Neler Yeni

RTX 2060 ve Ryzen 5 3600 oyunlarda FPS düşüşü

Paranoia1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
samet ergün
Merhaba.
Başlıkta belirttiğim gibi oyunlarda saçma şekilde FPS düşüşü yaşıyorum.
  • Ekran kartım: RTX 2060.
  • İşlemci: Ryzen 5 3600.
  • RAM: 16 GB G.Skill.
GTA 5 ve Witcher 3 gibi oyunlarda denedim. Bu oyunları zaten 60 FPS sabitleyerek oynuyordum hiçbir sıkıntısı yoktu. GTA 5'de yolda giderken FPS 30'a kadar düşüyor. Bilgisayardan yüksek sesler gelmeye başlıyor. İlerledikçe FPS 60 ve üstüne çıkıyor sonra tekrardan 30-40-45 civarında geziyor. Witcher'da ise ilerledikçe ani takılmalar oluyor. 60 FPS sabitken 59'a 40'a düşüyor. Yaratıklar aniden çıkarken saldırırken vs ani FPS düşüşleri oluyor. Ekran karı GTA 5'de 65 derecelerde olurken bugün 70 dereceye kadar gördüm. Driverlar vs. hepsi güncel. Windows'ta herhangi bir güncelleme de yok. Virüs taramasında da bir şey çıkmıyor (Kaspersky ile tarattım). Bugün bir şeyler var sistemde ama anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Kayrae

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
769
İsim
Kayra
GTA 5'de şehir dışına çıkınca FPS düşüyor bendede öyle
sende şehir içinde düşüyor mu?

miliburak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Burak
Merhaba.
Başlıkta belirttiğim gibi oyunlarda saçma şekilde FPS düşüşü yaşıyorum.
  • Ekran kartım: RTX 2060.
  • İşlemci: Ryzen 5 3600.
  • RAM: 16 GB G.Skill.
GTA 5 ve Witcher 3 gibi oyunlarda denedim. Bu oyunları zaten 60 FPS sabitleyerek oynuyordum hiçbir sıkıntısı yoktu. GTA 5'de yolda giderken FPS 30'a kadar düşüyor. Bilgisayardan yüksek sesler gelmeye başlıyor. İlerledikçe FPS 60 ve üstüne çıkıyor sonra tekrardan 30-40-45 civarında geziyor. Witcher'da ise ilerledikçe ani takılmalar oluyor. 60 FPS sabitken 59'a 40'a düşüyor. Yaratıklar aniden çıkarken saldırırken vs ani FPS düşüşleri oluyor. Ekran karı GTA 5'de 65 derecelerde olurken bugün 70 dereceye kadar gördüm. Driverlar vs. hepsi güncel. Windows'ta herhangi bir güncelleme de yok. Virüs taramasında da bir şey çıkmıyor (Kaspersky ile tarattım). Bugün bir şeyler var sistemde ama anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
Termal macunu yenile istersen öyle dene birde

Kerem.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Kerem
açıklamanda gördüm eski sistemimde 3500x var snowman t4 takılı 4.3 ghz yaptım voltaj değeri 1.4v iyi mi? değerler stress de en fazla 70 dereceyi gördü oyunlarda en fazla 61 nasıl değerler

Top Bottom