla detaylı kullanma şansım olmasada bence Bluetooth konusunda rakibi ile neredeyse aynı. Sadece QCY T5 modelinde ben bağlarken biraz daha zorlandım. Ses gecikmesi ise ikisinde de neredeyse hiç yok.

Ses Kalitesi:

Öncelikle Xiaomi modelinden QCY T5 modeline geçtiğimde ses kalitesi konusunda aradaki fark dağlar kadar değil. Ancak azda olsa QCY T5 modeli ses kalitesi ve BASS açısından bana daha güzel geldi. Ancak QCY'de Xiaomi olanda ses kalitesi konusunda fiyatına göre üzmez.

Mikrofon Kalitesi:

Mikrofon kalitesi konusunda ise QCY T5 açık ara öne geçiyor. Xiaomi arka sesleri çok fazla alıyor ancak QCY T5 bu konuda gerçekten güzel.

Dış Kutu Tasarımı -> Xiaomi Earbuds

Şarj Standı -> QCY T5

Arkadaşlar kulaklık sadece 1 saattir elimde. Bu İnceleme zamanla güncellenecektir. Ayrıca yine bu konu altına uzun kullanım yorumlamasıda gelecektir.

İyi Günler...
3aydır çok memnun kullanıyordum ama bi anda sağ taraf gitti ses gelmiyor hepsiburada dan almıştım onlara gönderdim bakalım nolcak

Enver Paşa

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,222
İsim
Stanker
İlgilendiği Kategoriler
Tarih, Siyaset
İyi Rehber Eline Sağlık.

COMANDANTE

80+ Silver
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,282
İsim
Muhammed Talha Kuruçimen
Yağmurlu havalarda kullansak su herhangi bir sorun yaşatır mı ?

Mehmet

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,528
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
Donanım İnceleme
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

COMANDANTE

80+ Silver
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,282
İsim
Muhammed Talha Kuruçimen

Mehmet

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,528
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
Donanım İnceleme

COMANDANTE

80+ Silver
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,282
İsim
Muhammed Talha Kuruçimen

Mehmet

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,528
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
Donanım İnceleme
up up
Mesaj otomatik birleştirildi:

İyi Rehber Eline Sağlık.
Teşekkürler...

O zaman alacaklar listesine eklenmeyi hak etti bu ürün. Rehber için eline sağlık güzel olmuş.
Almadan önce Bluetooth konusuna bir son gelişme ekledim. Oraya bakar mısın. Bilgin olsun :)

3aydır çok memnun kullanıyordum ama bi anda sağ taraf gitti ses gelmiyor hepsiburada dan almıştım onlara gönderdim bakalım nolcak
Hepsiburada üzerinden mi aldın?

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Arda Özdamar
up up

Teşekkürler...

Almadan önce Bluetooth konusuna bir son gelişme ekledim. Oraya bakar mısın. Bilgin olsun :)

Hepsiburada üzerinden mi aldın?
evet

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,118
İsim
Mert Can Ergün
dışarıdan ses duyuluyormu sarjı nasıl

Mehmet

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,528
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
Donanım İnceleme

Serhat ''FurBauZz''

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
694
İsim
Serhat Akdemir
Herkese Selamlar;

1x QCY T5 kulaklık
2x kulak Pedleri
1x Şarj kablosu
1X Kullanım klavuzu

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

3. Bluetooth Kalitesi

SON GELİŞME: Lenovo P2 cihazımda garip bir sorun oluştu. Bluetooth bağlı iken kulaklıkları taktığımda ve sonrasında bir tanesi çıkardığımda. Yani sadece 1 tanesini kullanmak istediğimde cihaz hiçbir şekilde bağlanmıyor. Bağlansada ses gelmiyor. Ancak bu durumu diğer ki OPPO RENO 2Z cihazımda denediğimde bir sorun olmuyor. Bu sorun telefondan mı yoksa kulaklıktan mı bilmiyorum. Aklınızda bulunsun :)

Ses Kalitesi:

Mikrofon Kalitesi:

Dış Paket Tasarımı -> Xiaomi Earbuds

Şarj Standı -> QCY T5

Bu İnceleme zamanla güncellenecektir. Ayrıca yine bu konu altına uzun kullanım görüşlerim gelecektir.

İyi Günler...
Eline sağlık.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
993,769
Üyeler
157,139
Son üye
kovay