Neler Yeni

Ra..age, ev..est, gam.pow.r neden alınmaz

Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Kürşad Hasgül
inan ki rampage drop plus harici bu markalardan kullandığım bir şey yok :D high sistem ney rx 570 falan mı ĞPPLSDGLPĞDSĞGPLS
dayı tamamda sistemle alakası nne konunun birşeyin kalitesiz olduğunu söylemek için illa para saçıyor olması mı lazım

Can...

80+ Platinum
Bu markalar neden alınmaz ve neden çok alınıyor
1: kronik "aRcİbİlİ oHa" velet sendromu ile milyonlar satıyor
2:fason mal sözde "üretim"i ile max 1 sene götürür
3: Çalıntı mal çinden gelenlere isim basıp satıyorlar örn x7 mouse sadece 2 sayfada 20 marka saydım ben farklı farklı
4: sözde FP imiş 2 ay götürecek klavye/mouseye mekanik veya aRcİbİlİ diye neden 600+ TL vereyimki??
5:Destek sorunu teknik cok yardimci oluyor🤗🤗
Daha sayılır ama aklıma gelmedi bb
valla hocam boş bir konu olmuş zamanında rampage drop aldım drop plus aldım hectora vardı kardeşime verdim kırdı yıllar sonra yine aldım şuan köşede duruyor mouse kullandım rampage öyle kötülendiği kadar değil yani bütçe meselesi şuanda da asus rog mouse hyperx c2 kulaklığım var tamamen bütçe meselesi ve fiyatı abartılı değilse gayette güzel ürünler

Aykut D.

80+ Gold
Everest psu var 7 yıldır sağlam sorun çıkarmadı
Babamın dükkanında bilgisayarında everest 14 senelik psu var bozulmadı :D

7/24 çalışıyor ama yine tercih edilecek psu değil psu yoktuda taktık .

Penguen

80+ Silver
Ursa, Medusa, Ogre vs kullandım zamanında. Fiyatına göre iyi işler çıkarıyorlardı. Şu anda fiyatları uçmuş gibi duruyor. Fiyatına göre alınabilir. Şu anda Rog serisi ekipmanlarım var, bunlar da aşırı kaliteli değil. Binlerce liralık Rog delta kulaklığın kafa bandının kenarları kırıldı mesela, hem de düzgün kullanmama rağmen.

Aykut D.

80+ Gold
Dostum kendini daha fazla rezil edemezsin. İlla sorun yaşaman gerekmiyor bir ürünün kalitesiz olduğunu söyleyebilmek için. Rampage'in PSU'ları gerçekten kalitesiz. Parça kalitesinden her şey anlaşılıyor.
Bilginiz yoksa yorum yapmayın.
Görev odası patlamış oda ıc chıp in kaltesizliğinden. Parçalar değişirse tekrar çalışır o psu .

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,098
İsim
Emre
Discord
necromancerr
ASFFADFAFSFSDAFSFAS ANIRDIM GDGHAGSRUFHDHSHGRYIEUDHD 1 AY SONRA HİGH SİSTEME GEÇİNCE SÖYLE AYNISINI FGHWHDGFSHH
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çoğu kişi rampage everest kullanıp övüyor kendileride biliyorlar alınmaz xd
Kankacım bütün yazdıklarımı oku istersen şuanda trde no name diye geçen ürünler zaten daha iyi ki benim aldığım dönemde bu ürünler gerçekten ucuzdu kaliteli psusu olmayan kasalar 1k dan başlarken ben 400 TL'ye almıştım bu kasayı tekrar altını çizeyim PSUSUZ Mikrofon hala gidiyor ki onuda kaliteli mikrofonlar min 500-1000 arasından başlıyordu 90-100 TL birşeye aldım ben ürün zaten saf plastik mik kapama tuşu kırıldı devreden aç kapa yapıyorum Kulaklığı vardı 200 TL'ye almıştım 6 ay olmadan bozuldu sonra Sharkoon kulaklık aldım 2 seneye yakın oldu hala taş gibi çalışıyor padleri yeni soyulmaya başladı klavyenin modelini hatırlamıyorum gene rampagenin 1 tane modeliydi kısa sürede bozuldu gamebooster vardı bozuldu tuş basmamaya başladı şuanda leaven k620 var mis gibi klavye

Aykut D.

80+ Gold
Dostum kendini daha fazla rezil edemezsin. İlla sorun yaşaman gerekmiyor bir ürünün kalitesiz olduğunu söyleyebilmek için. Rampage'in PSU'ları gerçekten kalitesiz. Parça kalitesinden her şey anlaşılıyor.
Bilginiz yoksa yorum yapmayın.
Şu kondasator gurubuna bakınca riple esr değerleri göktedir zaten :D .
1704623162176.png

Piyasanın en dip cheng x kondastorleri var.

Bunu tamir edip led adaptoru olarak kullanmak daha mantıklı .

Riple nedir :
1704623334251.png

ESR nedir :
1704623356491.png

1704623162176.png

Riple nedir :
1704623334251.png

ESR nedir :
1704623356491.png
Garip bir tüyo verecek olursam : Kalitesiz bir psu ile o.c denemesi yapıyorsanız molex başlığına 12v katına dışarıdan 16v 2200uF yüksek kalite kondansatör bağlarsanız dalgalanmaları (riple) baya düşürecektir .

Örnek görsel :
1704623740816.png

Çoğu kişi imzadaki sistemimde kullandığım psu'yu eleştirir ama elektroniğin ciğerini bildiğimiz için böyle bir seçim yaptım.

Everest 750w olan güç kaynağındaki bir grup kondastor
1704624063874.png

Vaktim olursa psu'lar hakkında sağlam detaylı bir rehber hazırlamayı düşünüyorum.

Son düzenleme:

Devilll20

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
902
İsim
Rick Baba
Bu markalar neden alınmaz ve neden çok alınıyor
1: kronik "aRcİbİlİ oHa" velet sendromu ile milyonlar satıyor
2:fason mal sözde "üretim"i ile max 1 sene götürür
3: Çalıntı mal çinden gelenlere isim basıp satıyorlar örn x7 mouse sadece 2 sayfada 20 marka saydım ben farklı farklı
4: sözde FP imiş 2 ay götürecek klavye/mouseye mekanik veya aRcİbİlİ diye neden 600+ TL vereyimki??
5:Destek sorunu teknik cok yardimci oluyor🤗🤗
Daha sayılır ama aklıma gelmedi bb

Sorsan pazardan fason giyiniyordur xD

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,920
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Görev odası patlamış oda ıc chıp in kaltesizliğinden. Parçalar değişirse tekrar çalışır o psu .
Alıntıyı görüntüle

Riple nedir :
Alıntıyı görüntüle
ESR nedir :
Alıntıyı görüntüle

Garip bir tüyo verecek olursam : Kalitesiz bir psu ile o.c denemesi yapıyorsanız molex başlığına 12v katına dışarıdan 16v 2200uF yüksek kalite kondansatör bağlarsanız dalgalanmaları (riple) baya düşürecektir .

Örnek görsel :
Alıntıyı görüntüle

Çoğu kişi imzadaki sistemimde kullandığım psu'yu eleştirir ama elektroniğin ciğerini bildiğimiz için böyle bir seçim yaptım.

Alıntıyı görüntüle
Vaktim olursa psu'lar hakkında sağlam detaylı bir rehber hazırlamayı düşünüyorum.

Aynen öyle. Bilgili adamın hali bir başka oluyor.

Gayet sağlam bir model. Kim eleştirdi ki? :D

Aykut D.

80+ Gold

Watt'ın yüksekliğinden 😀 Tier C orta segment psu.

650w gold psu'lar 2200 2100 du bu psu yu 2000tl ye aldım. %45 load ile silver gold arası %89 verimlilikte kullanıyorum. Bence çok mantıklı :D . 80+bronze %100 yük için verilen verimlilik değeri . Ben bunu kendimce silver gold verimlilikte kullanıyorum.

%45 loaddan ötürü riple değerlerim oldukça düşük.

Alıntıyı görüntüle

Riple nedir :
Alıntıyı görüntüle
ESR nedir :
Alıntıyı görüntüle

Örnek görsel :
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Hocam fotoya dikkatli bakarsanız ferit bobin üzeri bakır rengi film kaplı aliminyum sargı :D .

2 maddenin iltekenlik değeri direci farklı. Aliminyum bakıra göre iletkenliği düşük hızlı ısınan bir malzeme. O kondansatörlerin şişmesindeki diğer sebeb o sargının aşırı ısınması.

1704626456379.png

Psu kalite düşüklüğünün bariz bir örneği .

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Kayra
Top Bottom