Neler Yeni

Yardım Ram değişti pc açılmıyor? Acil

Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Emre Honça
Asus tüf f15 model dizüstü modelimize 8gb lik yükseltme yaptık fakat şuanda herhangi bir görüntü alamıyoruz. Hatta güç bile gitmiyor, sorun ne olabilir acil yardım lazım.

Ekler

• IMG_20231107_160844.jpg
    IMG_20231107_160844.jpg
    3.4 MB · Hit: 35
  • IMG_20231107_160848.jpg
    IMG_20231107_160848.jpg
    3.2 MB · Hit: 32
  • IMG_20231107_160856.jpg
    IMG_20231107_160856.jpg
    2.7 MB · Hit: 27
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
halil
Vay benim bilgisayarın aynısı. Rami değiştirilen pili dökmeyi unuttun mu. Eğer unuttuysan sıkıntı olmuş olabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Emre Honça
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Vay benim bilgisayarın aynısı. Rami değiştirilen pili dökmeyi unuttun mu. Eğer unuttuysan sıkıntı olmuş olabilir.
Nasıl yani, evet Rami tak çıkar yaparken çıkarmadık. Zorladı biraz. Ne yapmalıyız şimdi söküp taksak ?

hikoo

80+ Bronze
Nasil yani? İcini acarken rami eklerken bataryayi cikarmadin mi? Eyvah eyvah

Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Emre Honça
Nasil yani? İcini acarken rami eklerken bataryayi cikarmadin mi? Eyvah eyvah
Hayır, gördüğün üzere zaten bataryayı çıkarmadan takabildik. Arkadaş benden önce denemişler. Tam sokamamislar, ben açtım kapağı bidaha tam oturttuk o sıra sökmedik. Zaten bu modelle akım koruma olduğu için bataryanın sökülmesine gerek yok dedi izlediğimiz videodaki

hikoo

80+ Bronze
Guc almiyorsa batarya ile ilgilidir sorun, baglantilari kontrol ettiniz mi? Sarjda mi calistirmaya calisiyorsunuz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Emre Honça
Guc almiyorsa batarya ile ilgilidir sorun, baglantilari kontrol ettiniz mi? Sarjda mi calistirmaya calisiyorsunuz?
Şuanda normal power butonu ile de açılmıyor, şarja taktıktan sonrada çalışmıyor. Şu durumda ne yapmamız lazım acil çözüm bulmamız lazım. Hangi bağlantılara bakmamız gerekmekte. Görselde işaretleyebilirmisin

hikoo

80+ Bronze
Aldiginiz ramin uyumlu olduguna emin misiniz hocam siz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Emre Honça
Aldiginiz ramin uyumlu olduguna emin misiniz hocam siz?
Tabikide uyumlu vatan çalışanı üzerinden araştırma yaparak seçtik aldık, model bilgisi vererek. Zaten internet üzerindeki değişim videosunda da bizimle aynı Rami takıyor. Şuan batarya sök tak ise yararmi? Yapalım mı?

hikoo

80+ Bronze
Vatan calisanininin tavsiye vermesi daha da korkuttu beni. Bataryayi sokmeden islem yapmayin. Sokmeyi bilmiyorsaniz veya sokete halihazirda zarar verdiyseniz teknik servise gonderin.
Bataryayi cikar.
Ramleri tekrar nazikce tak cikar
Tum usbleri cikar
Sarjdan cikar
Power tusuna uzunca bas, ramleri gec tanidigi icin gec acilabilir.
Yine olmuyosa teknik servise dogru yol alsin laptop

Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Emre Honça
Vatan calisanininin tavsiye vermesi daha da korkuttu beni. Bataryayi sokmeden islem yapmayin. Sokmeyi bilmiyorsaniz veya sokete halihazirda zarar verdiyseniz teknik servise gonderin.
Bataryayi cikar.
Ramleri tekrar nazikce tak cikar
Tum usbleri cikar
Sarjdan cikar
Power tusuna uzunca bas, ramleri gec tanidigi icin gec acilabilir.
Yine olmuyosa teknik servise dogru yol alsin laptop
Reis şimdi bataryayı söktük ve rami çıkarttık geri takıyoruz sonra bataryayı da geri takacağız. İnşallah olacak yoksa harbi diyoruz servise en az 2-3 gün gidecek sonucu haber edeceğim kanka beklemede kal

hikoo

80+ Bronze
Ramleri takarken nazik olun ve clips sesini duyduktan sonra kuvvet uygulamayin lutfen

Top Bottom