Neler Yeni

Çözüldü✓ R5 5600 + RTX3060 lı Topladığım Sistem Nasıl Sizce ?

Urkhilen

80+
Ekran görüntüsü 2022-06-18 184124.png
Ekran görüntüsü 2022-06-18 184214.png

Şöyle bir sistem topladım sizce nasıl ? Ek olarak şu an bütçem yok maaşımı biriktirerek almayı düşünüyorum.Sizce maaşımı aldıkça maaşımın yettiğince parçaları alıp her ay yeni parça olarak mı gitmeliyim yoksa 4-5 ay sonra direk bütçem hazır bir şekilde hepsini bir anda mı sipariş vermeliyim diğer seçenek olarakta aynı özelliklerde hazır sistemlerde olur ya da aynı özellik olmayan hazır sistemlere de özelleştirme yaparak alma fikri var aklımda en uygunu hangisi olur şimdiden cevaplarınız için Teşekkürler.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
256
İsim
Süleyman Güzey
İlgilendiği Kategoriler
Havacılık, Uzay, Müzik, Sinema, Kitap, Masaüstü Bilgisayar ve Parçaları, Bilgisayar Oyunları, Yazılım,
hocam donanım arşivi instagram hesabından Abdullah abi çok iyi indirimler paylaşıyor onları takip ederek tek tek toplayabilirsin, aynı zamanda istersen yine donanım arşivi kanalından gelen sistemleri de değerlendirebilirsin. Ama bence paranı toplayıp iyi bir sistem bekle. Ben de parça parça alıcam deyip bir tane 144hz monitör aldım. 1 hafta sonra da monitörlü sistem çıktı, ben de kaçırmamak için hemen aldım. Şimdi elde kaldı 2 monitör:p

Urkhilen

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam donanım arşivi instagram hesabından Abdullah abi çok iyi indirimler paylaşıyor onları takip ederek tek tek toplayabilirsin, aynı zamanda istersen yine donanım arşivi kanalından gelen sistemleri de değerlendirebilirsin. Ama bence paranı toplayıp iyi bir sistem bekle. Ben de parça parça alıcam deyip bir tane 144hz monitör aldım. 1 hafta sonra da monitörlü sistem çıktı, ben de kaçırmamak için hemen aldım. Şimdi elde kaldı 2 monitör:p
😄😄 monitör mousepad klavye kulaklık için öyle yaptım paramı biriktirdim fiyatlarını uzun süredir takip ettiğim modelleri aldım bende ama işte dolar kuruda bi durmadığından sistemimi alma konusunda pek emin olamıyorum

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Görünmüyor ürünler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
256
İsim
Süleyman Güzey
İlgilendiği Kategoriler
Havacılık, Uzay, Müzik, Sinema, Kitap, Masaüstü Bilgisayar ve Parçaları, Bilgisayar Oyunları, Yazılım,
Dolar kuru bir süre 1 lira aşağıya ve yukarıya oynar. Ağustos sonu Eylül ve Ekim'de ise maalesef yine yükselişler... Hele ki asgari ücrete yakın zamanda bir ekleme yapılırsa naneyi yeriz

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Kötü olmuş reis.
Bir kere o ramin fiyata bak 32 GB Var o fiyata hem de ballistix xd.

warymajesty

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,190
İsim
yunus günaydın
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Şöyle bir sistem topladım sizce nasıl ? Ek olarak şu an bütçem yok maaşımı biriktirerek almayı düşünüyorum.Sizce maaşımı aldıkça maaşımın yettiğince parçaları alıp her ay yeni parça olarak mı gitmeliyim yoksa 4-5 ay sonra direk bütçem hazır bir şekilde hepsini bir anda mı sipariş vermeliyim diğer seçenek olarakta aynı özelliklerde hazır sistemlerde olur ya da aynı özellik olmayan hazır sistemlere de özelleştirme yaparak alma fikri var aklımda en uygunu hangisi olur şimdiden cevaplarınız için Teşekkürler.
Ramler pahalı geldi, ssd silicon power us70 alınabilir,anakartta msi 450 olabilir 300 tl daha düşük fiyatı
Mesaj otomatik birleştirildi:

rgb ram istiyorsan buna bak:

Urkhilen

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dolar kuru bir süre 1 lira aşağıya ve yukarıya oynar. Ağustos sonu Eylül ve Ekim'de ise maalesef yine yükselişler... Hele ki asgari ücrete yakın zamanda bir ekleme yapılırsa naneyi yeriz
O sürece kalmadan bende sistemimi alıp köşeme çekilsem güzel olcak hocam

Kötü olmuş reis.
Bir kere o ramin fiyata bak 32 GB Var o fiyata hem de ballistix xd.
Ramler illa onlar olması gerekmiyo ya 3600 mhzde ram olsun yine corsairin rgbsiz olanlarıda olur onun dışında neylerde sıkıntı var

Ramler pahalı geldi, ssd silicon power us70 alınabilir,anakartta msi 450 olabilir 300 TL daha düşük fiyatı

rgb ram istiyorsan buna bak:

ramler önerdiklerin olabilir hocam cl değeri konusunda bir şey vardı sanki düşük olursa daha performanslı olur diye hatırlıyorum önerdiğin ssd fiyat olarak yüksek değil mi

Son düzenleme:

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
O sürece kalmadan bende sistemimi alıp köşeme çekilsem güzel olcak hocam

Ramler illa onlar olması gerekmiyo ya 3600 mhzde ram olsun yine corsairin rgbsiz olanlarıda olur onun dışında neylerde sıkıntı var
anakart fazla pahalı b450 için.
Ballistix al 1350 tl felan 2 tane 8 GB. 3733 MHZ CL 14 kullanırsın.
SSD'de Dram yok ve fiyatını hak etmiyor. O fiyatlara çok daha güzel 1 TB SSD'ler düşüyor ki 200 TL üstüne P5 PLUS var.
Soğutucu iyi değil. onun fiyatına SE-224-XT var macunuyla beraber.
Kasa ve PSU iyi değil. fiyatlarını ikiside hak etmiyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
256
İsim
Süleyman Güzey
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı fiyatları niyeyse çok oynak şu sıralar, yeni modeller için fiyatları aşağıya mı çekiyorlar nedir. 6600xt rtx 2060 falan iyi fiyatlara bulunuyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Emre YILDIZGÖRER
Instagram
emreyildizgorer
bu tavsiyelere uyarsan çok daha dengeli ve verimli bir sistem olacaktır;
1- 32 GB RAM günümüzde gerçekten gereksiz görüyorum (4K çizim, render, grafik işleriyle uğraşmıyorsan) kesinlikle 2x8 Ram her işini görecektir.
2- bu sisteme b450 anakart yakişmiyor en azindan ramin parasini anakarti b550 ye çevirerek en mantikli ileriye dönük yatırımı yapmis olursun. 4 slot ramli anakart alirsan 2X8 ramin yanina ekleme de yapabilirsin. pcie4.0 ssd hizlarindan faydalanmak da cabasi.
3- Bu corsairin kasasını beğenmiyorum önü full mesh daha uyguna kasalar bulabilirsin araştırman ve takip etmen lazım, psu yu ayrı alabilirsin ama illa corsair olsun diyorsan şu an akakçede corsair cv550 750₺ düşünebilirsin ya da Abdullahı instadan takip et ara sıra indirimli psu, ram, ssd paylaşıyor piyasa altına onlari değerlendir.
4- son olarak sistemi önce bir topla sıcaklık değerlerine bak tatmin olmassan hava soğutucu ya da sıvı soğutucu alabilirsin en sona bırakabilirsin o işi.
Şimdilik bunları bütçen dahilinde yapmak senin işine yarar. Şimdiden hayırlı olsun.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
bu tavsiyelere uyarsan çok daha dengeli ve verimli bir sistem olacaktır;
1- 32 GB RAM günümüzde gerçekten gereksiz görüyorum (4K çizim, render, grafik işleriyle uğraşmıyorsan) kesinlikle 2x8 Ram her işini görecektir.
2- bu sisteme b450 anakart yakişmiyor en azindan ramin parasini anakarti b550 ye çevirerek en mantikli ileriye dönük yatırımı yapmis olursun. 4 slot ramli anakart alirsan 2X8 ramin yanina ekleme de yapabilirsin. pcie4.0 ssd hizlarindan faydalanmak da cabasi.
3- Bu corsairin kasasını beğenmiyorum önü full mesh daha uyguna kasalar bulabilirsin araştırman ve takip etmen lazım, psu yu ayrı alabilirsin ama illa corsair olsun diyorsan şu an akakçede corsair cv550 750₺ düşünebilirsin ya da Abdullahı instadan takip et ara sıra indirimli psu, ram, ssd paylaşıyor piyasa altına onlari değerlendir.
4- son olarak sistemi önce bir topla sıcaklık değerlerine bak tatmin olmassan hava soğutucu ya da sıvı soğutucu alabilirsin en sona bırakabilirsin o işi.
Şimdilik bunları bütçen dahilinde yapmak senin işine yarar. Şimdiden hayırlı olsun.
1- Valorant oynarken 3.5 GB Ram alanım kalıyor 16'dan. 3060'lı sistem için yeterli tabi ama, ilkine katılmıyorum. RX6700XT veya üstü bir ekran kartı alan birisi kesinlikle 32 GB almalı.
2- Katılıyorum.
3- Full mesh kasa alınmalı evet ve fiyatını hak etmiyor. fakat CV550'de fiyatını hak etmiyor. Koruması eksik bir PSU. onun fiyatına 650W XPG Pylon var.
4- Katılıyorum.

Sadece düzeltmek kendi düşüncelerimi belirtmek istedim :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
969,684
Üyeler
153,271
Son üye
mutlu domates
Top Bottom