Neler Yeni

roaccutane kullananlar varsa yardımcı olabilir mi?

J.Sparrow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,370
İsim
Emir Bayram
Doktorum 3ay sonra yaz bitiminde roaccutane ilacını yazıcak nelere dikkat etmeliyim?

Squex

80+ Silver
Bana da yazacak aynısı sonbahar ayında. Yazın kullanmak riskli olabiliyormuş. Yüksek yağ ve şeker fazla yememeliymişiz. Su tüketimini arttırman gerekiyor kuruluk yaptığından. Doktorun sana daha iyi açıklama yapar zaten.

J.Sparrow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,370
İsim
Emir Bayram
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bana da yazacak aynısı sonbahar ayında. Yazın kullanmak riskli olabiliyormuş. Yüksek yağ ve şeker fazla yememeliymişiz. Su tüketimini arttırman gerekiyor kuruluk yaptığından. Doktorun sana daha iyi açıklama yapar zaten.
Ortalama 3litre su içiyorum

DarkLegion3

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
391
İsim
Eren Akgül
Roaccutane ilacı bildiğim kadarı ile Zoretanin ile aynı ikisinin de etkisi aynı (bel ağrısı dudak kuruması yüz soyulması vs) bu ilacı kullanırken gerçekten güneşe çıkmaman gerekiyor yoksa sivilceler geçtiğinde iz bırakıyor güneşe dikkat etmelisin

J.Sparrow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,370
İsim
Emir Bayram
Roaccutane ilacı bildiğim kadarı ile Zoretanin ile aynı ikisinin de etkisi aynı (bel ağrısı dudak kuruması yüz soyulması vs) bu ilacı kullanırken gerçekten güneşe çıkmaman gerekiyor yoksa sivilceler geçtiğinde iz bırakıyor güneşe dikkat etmelisin
Genel olarak dışarı çıkmayan birisiyim zaten öyle arada sırada çıkıyorum

DarkLegion3

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
391
İsim
Eren Akgül
Genel olarak dışarı çıkmayan birisiyim zaten öyle arada sırada çıkıyorum
Sorun olmayacaktır o zaman zaten bol bol su içiyorum demişsiniz
Benim arkadaşım bol bol su içerek 4 ayda bitirmişti sizidede öyle olur umarım

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,976
İsim
HBE
Bol sıvı tüketimi,
Kişisel temizliğe dikkat,
Ekstra krem, ilaç vb. kullanılmaması konuları başlıca dikkat edilmesi gerekenler. İlk bir kaç hafta acayip derecede oluşan saç yağlanması, cilt yağlanması endişe edilmemeli ve yüzde, vücutta oluşan akneler asla patlatılmamalı/soyulmamalıdır. Zamanla akneler kuruyacak ve olabildiğince pürüzsüz bir cilde sahip olabileceksiniz. Ayrıca izde bırakmaz.

Size 2 şeyi şiddetle tavsiye ederim.
1- Bol su tüketin.
2- Kişisel temizliğinize çok dikkat edin. Şayet bahsettiğim gibi terleme ve yağlanma olacağı için aşırı derecede koku salgılıyor olabilirsiniz dikkatli olun :) Sosyal hayatınızı etkilemesin. Günde 2 defa duş almanız dahi gerekebilecek fakat sonuçları inanılmaz memnun edecek.

J.Sparrow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,370
İsim
Emir Bayram
Bol sıvı tüketimi,
Kişisel temizliğe dikkat,
Ekstra krem, ilaç vb. kullanılmaması konuları başlıca dikkat edilmesi gerekenler. İlk bir kaç hafta acayip derecede oluşan saç yağlanması, cilt yağlanması endişe edilmemeli ve yüzde, vücutta oluşan akneler asla patlatılmamalı/soyulmamalıdır. Zamanla akneler kuruyacak ve olabildiğince pürüzsüz bir cilde sahip olabileceksiniz. Ayrıca izde bırakmaz.

Size 2 şeyi şiddetle tavsiye ederim.
1- Bol su tüketin.
2- Kişisel temizliğinize çok dikkat edin. Şayet bahsettiğim gibi terleme ve yağlanma olacağı için aşırı derecede koku salgılıyor olabilirsiniz dikkatli olun :) Sosyal hayatınızı etkilemesin. Günde 2 defa duş almanız dahi gerekebilecek fakat sonuçları inanılmaz memnun edecek.
Teşekkür ederim dikkat ediceğim

abcdefg1234

80+ Silver
Roaccutane değil de zoretanin kullandım hemen hemen aynı ilaçlar.Vücutta ve dudakta çok fazla kuruma,küçük küçük deri dökülmeleri,ara ara eklem ağrıları ve bel ağrısı yaşadım ama bu yazdıklarımdan başka internette yazılan yan etkilerin hiçbirini yaşamadım.Bol su tüketmek ve bol yağlı yiyeceklerden uzak durmak gerekiyor.Doktorumun dediğine göre güneş kremi kullanmadan güneşte uzun süre vakit geçirirsem cildimde lekeler oluşabileceğini söylemişti buna da dikkat etmek lazım.Dudak kuruluğunu önlemek içinse Blistex dudak kremi öneririm,biraz pahalı ama hem taşınması hemde uygulaması kolay ayrıca nemlendirme etkisi de uzun sürüyor.Son olarak Hapları da günü gününe kullanmak çok önemli.Ben randevu bulamadığım için 2 kez 10-15 er gün ara vermek zorunda kaldım ve tedavi sonucunda sivilcelerin neredeyse tamamı gitse de ufak tefek izler ve küçük 1-2 adet sivilce kaldı ama sonuçtan memnunum 6-7 aylık çileye değdi diyebilirim.

Top Bottom