Neler Yeni

Ram yükseltmesi ile ilgili bir sorun

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Yiğit Yücel
Selamlar arkadaşlar hayırlı geceler.

Şuan bilgisayarımda 16GB ram takılı bi 16GB ram daha aldım lakin bir sorunla karşılaşıyorum;

Anakart Asus Tuf Gaming B450M II anakartı 4 slot var, 2 slotunda ramler takılı diğer 2 slotu boş oraya takıyorum, bilgisayar açılışta display port no signal hatası veriyor ekrana görüntü gelmiyor kasa çalışıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Daha önce bu no signal hatası ile karşılaştığımda çözümlere baktığımdaki yapılan tüm çözümleri pc kapayıp yapmıştım. o çözümlerde ramleri sökün diğer slota takın aynı hata vericek mi diye kontrol edin vardı hepsini yapınca baktım çalıştı altını kurcalamamıştım

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
758
İsim
Semih Aydın
ram frekans + cl değerleri aynı mı?

Carl Johnson CJ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
779
İsim
Carl Johnson
Bios sıfırlayıp açmayı dene

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
557
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
Selamlar arkadaşlar hayırlı geceler.

Şuan bilgisayarımda 16GB ram takılı bi 16GB ram daha aldım lakin bir sorunla karşılaşıyorum;

Anakart Asus Tuf Gaming B450M II anakartı 4 slot var, 2 slotunda ramler takılı diğer 2 slotu boş oraya takıyorum, bilgisayar açılışta display port no signal hatası veriyor ekrana görüntü gelmiyor kasa çalışıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Daha önce bu no signal hatası ile karşılaştığımda çözümlere baktığımdaki yapılan tüm çözümleri pc kapayıp yapmıştım. o çözümlerde ramleri sökün diğer slota takın aynı hata vericek mi diye kontrol edin vardı hepsini yapınca baktım çalıştı altını kurcalamamıştım
İlk olarak bire bir kodlarına kadar aynı ram den aldığından emin ol, ikinci olarak anakartın kullanım klavuzundan doğru yerlere taktığından emin ol. Üçüncül olarak ramleri teker teker takarak ikisininde çalıştığından emin ol, dördüncü olarak bütün ramleri teker teker bütün slotlara takarak bütün slotların da çalıştığından emin ol. Beşinci olarak Ramleri teker teker ayrı ayrı takarak biostan frekanslarını eşitle ve ramleri takarak tekrar dene. Bunlardan biri sıkıntı çıkaracaktır eğer sıkıntı ram kaynaklıysa. En son olarak ramleri teker teker memtest 86 ya sok. Eminim bu adımlar sorununu tespit etmene yardımcı olacaktır.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,503
Üyeler
156,342
Son üye
sarpi
Top Bottom