Neler Yeni

R7 7800X3D SistemÖnerisi

Kraken94

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Furkan Karayel
İyi günler,

Ağırlıklı olarak Rust oynuyorum, video çekmeyi de düşünüyorum.

İşlemci:

Ryzen 7 7800x3d

Oynadığım oyunlar genel olarak işlemciye dayalı olduğu için işlemcinin başrolde olmasını istiyorum.

Ekran Kartı:

4070 / 4070 s

Ekran kartını indirim kovalayarak bulabildiğim en ucuz, kıvamında ekran kartını almayı düşünüyorum eğer güzel indirimi olan 4070 super bulabilirsem onu alacağım.

Anakart:

Ssd eklemesi yapmayı düşünüyorum, beklentim sistemi güzel çalıştırması mhz değerlerine gerek OC ile çıkartabileceğim düzeyde olması, f/p olursa çok iyi olur, eğer güncel f/p yoksa hangi özelliklerine göre seçmeliyim söylerseniz ucuza denk getirmeye çalışacağım. (Hedef fiyat 5750-6000)

Ram:

16x2 DDR5 6000MHZ CL30

Rami de fiyatını uygun bulduğum güvenilir olan bir markadan almayı düşünüyorum. (Hedef fiyatı 4000-4250)

Ssd:

1TB Nvme m2

Ssd'de o kadar detaylı özellikler yok sanırım, okuma yazma değerine göre almayı düşünüyorum fakat büyük dosyalarla pek işim olmayacak rust'ta servera bağlanma hızını etkiler mi?(15+saniye) etkiliyorsa eğer biraz daha fazla verip iyisinden almayı düşünüyorum.

Sıvı Soğutma:

Hiçbir fikrim yok güzel soğutsun, problem yaşatmasın yeter, hangi özelliklerine göre seçmeliyim söylerseniz ucuza denk getirmeye çalışacağım.

Kasa:

Rengi fark etmez. (Hedef fiyat 2000-2250)

Gpu:

850W yeterli olur diye düşünüyorum eğer çok ciddi bir problem yaşatmayacaksa yeterli görüyorum.
Önerilerinizi bekliyorum,
Teşekkürler.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
962,375
Üyeler
151,887
Son üye
Emin00w
Top Bottom