Neler Yeni

R5 2600X işlemci ses sorunu

serhat33

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
serhat çalkın
merhaba arkadaşlar ben işlemci ile bir yardmınızı ve faydalı bir bilgi edinmek istiyorum
benim işlemci R5 2600x kendi soğutması var ama çok ses çıkartıyor ayarlamsını yaptım turbodaydı ve otomatiğe aldım ve yine aynı şekilde ses çıkartıyor bazen rahatsız edici değil ama gece vaktı o ses rahatsız ediyor Sesi taklit etmek gerekirse wuhuuu wuhu bu ses biraz yükseliyor sonra alçalıyor
şimdiden teşkkür ederim... :)

Flushixy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,716
İsim
Ali Akpoyraz
Instagram
instagram.com/aliakpoyraz
Msi Afterburn ile kontrol edebilirsin. Isı artışı olduğu zaman ses yükselmesi olur.

XynSx9

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
230
İstanbul Arnavutköy Merkez Mahallesi Dal Sokak
İsim
Ahmet
merhaba arkadaşlar ben işlemci ile bir yardmınızı ve faydalı bir bilgi edinmek istiyorum
benim işlemci R5 2600x kendi soğutması var ama çok ses çıkartıyor ayarlamsını yaptım turbodaydı ve otomatiğe aldım ve yine aynı şekilde ses çıkartıyor bazen rahatsız edici değil ama gece vaktı o ses rahatsız ediyor Sesi taklit etmek gerekirse wuhuuu wuhu bu ses biraz yükseliyor sonra alçalıyor
Normal Bir Ses Fakat Çok Rahatsız Oluyorsan Piyasada Ultra Silent Soğutucular Var Onlardan Alabilirsin Fakat Pahalı.

eren43

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
104
İsim
Eren bayram
Kule tipi sessiz bir soğutucu alabilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Yusuf Karataş
Ryzen işlemcilerin yanında verilen Soğutucular yetersiz geliyor.
Öneri:Farklı bir stock fan alabilirsin, veya bütçeni biraz arttırıp sıvı soğutma kullanabilirsin.

Not: İşlemci Sıcaklığı Performansı Yüksek Oranda Etkiler. Ne kadar soğuk; o kadar Fps :D

serhat33

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
serhat çalkın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
peki önerdğiniz bir soğutucu var mı ?

Flushixy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,716
İsim
Ali Akpoyraz
Instagram
instagram.com/aliakpoyraz
ben o ayarı yaptın yine aynı otomatik olarak

Msi afterburnda solda Windows işareti var onu açtınız mı? ayrıca Msi Afterburn'u Windows başlarken otomatik açılmaya eklediniz mi?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
977,980
Üyeler
154,687
Son üye
canaksu
Top Bottom