Neler Yeni

R5 2400 G sisteme 250 Watt psu yeter mi ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,265
İsim
Murat Orhan
Ayrıca Aşırı ısınma gibi durumlardan da bozulabilen psular var. PSU'yu düzgün konumlandırmayı ve fanının düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmeyi unutmayın. Hayırlı olsun sisteminiz

Jaja50

80+ Silver
Hayır vahiy yolu ile değil tecrübe yolu ile geldi. PSU'lar zamanla üzerinde yazan gücü verememeye başlar çünkü içinde ki parçalar aşındığı ve ömrü azaldığı için. Eski psu lardan 300W ve altı olanlar genelde kalitesiz oluyor.
istedigi kadar verememeye başlasın apu bir islemci ve w'ı çok düşük her türlü besler. 95w q9300 islemci ve 30w gt 1030 sistemi 250w redrock ile rahatça besliyorum. bir yerden sonra dayanmayacak ama yeni bir psu alana kadar idare eder diye düsünüyorum. 3-4 ay sonra 250 tl gibi bir bütçesi olursa kaliteli 400w psulara baksın bence.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,265
İsim
Murat Orhan
Yanlış bilgi. Bizzat yaşadım. PSU ların içinde büyük kondansatörler vardı genelde 2 tane olur onlar patladığı zaman bomba gibi patlar ve ses çıkar.
PSU'ların gerçek anlamda bomba gibi patlaması için ya arkadaki v switchini 240 bandına çekmeniz ya da yapay bir güç vermeniz gerekiyor. Veya PSUnuzun daha önce işlem görmesi gerekiyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğer PSU'nuzu bomba gibi patlatacak bir akım prizinizden zaten geçtiyse o evdeki şarja takılı telefonlar konsollar televizyonlar her şeyi yakar. Ben de bunu daha önce yaşamıştım.

En İyi Cevap
7
PSU'ların gerçek anlamda bomba gibi patlaması için ya arkadaki v switchini 240 bandına çekmeniz ya da yapay bir güç vermeniz gerekiyor. Veya PSUnuzun daha önce işlem görmesi gerekiyor.

Eğer PSU'nuzu bomba gibi patlatacak bir akım prizinizden zaten geçtiyse o evdeki şarja takılı telefonlar konsollar televizyonlar her şeyi yakar. Ben de bunu daha önce yaşamıştım.
Dandikse normal akım gelse bile yaşanabilir (nadir bir olaydır evet) Arkada ki switchini 240 değil 110V kademesine çekersek patlama olur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,265
İsim
Murat Orhan
Dandikse normal akım gelse bile yaşanabilir (nadir bir olaydır evet) Arkada ki switchini 240 değil 110V kademesine çekersek patlama olur.
İçinde ki devreye göre dğeişkenlik gösterebiliyor. elimde 2 adet vardı. Normal akımda patlama nadir olsa dahi olmaz bundan eminim. Yeni diyebileceğimiz kalitesiz psularda dahi artık yanma dahi gerçekleşmiyor (neredeyse)

ula ben onu az daha yapıyodum. foruma ilk kayıt oldugum zamanlar bir sey bilmiyordum tabii. kırmızı bir şey vardı psuyu 220w zannettim az daha elliyodum orayı
Onu yapıp psuyu patlatanlar çok oldu ya Allahtan kaldırıldı artık

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,265
İsim
Murat Orhan
Bana o arıza ile bi psu gelmişti bi akrabadan. Ben neden o tuş ile oynadınız diye sorduğumda bana şu cevabı vermişti:
Biz pc performansı artar sanmıştık o.O2
Sonda koyduğunuz emoji duruma tam da uygun olan şey değil mi :D

Bana o arıza ile bi psu gelmişti bi akrabadan. Ben neden o tuş ile oynadınız diye sorduğumda bana şu cevabı vermişti:
Biz pc performansı artar sanmıştık o.O2
Ben de bir sisteme ekran kartı takmak üzereyken farketmiştim Allahtan çalıştırmamıştım. Nedenini sorduğumda ''PSU'yu yükseltin takmadan önce dediler'' demişti. Taktik güzel ama işleyişte sıkıntı vardı biraz

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Salih Gürbüz
Arkadaşlar kuzenimin şuan kullandığı ekran kartı geforce 210 işlemci ise E7500 bunların güç tüketimlerine baktığımda toplamda 95 Watt olduğunu gördüm e zaten benim alacağım sistemde bundan fazla güç tüketmez bu yüzden güç kaynağının yeteceğini düşünüyorum (Güç kaynağının 12 V kanalı 14A yani 168 Watt verebiliyor) Tek sorun fazla akım gelirse pc bozulabilir bunun içinde normal priz kullanmanın yeterli olduğunu yazmış bir arkadaş fazla volt gelirse prizin kendini imha edeceğini ve böylece pcye zarar gelmeyeceğini yazmış bu doğru mu yoksa mecburen akım korumalı priz alıcam.
@MuratTheFounderOfGariban
@Şans burda!
@Şizofren

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,265
İsim
Murat Orhan
Arkadaşlar kuzenimin şuan kullandığı ekran kartı geforce 210 işlemci ise E7500 bunların güç tüketimlerine baktığımda toplamda 95 Watt olduğunu gördüm e zaten benim alacağım sistemde bundan fazla güç tüketmez bu yüzden güç kaynağının yeteceğini düşünüyorum (Güç kaynağının 12 V kanalı 14A yani 168 Watt verebiliyor) Tek sorun fazla akım gelirse pc bozulabilir bunun içinde normal priz kullanmanın yeterli olduğunu yazmış bir arkadaş fazla volt gelirse prizin kendini imha edeceğini ve böylece pcye zarar gelmeyeceğini yazmış bu doğru mu yoksa mecburen akım korumalı priz alıcam.
@MuratTheFounderOfGariban
@Şans burda!
@Şizofren
Açıkçası ben 30 40 TL'ye aldığım bir akım korumalı prizi kullanıyorum. Elektrik kesintilerinde şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım. Ama işini şansa bırakmamak için 20 30 TL'ye alıp bağlayabilirsin sen de

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,265
İsim
Murat Orhan
Peki önerdiğiniz bir Akım Korumalı Priz Var mı ?
Üzerinde genelde sertifikalar oluyor. Uygun fiyatlı güzel bir tane bulduğunuzda üstüne bakarsınız varsa alabilirsiniz. Önerebileceğim şuan için yok

Top Bottom