Neler Yeni

Çözüldü✓ R7 78003dx boşta yüksek sıcaklık sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Şan Özşaho
4,65 ghz'de çalışıyor cpu. Oc mi yaptınız ?
Aynı işlemcinin bendeki anlık değeri aşağıdadır. 49 derecede boşta.
240 mm sıvı soğutucu mevcut.
Açık olan herşeyi kapatıp tekrardan açtım steam, ea games, discord, kaspersky ve şu anda 50 derecelerde geziyor nedenini anlamış değilim biostan hiçbir ayar yapmadım sadece programalrı tekrardan çalıştırdım görev yöneticisinden kapatıp. Ekstra olarak şuan chrome açık
1720000060401.png

1720000085247.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

işlemci hızlarım forumdakilerle konuştuktan sonra biraz fazla gibi görünmeye başladı gözlerime ama bios'tan baktığımda her şeyin otomatikte olduğunu gördüm şu anlık konuyu çözüldü olarak kabul edeceğim umarım tekrardan bu tarz bir yükselme olmaz. yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
214
İsim
Attila Alpaslan
Yetmez hocam bende ryzen 5 7500f 360mm sıvı var steam filan açınca 50-55 derece oluyor ve adamın kullandığı işlemci daha çok ısınabilir 240'lık soğutucuyu da hesaba kattığımız zaman normal
İhtimalleri katmak yanlıştır, boşta bu sıcaklıklar normal değildir. x3d işlemciler zaten çok ısınamazlar çünkü L3 önbellek doludur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada o işlemcilerde genel olarak bir undervolt yapmak gerekiyor, all cores -30 yapacaksınız ancak nasıl yapılıyor bilmiyorum, YouTube'da vardır.

wickie

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Zahid
Alakası var mı bilmiyorum ama benim laptop mesela durup dururken ısınıyor, bakıyorum arkada windows update falan yapmaya çalışıyor o yüzden işlemciyi fullde çalıştırıyor. Bu gibi bir durum olabilir mi yoksa sürekli mi dediğiniz gibi?

mertoxin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
260
İsim
Mert
Alakası var mı bilmiyorum ama benim laptop mesela durup dururken ısınıyor, bakıyorum arkada windows update falan yapmaya çalışıyor o yüzden işlemciyi fullde çalıştırıyor. Bu gibi bir durum olabilir mi yoksa sürekli mi dediğiniz gibi?
İşlemci %100'de çalıştığı sürece elbette sıcaklık değerleri yükselecektir. Tüm windows güncellemerini bitirip sonrasında işlemci kullanım ve sıcaklık değerlerini kontrol edin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
965,921
Üyeler
152,574
Son üye
Ahzidal
Top Bottom