Neler Yeni

Reno motorlu Merso'nun bozulması ve masrafı

Mujka

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
980
İsim
Mustafa Polat
Merhaba
2016 model GLA180D var elimde. Bilen bilir düşük segment olduğu için Mercedes o yıllarda 1.5 dizel Renault motor kullandı o araçta. 2-3 ay önce yoldayken araç devirlenmemeye başladı 2. vitesten 3'e geçmiyordu ne kadar bassam da sonra motor arıza yaktı.
Araç milyon kilometre gitmiş motor gibi titremeye başladı. Yakındaki sanayiye gittim cihazı bağladı usta 4. silindir arızası veriyor dedi. Ben de dedim aha s*çtık. 2-3 aydır araç yatıyor bugün tanıdık ustaya götürdüm 50 bin masraf çıkardı. Yetkili servise gitsem muayene bile 2500TL, daha ucuz olamaz zaten. Napsam bilemedim ya tamir edip satıcam ya da bilmiyorum kararsızım şu anlık.
İşin komik kısmı araç 12-13 bin kilometre yakıt olarak temizlik olarak çok iyi baktım araca. Reno motorlu Mercedes'lerden korkucaksın.

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Sorun ne? 4.silindir dediyse aklıma enjektör gelir. Adam sana neyi yapmak için 50k dedi?
Ayrıca en sorunsuz motorlardan birisidir korkulacak motor değildir

Mujka

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
980
İsim
Mustafa Polat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorun ne? 4.silindir dediyse aklıma enjektör gelir. Adam sana neyi yapmak için 50k dedi?
Ayrıca en sorunsuz motorlardan birisidir korkulacak motor değildir
Evet enjektör dostum
Babam götürdü arabayı gelince sorucam evde değil şu an

darkweel99

80+ Bronze
Merhaba
2016 model GLA180D var elimde. Bilen bilir düşük segment olduğu için Mercedes o yıllarda 1.5 dizel Renault motor kullandı o araçta. 2-3 ay önce yoldayken araç devirlenmemeye başladı 2. vitesten 3'e geçmiyordu ne kadar bassam da sonra motor arıza yaktı.
Araç milyon kilometre gitmiş motor gibi titremeye başladı. Yakındaki sanayiye gittim cihazı bağladı usta 4. silindir arızası veriyor dedi. Ben de dedim aha s*çtık. 2-3 aydır araç yatıyor bugün tanıdık ustaya götürdüm 50 bin masraf çıkardı. Yetkili servise gitsem muayene bile 2500TL, daha ucuz olamaz zaten. Napsam bilemedim ya tamir edip satıcam ya da bilmiyorum kararsızım şu anlık.
İşin komik kısmı araç 12-13 bin kilometre yakıt olarak temizlik olarak çok iyi baktım araca. Reno motorlu Mercedes'lerden korkucaksın.
4-5 tane yere göstermeni tavsiye ederim zira Allah herkesi bir hastaneye iki tamircinin eline düşürmesin

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Evet enjektör dostum
Babam götürdü arabayı gelince sorucam evde değil şu an
Dostum eğer enjektörlerden birisi patladıysa değiştirirsin ama çıkma ama revize tek bulur değiştirirsin. 1 tanesi sıkıntı çıkardı diye takım değişmez. Tek enjektörde 8 10 bin tl olması normal. Ama enjektör kolay kolay bozulmaz çatlamaz patlamaz. Bakarsın tekliyor çiğ yaktırıyor verirsin pompacıya revize eder. Ama revize oldu bir daha bozulur güvenme diyemem. Revizeye 10 bin vermek bana normal gelir . Çok revizeli enjektör söktüm taktım bir farkı yok ayarlamaları yapılır takılır. Aracın devirlenmemesi kendini korumaya almasından oluyor. Yani bir arıza olduğu ecu da gözüküyor ve kısıtlıyor.
Tek enjektör 50 bin olamaz. İmkanı yok. Misal;https://www.sahibinden.com/ilan/yed...inal-a6070700200-a6070700087-1133085471/detay
Adam bakmış bir kazıklayayım mı demiş ne demiş bilemem

Mujka

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
980
İsim
Mustafa Polat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dostum eğer enjektörlerden birisi patladıysa değiştirirsin ama çıkma ama revize tek bulur değiştirirsin. 1 tanesi sıkıntı çıkardı diye takım değişmez. Tek enjektörde 8 10 bin TL olması normal. Ama enjektör kolay kolay bozulmaz çatlamaz patlamaz. Bakarsın tekliyor çiğ yaktırıyor verirsin pompacıya revize eder. Ama revize oldu bir daha bozulur güvenme diyemem. Revizeye 10 bin vermek bana normal gelir . Çok revizeli enjektör söktüm taktım bir farkı yok ayarlamaları yapılır takılır. Aracın devirlenmemesi kendini korumaya almasından oluyor. Yani bir arıza olduğu ecu da gözüküyor ve kısıtlıyor.
Tek enjektör 50 bin olamaz. İmkanı yok. Misal;https://www.sahibinden.com/ilan/yed...inal-a6070700200-a6070700087-1133085471/detay
Adam bakmış bir kazıklayayım mı demiş ne demiş bilemem
Tam neye 50 bin istemiş bilmiyorum geldi şimdi sorucam. Sağol detaylı detaylı yazmışsın.

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1

Receb İvedik

80+ Bronze
işçilik dahil sanırım 50 bine . benzer sorun basıma gelmisti 4000 devri hic gecmiyodu rampada çekmiyodu araç yine 1.5 dci motor tam bilmiyorum ama bir usta mazot pompasında sorun var dedi 15-20k civarı tutar dedi işcilik hariç başka ustaya götürdüm conta yanmış dedi 1000-1500 arası bişey aldı

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
işçilik dahil sanırım 50 bine . benzer sorun basıma gelmisti 4000 devri hic gecmiyodu rampada çekmiyodu araç yine 1.5 dci motor tam bilmiyorum ama bir usta mazot pompasında sorun var dedi 15-20k civarı tutar dedi işcilik hariç başka ustaya götürdüm conta yanmış dedi 1000-1500 arası bişey aldı
O nasıl bir iş anlamadım . Conta yandıysa dediği parayı işçilikteb çıkarır 1500 liraya nasıl yaptı? Yeni olduysa farklı bir şey yapmıştır

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
962,037
Üyeler
151,841
Son üye
cankaplan
Top Bottom