Neler Yeni

Yardım Ramleri çıkarıp taktım ekrana görüntü gelmiyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Kerim Tatoğlu
arkadaşlar sadece bilgisayarımdaki ramleri çıkarıp taktım ve ekrana görüntü gelmemeye başladı sebebi ne olabilir çözümü ne olabilir ve ramleri tam çentiğe göre ayarlayıp taktım ve iki tarafından da bastırdım ve bilgisayarı açtığım zaman ramlerin rgb si yanmıyordu ve ekrana görüntü gelmiyordu

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Johnny Sins
teikrar çıkar tak, başka bilgisayar varsa onun ramlarını dene eğer hala çalışmazsa sokette problem var bide iki kere bastırdığında küçük bir tıklama yada yerine oturma sesi duyman lazım

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
tamamdır yarın deneyeceğim ve diğer sorumda şu bilgisayar kalıcı bir hasar almış mıdır
Almamıştır ben bilgisayarı satın aldığımda ramler yanlış yuvalarına takılmış bir şekilde teslim edildi bilgisayarı açtım fanlar döndü ama ekrana görüntü gelmedi daha sonra ramler yanlış yuvasına takıldığını fark ettim ilk slotu boş ikinci dolu üçüncü boş sonraki boş dörtüncü dolu (2-4 slotları dolu) olması gerekirken tam tersi takmışlardı düzelttim ve kullanmaya devam ettim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Kerim Tatoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Almamıştır ben bilgisayarı satın aldığımda ramler yanlış yuvalarına takılmış bir şekilde teslim edildi bilgisayarı açtım fanlar döndü ama ekrana görüntü gelmedi daha sonra ramler yanlış yuvasına takıldığını fark ettim ilk slotu boş ikinci dolu üçüncü boş sonraki boş dörtüncü dolu (2-4 slotları dolu) olması gerekirken tam tersi takmışlardı düzelttim ve kullanmaya devam ettim.
kalıcı hasar almadıysa yüreğime su serptin usta tam da yeni alınmıştı pc

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Hocam 1 tanesini takarak açtım ve yine görüntü gelmiyor
Farklı yuvalara tak o rami eğerki olmuyorsa diğer ram i dene tek tek takmayı yuvalardan biri veya ram bozulmuş olabilir veya kablolamada sorun vardır. Özel bios ayarın yoksa bios pilini çıkartıp 2 dk bekleyip geri takmayı deneyebilirsin bios ayarların sıfırlanır haberin olsun bunu yaptığında.

Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Kerim Tatoğlu
Farklı yuvalara tak o rami eğerki olmuyorsa diğer ram i dene tek tek takmayı yuvalardan biri veya ram bozulmuş olabilir veya kablolamada sorun vardır.
Hocam peki önceden çalışıyordu da şimdi ne oldu sadece çıkarıp taktım

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Bilgisayar kapalıyken güç gitmiyorken çıkartıp doğru şekilde taktıysan hiçbir şey olmaz farklı şeyler olması lazım. Başka ne yapmış olabilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Kerim Tatoğlu
Bilgisayar kapalıyken güç gitmiyorken çıkartıp doğru şekilde taktıysan hiçbir şey olmaz farklı şeyler olması lazım. Başka ne yapmış olabilirsin
Bilgisayara hiçbir şekilde güç gitmiyordu, oksitlenme kaynaklı silgi ile uçlarını silip taktım daha önce yaptığımda olmuştu ama bu sefer olmadı bütün her şey çalışıyor ancak ekrana görüntü gelmiyor birde ram ışıkları yanmıyor ama tek ram ile denediğimde ram ışığı yandı

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Statik elektrik den dolayı olabilir başka aklıma bir şey gelmiyor onun için bilgisayarından güçü tamamen kes güç kaynağının fişini çekip düğmesi varsa oradan da kapat sonra bilgisayarı açma kapama düğmesine 5-10 saniye basılı tut çek ardından arka arkaya bas daha sonra güç kaynağının kablosunu tak düğmesini kapadıysan geri aç o şekilde açmayı dene.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgisayara hiçbir şekilde güç gitmiyordu, oksitlenme kaynaklı silgi ile uçlarını silip taktım daha önce yaptığımda olmuştu ama bu sefer olmadı bütün her şey çalışıyor ancak ekrana görüntü gelmiyor birde ram ışıkları yanmıyor ama tek ram ile denediğimde ram ışığı yandı
Silgi ile köşelerini silerken pinlerine zarar vermediysen bir şey olmaz

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
916,726
Üyeler
142,166
Son üye