Neler Yeni

R7 5700X - RTX 4060 SİSTEM 29K NASILDIR?

yucan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Uğur Can
Bu sistemi 29k ya 6 taksitle almayı düşünüyorum, ihtiyacımı fazlasıyla karşılayabilecek düzeyde olduğu için daha yüksek sistemlere ihtiyacım yok

Sistem hakkında aklıma takılan;
Soğutucu ve güç kaynağı yeterli olur mu ?
Galax ekran kartı ileride sorun yaratır mı ? Asus ekran kartı ile arasında 2.5k fark var
Sistemin bileşenleri hakkında yorumlarınız nelerdir?

Teşekkürler.

1723040528151.png

Bünyamina

80+ Gold
Bu sistemi 29k ya 6 taksitle almayı düşünüyorum, ihtiyacımı fazlasıyla karşılayabilecek düzeyde olduğu için daha yüksek sistemlere ihtiyacım yok

Galax ekran kartı ileride sorun yaratır mı ? Asus ekran kartı ile arasında 2.5k fark var

Teşekkürler.

Alıntıyı görüntüle
Pahalı. Şöyle bir sistem alırsın. Bu sistem kat kat iyi. Attığın sisteme göre İşlemcisi düşük sadece. Ha birde kule tipi fan var ama çok da ihtiyaç duymazsın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
bedirhan
galax ekran kartı sorun yaratmaz psu yeterli soğutma olarak sıvı soğutma iyidir ama hava soğutmadan çok farkı yok bütçe kısıtlı ise kendinizi zorlamanın gereği yok hava soğutma da alınabilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

galax ekran kartı sorun yaratmaz psu yeterli soğutma olarak sıvı soğutma iyidir ama hava soğutmadan çok farkı yok bütçe kısıtlı ise kendinizi zorlamanın gereği yok hava soğutma da alınabilir

yazılım render vb ile uğraşmıyorsanız sadece oyun içinse 7700xt gibi amd kartlar öneririm

Ameyus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
676
İsim
Ahmet Yıldırım

Teşekkürler.

Alıntıyı görüntüle
Aşırı fazla pahalı. Bundan daha iyi bir sistemi 23 bin liraya yakın fiyatlarda alabilirsiniz.

yucan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Uğur Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Teşekkürler.

Berbat fiyat çok kötü
Öneriniz var mı

Teşekkürler

yazılım render vb ile uğraşmıyorsanız sadece oyun içinse 7700xt gibi amd kartlar öneririm
Cevaplar için teşekkürler, attığınız sistem daha iyi duruyor inceleyeğim.

İnceleyeceğim, teşekkürler.

Aşırı fazla pahalı. Bundan daha iyi bir sistemi 23 bin liraya yakın fiyatlarda alabilirsiniz.
Teşekkürler, öneriniz var mıdır?

Son düzenleme:

AlevFırtınası

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
472
İsim
Alev Fırtınası
Bu sistemde şu özelleştirmeleri yapıp satın alabilirsin.

Güç kaynağını ve ekran kartını kesin seç
1723052356445.png
1723052368834.png

Sonra ssd seçebiliyorsan seç
1723052380484.png

Anakartı da bütçen varsa seç
1723052392494.png

Son düzenleme:

yucan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Uğur Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu sistemde şu özelleştirmeleri yapıp satın alabilirsin.

Güç kaynağını ve ekran kartını kesin seç

Sonra ssd seçebiliyorsan seç

Anakartı da bütçen varsa seç
Teşekkürler inceleyeceğim

Bu sistemi inceledim aklıma bir soru takıldı sadece, buradaki hava soğutucular yeterli olur mu ya da Thermalright Peerless Assassin 120 TL-C12 120mm 6 x 6mm alıp dışarıda taktırabilir miyim, kasaya uyumlu olur mu?
1723057993140.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
bedirhan
Teşekkürler inceleyeceğim

Bu sistemi inceledim aklıma bir soru takıldı sadece, buradaki hava soğutucular yeterli olur mu ya da Thermalright Peerless Assassin 120 TL-C12 120mm 6 x 6mm alıp dışarıda taktırabilir miyim, kasaya uyumlu olur mu?Alıntıyı görüntüle
buradaki soğutucular yerine kule tipi soğutucular daha iyi olur bütçenizi zorluyorsa thermalright assasin yerine dark freezer x123 alabilirsiniz zorlamıyorsa thermalright assasin daha iyidir

yucan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Uğur Can
gaminggen üzerinden hava soğutucu da ekleyip bu sistemi yaptım, taksitle ödeme imkanım da oluyor, yorumlar mısınız

https://www.gaming.gen.tr/urun/359785/sunrise-7500f-amd-ryzen-5-7500f-mpk-galax-geforce-rtx-4060-1-click-oc-2x-v2-8gb-16gb-ram-512gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/1723059049085.png

gaminggen üzerinden hava soğutucu da ekleyip bu sistemi yaptım, taksitle ödeme imkanım da oluyor, yorumlar mısınız

https://www.gaming.gen.tr/urun/359785/sunrise-7500f-amd-ryzen-5-7500f-mpk-galax-geforce-rtx-4060-1-click-oc-2x-v2-8gb-16gb-ram-512gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/1723059049085.png
Burada aklıma takılan tek ram 16gb şeklinde, ddr4 teki gibi performans düşüklüğü yaratır mı x2 8gb ram e göre

yucan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Uğur Can
DDR4'te 2x8 gb ram performans düşüklüğü yaratmıyor ki.
Kötü cümle kurdum sanırım yanlış anladınız, demek istediğim DDR4'te tek 16GB RAM, x2 8GB RAM'e göre daha düşük performansta çalışıyor. Aynı durum DDR5 içinde geçerli midir

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,043
Üyeler
152,597
Son üye
Muzaffer0
Top Bottom