Neler Yeni

Redmi 10c vs Tecno Pova 3

wojiaok81

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kamer Kızıl
Merhabalar, kredi kartı veya nakit seçenek olmadığı için Evkur üzerinden telefon almak durumundayım. Seçenekler arasında aylık ödeme bütçesine uyan iki telefon mevcut. Birisi Redmi 10C diğeri ise Tecno Mobile Pova 3. Aradaki işlemci daha doğrusu chipset farkını (snapdragon 680 vs Helio G88) bir kenara bırakırsak diğer teknik özellikler için Pova 3'ü tercih etmek doğru olur mu?
6.71" vs 6.9"
64GB vs 128GB
4GB ram vs 6gb+5gb ram
60hz vs 90hz
5000mAh vs 7000 mAh
10w adaptör vs 33w adaptör
4 çekirdek işlemci vs 8 çekirdek işlemci
720x1600 vs 1080x2460
Kameralar arasındaki fark çok önemli değil.

Teşekkürler

wojiaok81

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kamer Kızıl
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Farklı konuları incelediğimde Tecno Camon 18'in çok önerildiğini gördüm. Pova 3 yerine Camon 18 önerilmesinin bir sebebi var mıdır? Yaptığım araştırmalar neticesinde Camon 18'in güncelleme almadığını, Pova 3'ün ise kendi kendine açılıp kapanma gibi bazı sorunları olduğunu yazanlar, söyleyenler veya belirtenler olmuş. Bu iki telefona sahip olanlar veya çevresinde görüp deneyimleme fırsatı olanlar yardımcı olabilir mi acaba? Yoksa bu iki telefonu bir kenara bırakıp düşünmeden Redmi 10C mi almalıyım? Şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

wojiaok81

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kamer Kızıl
Cihazlardan birini bugün (12.12.2022) almak durumundayım. Ufak da olsa fikir belirtebilirseniz gerçekten çok iyi olur. Teşekkürler

AhmetN

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,686
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Uzay-Bilim, Müzik
Cihazlardan birini bugün (12.12.2022) almak durumundayım. Ufak da olsa fikir belirtebilirseniz gerçekten çok iyi olur. Teşekkürler
Camon 18 al bence. Özellikleri fiyatına göre çok iyi. Taksitle almak istiyorsanız operatörlerin fatura üzerine olan telefonlarına bakabilirsiniz Note 10s vardı TT'de

wojiaok81

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kamer Kızıl
Camon 18 al bence. Özellikleri fiyatına göre çok iyi. Taksitle almak istiyorsanız operatörlerin fatura üzerine olan telefonlarına bakabilirsiniz Note 10s vardı TT'de
Evet Türk Telekom ilk gittiğim adres oldu. Ancak fatura üzerine taksitlendirme yapabilmek için belirli bir puan olması gerekiyormuş. Puanım da 12 aylık taksitlendirme sonrası fiyat bazında yaklaşık olarak 6400 TL'ye denk geliyor. Maalesef ürünlerin üzerine çok fazla vade farkı konduğu için puanımın yettiği maximum telefon Omix-600. O telefonu almayı da düşünmüyorum. Bir şekilde ön ödeme yapıp puan farkını kapatmak için çabaladığımda ise önümde neredeyse hiç seçenek yok. Olmayan seçeneklerden birisi de Note 10S. Kendilerinin artık bu telefona fatura ile taksitlendirme yapmadıklarını söylediler. Başka modellere baktığımda Samsung A23 göze çarpıyordu. Aynı şekilde onun da ellerinde bulunmadığını söylediler. Ön ödeme yaparak alınabilecek telefonlar arasında Türk Telekom'da da sadece Xiaomi 10C bulunuyor. Evkur'da Xiaomi 10C daha makul bir fiyata taksitlendirildiği için de Türk Telekom'u elemiş bulunuyorum. Evkurdaki diğer seçenekler ise önerdiğiniz Camon 18 (18P mevcut değil), Pova 3, Redmi 10 (düz 10), Redmi 10C ve Redmi Note 11. Evet Note 11 de seçenekler arasında fakat vade farkıyla çok uçuk bir rakama geldiği için ikinci plana atmıştım. Sizce bütçeyi bir tık daha zorlayıp Note 11 mi almalıyım? Yoksa Camon 18 yeterli olur mu?
Bu arada Camon 18'i Pova 3'e tercih etmenizin belirli bir sebebi var mı acaba? Bu noktada biraz kafam karıştı. Ayrıca Redmi 10C de uygun bir fiyata geliyor her ne kadar vade farkı olsa da. 10C'yi seçenekler arasından işlemci nedeniyle elemekte zorlanıyorum. Sizce işlemciyi gerçekten bir kenara bırakıp Tecno'ya yönelmeli miyim? Teşekkür ederim.

AhmetN

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,686
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Uzay-Bilim, Müzik
Evet Türk Telekom ilk gittiğim adres oldu. Ancak fatura üzerine taksitlendirme yapabilmek için belirli bir puan olması gerekiyormuş. Puanım da 12 aylık taksitlendirme sonrası fiyat bazında yaklaşık olarak 6400 TL'ye denk geliyor. Maalesef ürünlerin üzerine çok fazla vade farkı konduğu için puanımın yettiği maximum telefon Omix-600. O telefonu almayı da düşünmüyorum. Bir şekilde ön ödeme yapıp puan farkını kapatmak için çabaladığımda ise önümde neredeyse hiç seçenek yok. Olmayan seçeneklerden birisi de Note 10S. Kendilerinin artık bu telefona fatura ile taksitlendirme yapmadıklarını söylediler. Başka modellere baktığımda Samsung A23 göze çarpıyordu. Aynı şekilde onun da ellerinde bulunmadığını söylediler. Ön ödeme yaparak alınabilecek telefonlar arasında Türk Telekom'da da sadece Xiaomi 10C bulunuyor. Evkur'da Xiaomi 10C daha makul bir fiyata taksitlendirildiği için de Türk Telekom'u elemiş bulunuyorum. Evkurdaki diğer seçenekler ise önerdiğiniz Camon 18 (18P mevcut değil), Pova 3, Redmi 10 (düz 10), Redmi 10C ve Redmi Note 11. Evet Note 11 de seçenekler arasında fakat vade farkıyla çok uçuk bir rakama geldiği için ikinci plana atmıştım. Sizce bütçeyi bir tık daha zorlayıp Note 11 mi almalıyım? Yoksa Camon 18 yeterli olur mu?
Bu arada Camon 18'i Pova 3'e tercih etmenizin belirli bir sebebi var mı acaba? Bu noktada biraz kafam karıştı. Ayrıca Redmi 10C de uygun bir fiyata geliyor her ne kadar vade farkı olsa da. 10C'yi seçenekler arasından işlemci nedeniyle elemekte zorlanıyorum. Sizce işlemciyi gerçekten bir kenara bırakıp Tecno'ya yönelmeli miyim? Teşekkür ederim.
Bence camon 18p al işlemci olarak kağıt üstünde 18p üstün gözüküyor ama kullanımda ne olur bilemem
Camon 18p işlemci, depolama ve kamera olarak daha iyi gözüküyor fiyat farkı yoksa 18p tercih etmelisin

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
947,022
Üyeler
149,128
Son üye
Punctual
Top Bottom