Neler Yeni

R5 5500 Görüntü gelmiyor

pentiti

80+ Silver
Arkadaşlar b450m anakarta r5 5500 taktım (anakart modeli asus prime b450m k II) ama bios flashback yoluyla update yapmadım daha doğrusu yapmayı unuttum sizce bu yüzden mi ekran gelmiyor?

pentiti

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam siz yine de bios update yapın ondan gelmiyor olabilir
Hocam inşallah ondandır. Çünkü başta işlemciyi düşürdüm bir pin yamuldu resmen ama sonra işlemciyi taktım ve çıkardım, sanırım hepsi yerine geldi 1 tane bile eksik ve yamulmuş pin yoktu ama aklım hala o olayda ondan olma ihtimali vardır diye düşünüyorum.

LokmanBey

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,042
İsim
Lokman Açil
Hocam inşallah ondandır. Çünkü başta işlemciyi düşürdüm bir pin yamuldu resmen ama sonra işlemciyi taktım ve çıkardım, sanırım hepsi yerine geldi 1 tane bile eksik ve yamulmuş pin yoktu ama aklım hala o olayda ondan olma ihtimali vardır diye düşünüyorum.

Hocam ben de ryzen 5 5500 aldım b450m h anakartıma taktığımda görüntü alamadım elimde de 3 nesil bir işlemci olmadığı için itopya'nın mağazasına gidip bios update'ini yaptırmıştım he bir de görüntü almaya çalışırken işlemciyi düşürmüştüm ama çok şükür hiç bir pin de zarar yoktu update atmayı deneyin

İşlemci düşme ile kolay kolay bozulmaz, fakat Pin yamulma konusuna bi şey diyemeyeceğim.

Öncelikle BIOS'u 2.nesil veya 3.nesil RYZEN İşlemciyle güncelleyip denemelisiniz. Sonra diğer şıkka bakarız.

pentiti

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam ben de ryzen 5 5500 aldım b450m h anakartıma taktığımda görüntü alamadım elimde de 3 nesil bir işlemci olmadığı için itopya'nın mağazasına gidip bios update'ini yaptırmıştım he bir de görüntü almaya çalışırken işlemciyi düşürmüştüm ama çok şükür hiç bir pin de zarar yoktu update atmayı deneyin
İşlemci düşme ile kolay kolay bozulmaz, fakat Pin yamulma konusuna bi şey diyemeyeceğim.

Öncelikle BIOS'u 2.nesil veya 3.nesil RYZEN İşlemciyle güncelleyip denemelisiniz. Sonra diğer şıkka bakarız.
Arkadaşlar baktım 3 pin yamuk tamamiyle. Yüksek ihtimal çöp oldu.

uomerlutfi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,130
İsim
Ömer Lütfi Ülker
İlgilendiği Kategoriler
bilgisyaarlar - bilgisayar bileşenleri
Instagram
instagram.com/omerlutfiulker
ah kardeşim geçmiş olsun

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,871
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker

Ryzen 3.Nesil, 5000 serisi oluyor zaten :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar baktım 3 pin yamuk tamamiyle. Yüksek ihtimal çöp oldu.
20`den fazla pini yamuk R3 1200`ü düzelttim, çöp old demek için erken olabilir. Resim at da durumuna bakalım.

uomerlutfi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,130
İsim
Ömer Lütfi Ülker
İlgilendiği Kategoriler
bilgisyaarlar - bilgisayar bileşenleri
Instagram
instagram.com/omerlutfiulker
Ryzen 3.Nesil, 5000 serisi oluyor zaten :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

20`den fazla pini yamuk R3 1200`ü düzelttim, çöp old demek için erken olabilir. Resim at da durumuna bakalım.
birader o nasıl nesilmiş öyle bi açıkla bakalım 3.nesil 5000 serisi hmm

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,701
İsim
Hacı
BIOS update yapmanız lazım.

pentiti

80+ Silver
BIOS update yapmanız lazım.
geçmiş olsun hocam
birader o nasıl nesilmiş öyle bi açıkla bakalım 3.nesil 5000 serisi hmm
Bu İnce işi yapabilecek kişiler var, pinler ciddi derecede fazla yamulmamışsa eğer düzeltebilirler.
Arkadaslar olay şöyle oldu kısaca montajı babam bu konularda daha tecrübeli diye babamla yapıyorduk normalde kendim yapacaktım, adam aldı işlemciyi elinden kaydırdı yamuldu pinler sonra denedik ekran mekran gelmedi. Çıkardı işlemciyi yamulan pinleri düzeltmeyi denedi düzelttim diyerek geldi denedik calıstı umarım bi sıkıntı yoktur pc şuan sapasağlam çalışıyor ama hala içim %100 rahat değil. Arkadas baya cöp olcak diye korktuydum.

Top Bottom