Neler Yeni

RDR 2 - Red Dead Redemption 2 - Anlık FPS Düşüşü Kasma - FPS Drop - YARDIM

izZ016

80+
Selamlar arkadaşlar.
Son birkaç haftadır Red Dead Redemption 2'de saçma sapan bir sorunla karşı karşıyayım.
RDR2 grafiklerini Ultra - Optimum arası ayarlarda 75-80 FPS alıyorum. Fakat akıcı oyun içerisinde yaklaşık 30sn de bir 2-3 sn süren anlık FPS düşüşü yaşıyorum.
Anlık olarak FPS 20-25'lere düşüyor. Tekrar normale 75-80 FPS dönüyor. 30sn sonra tekrar... tekrar...
Grafik ayarlarından ya da çözünürlükten bağımsız oluyor. Çünkü ayarları çok düşürsem de yükseltsem de devam ediyor.
Yerli yabancı diğer forumlardaki çözümlerin çoğunu denedim işe yaramadı...

Bunu yaşayan var mı ya da çözen kimse var mı aramızda ?

MSI SUPRIM 3070 Ti
AMD RYZEN 5 5600X
CORSAIR Vengeance 32GB (4*8GB) 3600 Mhz
MSI MPG B550 Gaming Edge WIFI
Corsair TX650M 80+Gold 650W
Samsung 970 Evo Plus 250gb SSD
Samsung 980 Pro 500gb SSD
LG Ultragear 165Hz 31.5' FreeSync

Son düzenleme:

Cermenbey

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,119
İsim
Semih
Başka oyunlarda da yapıyor mu? Sadece rdr demi

izZ016

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Başka oyunlarda da yapıyor mu? Sadece rdr demi
Son zamanda başka oyun oynamadığım için denemedim. Ama bu akşam deneyeceğim hocam. Bu sistemle 2-3 ay önce AC Valhalla ve GTA5 bitirdim hiç böyle bir sorun yoktu.

Cermenbey

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,119
İsim
Semih
Son zamanda başka oyun oynamadığım için denemedim. Ama bu akşam deneyeceğim hocam. Bu sistemle 2-3 ay önce AC Valhalla ve GTA5 bitirdim hiç böyle bir sorun yoktu.
Ben diğer oyunlarda da yapacağını düşünüyorum. Bir deneyin.

izZ016

80+
Neye istinaden böyle olduğunu düşünüyorsunuz ? Peki farklı oyunlarda da devam ederse öneriniz nedir ?

Azexxes

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,873
İsim
Okan Aslantaș
Eğer yakın zamanda driver guncellemesi yaptiysan bir önceki sürüme geçip bir de öyle dene belki sorun ondan kaynaklıdır

izZ016

80+
Eğer yakın zamanda driver guncellemesi yaptiysan bir önceki sürüme geçip bir de öyle dene belki sorun ondan kaynaklıdır
472.12 - WHQL sürücüsünü kullanıyorum hocam bu da zaten yeni bir sürücü değil. Eylül 2021 tarihli.. Nvidia sitesinde de güncel olarak bu çıkıyor. Ama bu akşam DDU ile temizlik yaparak tekrar temiz kurulum deneyeceğim.

Emirz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
215
İsim
Emir Eski
Oyun HDD'ye mi kurulu SSD'ye mi? SSD'ye kuruluysa SSD marka ve modeli nedir? SSD'de aynı zamanda işletim sistemi de kurulu mu ve bazen dosya gezgininde gecikmeler yaşıyor musunuz? HDD'ye kuruluysa bad sector testi yaptınız mı?

izZ016

80+
Oyun HDD'ye mi kurulu SSD'ye mi? SSD'ye kuruluysa SSD marka ve modeli nedir? SSD'de aynı zamanda işletim sistemi de kurulu mu ve bazen dosya gezgininde gecikmeler yaşıyor musunuz? HDD'ye kuruluysa bad sector testi yaptınız mı?
Oyun SSD'ye kurulu.. Bilgisayarımda 2 adet M.2 SSD var. 1 Adet HDD var. Sistem Windows 10 64bit, Samsung 970 evo plus 250gb sistem kurulu. Sistem ssd'de hemen hemen yarısı boş duruyor. 2. SSD Samsung 980 Pro 500gb (Güncel oyunlarım burada kurulu yaklaşık 120GB boş) Yani sistem kurulu SSD ile oyunun kurulu olduğu SSD farklı. HDD'de 1 adet 1 TB seagate bunu arşiv olarak kullanıyorum yaklaşık 300GB boş.

Dosya gezgininde de hiç bir gecikme yaşamıyorum hocam. Bir çok işlem sıfır saniyede gerçekleşiyor. Çizim programları autocad 3dsmax photoshop vs kullanıyorum. Performansından son derece memnunum.

Son düzenleme:

izZ016

80+

Benzer sorunları yaşayan arkadaşlar için yazıyorum. Sorunun sadece RDR2 kaynaklı olduğunu tespit ettim. Diğer oyunlarda benzer bir sıkıntı ya da donanımsal bir sorun yoktu. Epic üzerinden almıştım, dosya doğrulaması yaptırdım. DDU ile Ekran kartı driver safe mode geçerek silip günceli temiz kurulum yaptım. Nvidia denetim masasına 3D ayarlarına girerek "Doku süzme kalitesi" (Texture Filtering Quality) En yüksek performans (High Performance) kaydedip kapatarak bilgisayara reset attım.

Not1: Bu sırada yabancı sitelerde de önerilen RDR2.exe dosyasına sağ tıklayarak girilen uyumluluk modu üzerinden önerilen çözümlerin de hepsini eski haline getirdim çünkü saçma sapan hatalar verdirerek oyunu çalışmaz hale getirmişti. (Windows 10 64bt kullanıyorum)

Not2: Oyunu başlatmadan önce Nvidia Gforce Experience üzerinden RDR 2 grafik ayarlarını Optimize et butonuna basarak önerilen ayarları seçtim. Bunun bir etkisi olup olmadığından emin değilim... Denersiniz...

Bendeki sorun bu şekilde çözüldü.. Herkese kolay gelsin...

Cermenbey

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,119
İsim
Semih
Benzer sorunları yaşayan arkadaşlar için yazıyorum. Sorunun sadece RDR2 kaynaklı olduğunu tespit ettim. Diğer oyunlarda benzer bir sıkıntı ya da donanımsal bir sorun yoktu. Epic üzerinden almıştım, dosya doğrulaması yaptırdım. DDU ile Ekran kartı driver safe mode geçerek silip günceli temiz kurulum yaptım. Nvidia denetim masasına 3D ayarlarına girerek "Doku süzme kalitesi" (Texture Filtering Quality) En yüksek performans (High Performance) kaydedip kapatarak bilgisayara reset attım.

Not1: Bu sırada yabancı sitelerde de önerilen RDR2.exe dosyasına sağ tıklayarak girilen uyumluluk modu üzerinden önerilen çözümlerin de hepsini eski haline getirdim çünkü saçma sapan hatalar verdirerek oyunu çalışmaz hale getirmişti. (Windows 10 64bt kullanıyorum)

Not2: Oyunu başlatmadan önce Nvidia Gforce Experience üzerinden RDR 2 grafik ayarlarını Optimize et butonuna basarak önerilen ayarları seçtim. Bunun bir etkisi olup olmadığından emin değilim... Denersiniz...

Dostum selamlar, şimdi rdr 2 ye girmeye çalıştım önce 3 Gb güncelleme attı sonra da saçma sapan hatalar vermeye başladı. Nedir bunun çözümü biliyor musun

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Aydın Aydın
Instagram
aydin.ydn

Usta Allah senden razı olsun
2 aydı uğraşıyordum
Allah'ın izniyle bu siteye denk geldim
Yaptıklarını yaptım
Ve oldu
Sağol.

Top Bottom