Neler Yeni

R5 5600 için Wraith Prism fan yeterli midir?

baranova

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Ali Baran ÖZDEMİR
Elimde 2 yıldır kullandığım Wraith Prism fan mevcut, R7 2700x için kullanıyorum şuan ve genelde 65-75 derece arasında değişiyor oyunlarda, tek tük 80 derecenin üstüne çıkıyor. Boşta hiç 50 derecenin altını görmedim, 55-60 civarlarında çalışıyor boşta. Bu değerleri ve 2 yıllık kullanım süresini de göz önünde bulundurursak eğer elimdeki mevcut Wraith Prism fan R5 5600 için yeterli olur mu? OC yapmayacağım ve aşağıya linkini attığım termal macun elimde mevcut, bunu kullanacağım. Sıvı soğutmanın bu işlemci için çok gerekli olmadığını okudum bir çok yerde. Önerebileceğiniz kaba görünümlü olmayan hava soğutma varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

HyperChief

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
198
İsim
.
Elimde 2 yıldır kullandığım Wraith Prism fan mevcut, R7 2700x için kullanıyorum şuan ve genelde 65-75 derece arasında değişiyor oyunlarda, tek tük 80 derecenin üstüne çıkıyor. Boşta hiç 50 derecenin altını görmedim, 55-60 civarlarında çalışıyor boşta. Bu değerleri ve 2 yıllık kullanım süresini de göz önünde bulundurursak eğer elimdeki mevcut Wraith Prism fan R5 5600 için yeterli olur mu? OC yapmayacağım ve aşağıya linkini attığım termal macun elimde mevcut, bunu kullanacağım. Sıvı soğutmanın bu işlemci için çok gerekli olmadığını okudum bir çok yerde. Önerebileceğiniz kaba görünümlü olmayan hava soğutma varsa paylaşırsanız çok sevinirim.
Yeterli olur, kullanabilirsin. Değiştirmek istersen aşağıdaki ürünler'den bütçene göre alabilirsin.

Orta
DeepCool AK400, veya Performax PERFAN-120-H

Pahalı
Arctic Freezer 34 eSports DUO veya Noctua NH-U12S

Son düzenleme:

xCrane

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Mustafa Aydın
snowman m401 aldım yeni 1 günlük kullanımımda daha önce 80derecelere çıkan işlemci 70in üstüne çıkmadı ve dandik bir termal macun kullanıyorum ona rağmen böyle yani bence çok da para vermene gerek yok oc de yapmıyormuşsun

Top Bottom