Neler Yeni

R5 1400 + 1050Tı Verimli Performansı Alamıyorum

HoYeon Jung

80+ Gold
Dediğiniz gibi o zaman öyle deneyeceğim letgoya koyup satmayı ve 2. olarak ya işlemci ile ilgili bir şey değilse başka fikriniz varmı hani bu sıcaklık testleri vs yapıyorlar sıkıntıyı anlamak için tam bilmiyorum öyle bir şey olabilir mi sizce yada ram yetersiz 8GB 2400mhz olabilirmi yoksa işlemci mi yetersiz
Yüksek ihtimal darboğaza giriyor sistem. RAM'dan kaynaklı olduğunu pek sanmıyorum ama 16GB ram yapmak en az 330TL falan. İşlemcinizi satın, 50TL kar edin. O zamanda RAM eklemesi yapar kullanırsınız. Ayrıca sakın 9100F'in fiyatı 2400TL diye güçlü sanmayın. Fiyatının 3 katı falan bir şey o ilan. 1600AF daha yüksek performans verir diye düşünüyorum. Arkadaşınla da takasa girme.

leoaslan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet
En ucuz 700-650 gördüm. En pahalı ise 1-2 sayfa da 970 gördüm. 800'den falan elden çıkartırsanız muhteşem olur. Direkt R5 1600 AF alın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yüksek ihtimal İ3 9100F
ve sizce 1600F GTX 1050TI 8GB RAM Nasıl bir fps değeri verir

leoaslan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet
Dostum seni belki sıkacağım ama gerçekten aklımda kuşkular var istersen cevap vermeyebilirsin. R5 1400 GTX1050TI Youtube videolarına lowda 200fps. Ben işlemciden olduğunu düşünmüyorum yetersiz olduğunub iliyorum fakat normal olarak da pc kasıyor ve termal macunu yeni yenilendi başka bunu anlayabillme şansım varmı

HoYeon Jung

80+ Gold
Dostum seni belki sıkacağım ama gerçekten aklımda kuşkular var istersen cevap vermeyebilirsin. R5 1400 GTX1050TI Youtube videolarına lowda 200fps. Ben işlemciden olduğunu düşünmüyorum yetersiz olduğunub iliyorum fakat normal olarak da pc kasıyor ve termal macunu yeni yenilendi başka bunu anlayabillme şansım varmı
Hocam birde yüksek ayarlarda deneyin.

Yani Valorant'ı yüksek ayarlarda açın ve öyle bakın.

leoaslan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet

75 Olan yüksek fps kısıtlaması var sabit 75 hz'den mi bilmiyorum oyun için kısıtlama yoktu fakat oyun akıyordu 0 kasma vardı full de

Hocam vsycn açıkmış o yüzden 75 fps sabit full güncel fps bu

Ekler

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    5.9 KB · Hit: 16
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    4.9 KB · Hit: 18
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    6.8 KB · Hit: 15

HoYeon Jung

80+ Gold
75 Olan yüksek fps kısıtlaması var sabit 75 hz'den mi bilmiyorum oyun için kısıtlama yoktu fakat oyun akıyordu 0 kasma vardı full de

Hocam vsycn açıkmış o yüzden 75 fps sabit full güncel fps bu
Yüksek ayarlarda oyuna girip ssini aldığın sonuçlar mı bunlar?

leoaslan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet

birde discord adresiniz varsa yazarmısısınız daha sağlıklı anlatabilirim ( Full ayarlarda ve low ayarlarda fps neredeyse aynı nasıl oluyor bu .D hatta lowda daha da düşüyor )

Yüksek ayarlarda oyuna girip ssini aldığın sonuçlar mı bunlar?
evet

HoYeon Jung

80+ Gold
birde discord adresiniz varsa yazarmısısınız daha sağlıklı anlatabilirim ( Full ayarlarda ve low ayarlarda fps neredeyse aynı nasıl oluyor bu .D hatta lowda daha da düşüyor )

evet
İşlemciniz pek yüksek olmadığı için olur öyle. ceewQ#9713 discord adresim.

Furkyyy

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
İşlemcin düşük kalıyor olabilir. Her RYZEN 5 deli gibi performans vermiyor ya? :D İşlemcinizi satıp ikinci elden R5 1600, R3 3100 kovalayabilirsiniz. 3100 alırsanız çok daha iyi performans alırsınız.

G.P.U

80+ Silver
Arkadaşımda i3 9K + 750ti var sizce onla takas edersem 2 miz açısından bir problem olur mu. Nasıl bir verim alır hem o hem ben
Devasa bi fark olmaz hatta daha az performans alırsın işlemci çok az daha iyi ama ekran kartı çok az daha güçsüz bence işlemcini satıp yerine 1600 falan bak

Top Bottom