Neler Yeni

Reboot and select hatası

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
serhat okaygil
xpc s20d m2 SSD aldım ve bilgisayar a taktığımdan beri "reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key" hatası aliyorum YouTube dan videolara baksamda güncel bir video bulamadım bios da sadece ssd gözüküyor anakart asus b450-f gaming nasıl bir yol izlemem gerek yardım ederseniz sevinirim

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,728
İsim
Emre Zengin
xpc s20d m2 SSD aldım ve bilgisayar a taktığımdan beri "reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key" hatası aliyorum YouTube dan videolara baksamda güncel bir video bulamadım bios da sadece ssd gözüküyor anakart asus b450-f gaming nasıl bir yol izlemem gerek yardım ederseniz sevinirim
Başta onu Boot ediyordur. İçinde Windows olmadığı için açılmıyordur. Normal SSD'nin içinde Windows varsa Boot sekmesinden önceliği SSD'ye ver.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,728
İsim
Emre Zengin

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,728
İsim
Emre Zengin

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,728
İsim
Emre Zengin
okumuyor veya görmüyor sanırım
BIOS güncel değilse onu bir güncelle bakalım hocam:
1) Öncelikle elinde bir tane 8 ya da 16 GB'lık bir flash bellek olsun. Belleği FAT32 olarak biçimlendirin.
2) Buradan 5102 BIOS'unu indirin hocam. https://rog.asus.com/tr/motherboards/rog-strix/rog-strix-b450-f-gaming-model/helpdesk_bios/
3) Sonra indirdiğiniz dosyayı klasöre çıkartın, klasöre çıkarttıktan sonra ROG-STRIX-B450-F-GAMING-ASUS-5102.CAP adlı dosyayı flash belleğin içine atın.
4) Flash belleğin içine attıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve delete tuşu ile BIOS'a girin. Girdikten sonra Advanced Moda (F7) geçin. Geçtikten sonra üst tarafta Tool sekmesini göreceksin ona tıkla. Tıkladıktan sonra Asus Ez Flash 3 Utility olacak ona da tıkla. Gelen ekranda flash belleğini seç ve içindeki ROG-STRIX-B450-F-GAMING-ASUS-5102.CAP adlı dosyayı seçip BIOS'u güncelleyin.
Not: BIOS güncelleme sırasında elektrik kesilmesin ve flash bellek yerinden oynamasın.

Eğer aynı sorun devam ederse HDD'yi söküp SSD'yi görüp görmeyeceğini kontrol et.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,217
Üyeler
156,300
Son üye
Heneepr
Top Bottom