Neler Yeni

R5 3600+1050Tİ Darboğazmı?

En İyi Cevap
7
Yok hocam zaten sistemim var tartışmıştık biraz benim dediğimi anlamayınca foruma konu açayım dedim.
Zaten bu kişiler genelde yanlış bilgi verir ve hep kendi dediklerinin doğru olduğunu idda ederler ve gelişmeye kapalı olurlar. Daha dün başka bir kişi ile karşılaştım adama doğruyu anlatacam diye 5 sayfa tartıştık :D . Boşu boşuna konu sahibinin kafasını karıştırıyorlar boş yaparak.

OwlY

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
.
Ekran kartı düşük olduğu için işlemci rahat rahat besliyor bu yüzden neden kapasitesinin hepsini kullansın? Her düşük işlemci kullanımı darboğaz anlamına gelmez.
darboğaz bir tek işlemci darboğazı olarak değerlendirilemez mesela ryzen 5 3600 lü bir sisteme 2400 mhz ram akarsanıza bu da bir darboğaz olur.

Vesemir Dayı

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,580
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Discord
Vesemir#0538
ekran kartının zayıf kalması darboğaz olmaz tam tersi işlemci ekran kartına yetemiyorsa darboğaz olur
Aslında ekran kartı zayıf kalırsa da darboğaz olabilir fakat bunun için işlemcinin daha yüksek bir işlemci olması lazım. Fakat konuda ki işlemci ile ekran kartı darboğaz yapmaz.

OwlY

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
.
Takılabilir. Neden takılmasın? Ayrıca siz dediğimi tamamen yanlış anlamışsınız.
Bence siz benim dediğimi yanlış anladınız benim söylemek istediğim şey ekran kartı %100 kullanımdayken işlemci %50 60 lardaysa bu bir darboğaz sayılır oyunlarda performans kaybı yaşamazsınız, ben emir adlı arkadaşa bunu anlatmaya çalışmıştım.

En İyi Cevap
7
Bence siz benim dediğimi yanlış anladınız benim söylemek istediğim şey ekran kartı %100 kullanımdayken işlemci %50 60 lardaysa bu bir darboğaz sayılır oyunlarda performans kaybı yaşamazsınız, ben emir adlı arkadaşa bunu anlatmaya çalışmıştım.
Bunun sebebi işte işlemci ekran kartını rahat rahat beslediği için tamamını kullanmıyor. Ekran kartı %100 kullanıldığı için darboğaz falan yok. Uzatmayın artık bence batıyorsunuz giderek.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Emir41 Hocam rahat olun darboğaz falan yok. İyi oyunlar dilerim. :)

OwlY

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
.
Bunun sebebi işte işlemci ekran kartını rahat rahat beslediği için tamamını kullanmıyor. Ekran kartı %100 kullanıldığı için darboğaz falan yok. Uzatmayın artık bence batıyorsunuz giderek.
Söylemek istediğimi anlamadınız ama daha da konuyu uzatmak istemiyorum sonuçta "pc ustası" darboğaz olmaz diyorsa olmaz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
954,761
Üyeler
150,546
Son üye
Yusuf_eymen
Top Bottom