Neler Yeni

Röntgende böbrekte 3 tane leke çıktı

Prime777

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
239
İsim
Prime
Biliyorum, doktor yok, zaten çocuk hastaliklarina gidecegim, bu sefer bagirsak yerine bobrekle alakali gidecegim evde fark etmeseydim, hastanedeyken fark etseydim, kesinlikle acile gidip "baktirirdim". Ben olaya sasiriyorum ve anlatmak istiyorum; ben 1 hafta bile olmadi tum abdomen ultrasona girdim (bagirsak, mide haric tum sindirim sistemi bakilmasi yani, bobrek de dahil). Ondan once de yine 1 ay oldu olmadi ultrasona girdim, o da tum batindi(abdomen) yani nasıl olur da bu leke gozukmez veya raporda böbreklerin konum, biçim, büyüklük, parankim kalınlığı ve parankim eko yapılarınormaldir. Taş, kitle ya da hidronefroz bulgusu yoktur. Yazip nasil boyle bir şey cikabiliyor uzerinden 1 hafta bile gecmeden? Ortopedi'den randevu alip gittim ve rontgen cekildi, ben kendim fark ettim bu lekeyi eve gelir gelmez. Goruntude, sag bobrek'te.

1722015950984.png

Prime777

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
239
İsim
Prime
@Pukiina yok o demeden once bakmistim. Burada doktor olmadigindan dalga icerikli mesajlar olabiliyor ama googledan arama yapip gelenler icin korkutucu olabilir o mesaj.

Prime777

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
239
İsim
Prime
Gene de hastalığın goy goy olmaz hocam. Ben böyle şeylerden nefret ediyorum az çok bilgisi olanlar da hani elinden geldiğince yardımcı oluyorlar zaten.

Gene de hastalığın goy goy olmaz hocam. Ben böyle şeylerden nefret ediyorum az çok bilgisi olanlar da hani elinden geldiğince yardımcı oluyorlar zaten.
Aldim hocam pazartesiye randevu urolojiden. Tomografi talep ederim cunku ultrasonda bir sey gozukmemisti. Yine ultrasonla vakit kaybedilmesin.

Prime777

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
239
İsim
Prime
Durumu anlattim. Onun gaz olabilecegini soyledi, ben de zaten orasinin pelvis oldugunu anlamistim. Bu sefer uriner rontgeni cekildi. Bir sorun yok dedi. Ultrason soyledi, ben de bu olaydan 3 gun once tum Batin'a girdigimi soyledim, bu yuzden tomografi talep ettim ancak yastan dolayi ve radyasyondan dolayi onermedi, yapmadi. Ultrason da kaldi. Sadece rontgen cekildi.
teletip_1722246537837.png

CRØXY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,689
İsim
Muhammet Çağrı
3 Gün ömrün kalmış (Allah korusun).

clayzn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
538
İsim
yunusemre
Durumu anlattim. Onun gaz olabilecegini soyledi, ben de zaten orasinin pelvis oldugunu anlamistim. Bu sefer uriner rontgeni cekildi. Bir sorun yok dedi. Ultrason soyledi, ben de bu olaydan 3 gun once tum Batin'a girdigimi soyledim, bu yuzden tomografi talep ettim ancak yastan dolayi ve radyasyondan dolayi onermedi, yapmadi. Ultrason da kaldi. Sadece rontgen cekildi.Alıntıyı görüntüle
hocam son durum ne ?

Top Bottom