Neler Yeni

R7 5700X - RTX 4060 SİSTEM 29K NASILDIR?

AlevFırtınası

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
472
İsim
Alev Fırtınası
Kötü cümle kurdum sanırım yanlış anladınız, demek istediğim DDR4'te tek 16GB RAM, x2 8GB RAM'e göre daha düşük performansta çalışıyor. Aynı durum DDR5 içinde geçerli midir
Geçerli ama o kadar performans farkı yok, ddr5'te tek ram kullanmak sorun yaratmıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sana sistem bakayım bu fiyat ne yaw 7500f 4060 için fazla geldi

syceer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Altan
Bu sistemi 29k ya 6 taksitle almayı düşünüyorum, ihtiyacımı fazlasıyla karşılayabilecek düzeyde olduğu için daha yüksek sistemlere ihtiyacım yok

Sistem hakkında aklıma takılan;
Soğutucu ve güç kaynağı yeterli olur mu ?
Galax ekran kartı ileride sorun yaratır mı ? Asus ekran kartı ile arasında 2.5k fark var
Sistemin bileşenleri hakkında yorumlarınız nelerdir?

Teşekkürler.

Alıntıyı görüntüle
bende benzer şekilde pc topluyorum benim isteklerimi karşılayan en ucuz sistem bu beğendiysen al.

Ekler

• IMG_0084.jpeg
    IMG_0084.jpeg
    571.2 KB · Hit: 15

AlevFırtınası

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
472
İsim
Alev Fırtınası

yucan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Uğur Can
bende benzer şekilde pc topluyorum benim isteklerimi karşılayan en ucuz sistem bu beğendiysen al.
Ben tercihimi R5 5700X ve 1TB SSD den yana kullanmıştım, böylesi işimi daha çok görüyor, ilave depolamaya gerek duymadım.

Soğutucudan düştüm ssd'den azıcık yükseldim biraz daha f/p oldu sanki, ama ileride işlemci yükselteceğim thermalright peerless assassin lazım diyorsan seninki daha iyidir
Soğutucuyu ilerisi için de düşünmüştüm işlemci değişime giderim diye , taksitle ödeyeceğim için 1k çok göze batmıyor.

AlevFırtınası

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
472
İsim
Alev Fırtınası
Ben tercihimi R5 5700X ve 1TB SSD den yana kullanmıştım, böylesi işimi daha çok görüyor, ilave depolamaya gerek duymadım.

Soğutucuyu ilerisi için de düşünmüştüm işlemci değişime giderim diye , taksitle ödeyeceğim için 1k çok göze batmıyor.
3 taksit olur diyorsan vatana da bakayım?

yucan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Uğur Can
Geçerli ama o kadar performans farkı yok, ddr5'te tek ram kullanmak sorun yaratmıyor

Sana sistem bakayım bu fiyat ne yaw 7500f 4060 için fazla geldi
2 3 gündür elimden geldiğince araştırıyorum, öğreniyorum. En son bu sisteme karar kıldım gibi hem taksitle ödeme seçeneği hem de hazır montaj olduğu için.

Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
bedirhan
gaminggen üzerinden hava soğutucu da ekleyip bu sistemi yaptım, taksitle ödeme imkanım da oluyor, yorumlar mısınız

https://www.gaming.gen.tr/urun/359785/sunrise-7500f-amd-ryzen-5-7500f-mpk-galax-geforce-rtx-4060-1-click-oc-2x-v2-8gb-16gb-ram-512gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/Alıntıyı görüntüle

Burada aklıma takılan tek ram 16gb şeklinde, ddr4 teki gibi performans düşüklüğü yaratır mı x2 8gb ram e göre
hocam bazı videolar da fps artışı var bazılarında yok 2 x 16 yapabiliyorsanız yapın yapamıyorsanız kendinizi zorlamanıza gerek yok

yucan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Uğur Can
hocam bazı videolar da fps artışı var bazılarında yok 2 x 16 yapabiliyorsanız yapın yapamıyorsanız kendinizi zorlamanıza gerek yok
Şimdilik tek olarak kalsın ileride yükseltmeyi düşünebilirim, teşekkürler hocam yardımlarınız için. Sanırım bu sistemi alacağım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,043
Üyeler
152,597
Son üye
Muzaffer0
Top Bottom