Neler Yeni

r5 3600 işlemci 4.2 ghz 1.0875v ile stabil çalışıyor.

sAnz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Arda Solmaz
r5 3600 işlemcime yeni anakartımın gelmesi ile birlikte oc yapmayı denedim, ilk kez. ilk yükselttim sonra alçalta alçalta voltajı devam ettim. 1.1v ile 4.3 ghz oyunlarda ve stres testlerinde stabil çalıştı ama boşta sıçramalar olmaya başladı. 1.0750v ile 4.2 ye çektim. bu sefer bütün stabilliği yakaladım. ama stres testine başladığı anda reset attı. ben de voltajı 1.0875 e çektim ve artık stabil çalışıyor. boşta 36-38 derecei,google da gezinirken 40-42 derece, oyunda (nfs heat)max 55 derece, aida stres testinde max 61 derece ve prime 95 small fft stres testinde max 74 dereceyi gördüm. pek anlamadığım için oc işlerinden. bu değerler nasıl ? bu arada işlemci soğutucum msi core frozr l. alırken arctic ile aralarında kalıp msi almıştım, pişman olmuştum sonradan biraz ama beni çok tatmin etti. neredeyse 0 ses

KeremMm

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Silikonu iyimiş.

HABAR

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,435
İsim
Ahmet Burak ARSLAN
Discord
HABAR#0001
Reddit
Either-Professor
Tüm şansınızı işlemci alırken kullanmışsınız. :love:

Farway

80+ Silver
Hangi anakartı kullanıyorsunuz?

LastShot

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,290
İsim
Berk Esenli
r5 3600 işlemcime yeni anakartımın gelmesi ile birlikte oc yapmayı denedim, ilk kez. ilk yükselttim sonra alçalta alçalta voltajı devam ettim. 1.1v ile 4.3 ghz oyunlarda ve stres testlerinde stabil çalıştı ama boşta sıçramalar olmaya başladı. 1.0750v ile 4.2 ye çektim. bu sefer bütün stabilliği yakaladım. ama stres testine başladığı anda reset attı. ben de voltajı 1.0875 e çektim ve artık stabil çalışıyor. boşta 36-38 derecei,google da gezinirken 40-42 derece, oyunda (nfs heat)max 55 derece, aida stres testinde max 61 derece ve prime 95 small fft stres testinde max 74 dereceyi gördüm. pek anlamadığım için oc işlerinden. bu değerler nasıl ? bu arada işlemci soğutucum msi core frozr l. alırken arctic ile aralarında kalıp msi almıştım, pişman olmuştum sonradan biraz ama beni çok tatmin etti. neredeyse 0 ses
Ben de core frozr s modelini kullanıyorum, değerleriniz gayet iyi kasanız nedir? Bir de termal macun nedir? Ayrıca bu da core frozr s'in incelemesi ben yapmıştım siz de core frozr l için yapsanız süper olur aslında :) :

Farway

80+ Silver

sAnz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Arda Solmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben de core frozr s modelini kullanıyorum, değerleriniz gayet iyi kasanız nedir? Bir de termal macun nedir? Ayrıca bu da core frozr s'in incelemesi ben yapmıştım siz de core frozr l için yapsanız süper olur aslında :) :
yaparım bi ara :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca işlemci oto boostta 4.2 ye çıkıyor veya oto oc de 4.2 yi rahat görebiliyor en azından benim MSI anakartımda.
msi mpg b550 gaming plus kullanıyorum. benimkindede otomatik şekilde 4.2 ye kadar çıkıyor ama sıcaklıklar boşta stabil olmuyor sürekli voltaj değiştiği için. böylesi daha sağlıklı. hem otoda 1.3 voltaja bile çıkabiliyor ki bu daha fazla ısınmasına yol açar.

kasam sharkoon rgb flow. termal macun ise mx-4 arctic.

Silikonu iyimiş.
Tüm şansınızı işlemci alırken kullanmışsınız. :love:
hocam işlemcimi servise göndermiştim anakartım ile birlikte. anakartım arızalı çıktı ama işlemcide bir şey yoktu, geldiğinde farkettim işlemciye delid yapmışlar.

Son düzenleme:

kandes22

80+ Platinum
En İyi Cevap
13
Small FFTs testini yaparken Core Temp'in resmini atsana.

Bir dakika, Technopat'ta olan sen miydin?

1.025V ile 4.2 GHz deneyen?

msi mpg b550 gaming plus kullanıyorum. benimkindede otomatik şekilde 4.2 ye kadar çıkıyor ama sıcaklıklar boşta stabil olmuyor sürekli voltaj değiştiği için. böylesi daha sağlıklı. hem otoda 1.3 voltaja bile çıkabiliyor ki bu daha fazla ısınmasına yol açar.

Technopat'ta olan sensin, tamam anladım :D

sAnz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Arda Solmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Small FFTs testini yaparken Core Temp'in resmini atsana.

Bir dakika, Technopat'ta olan sen miydin?

1.025V ile 4.2 GHz deneyen?

Technopat'ta olan sensin, tamam anladım :D
aynen o benim :)

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Kuduruyorum.

samet4747

80+ Platinum
prime 95 small fft testi yaparken core tempi açıp 2 3 dk ekran fotoğrafı atar mısın rica etsem?

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
994,128