Neler Yeni

rtx 3050 vs rx 6600 hangisini almalıyım ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre Kaya
Merhaba, ryzen 5 2600 işlemcili msi b450 ana kartlı bir bilgisayarım var. Fakat ekran kartım oldukça eski çoğu oyuna giremiyorum . Bu yüzden ekran kartı araştırması yaptım. İşimi görecek 2.el bir ekran kartı almak istiyorum. Baktığım ekran kartlarında başlıkta belirttiğim 2 ekran kartı öne çıkıyor ve hemen hemen aynı fiyat aralıklarındalar. Sizce hangisi işimi daha iyi görür ve ekran kartlarında mining yapılmadıgını nerden anlayabilirim.

Danke

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
264
İsim
Yunus
Sıfır mi alacaksın ikinci el mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
alperen özdemir
hocam render ,yayın vb. işlerle uğraşacaksanız nvidia amaç sadece oyun ise amd tercih ediniz bir de mining konusundan ziyade 2. el alırken ya bir bilene danışınız ya da kendinize uygun şartlarda sözleşme yapınız eğer sözleşmeyi karşı taraf kabu etmez ise zaten karttan kurtulmaya çalışıyordur almayınız eğer sözleşmeyi kabul ederse zaten sorun yok demektir sözleşme şartlarını düzgünse tabii ki bir de bilene danışın derken gerçekten güvendiğiniz ve bu işlerden anlayan biriyle beraber kartı alırsanız daha iyi olur kolay gelsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre Kaya
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sıfır mi alacaksın ikinci el mi?
2. el almayı düşünüyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam render ,yayın vb. işlerle uğraşacaksanız nvidia amaç sadece oyun ise amd tercih ediniz bir de mining konusundan ziyade 2. el alırken ya bir bilene danışınız ya da kendinize uygun şartlarda sözleşme yapınız eğer sözleşmeyi karşı taraf kabu etmez ise zaten karttan kurtulmaya çalışıyordur almayınız eğer sözleşmeyi kabul ederse zaten sorun yok demektir sözleşme şartlarını düzgünse tabii ki bir de bilene danışın derken gerçekten güvendiğiniz ve bu işlerden anlayan biriyle beraber kartı alırsanız daha iyi olur kolay gelsin
Anladım hocam sağolun. Peki bu işlemciylr bahsettiğim ekran kartlarında dar boğaz sorunu olur mu ?

Loading...

80+ Silver
En İyi Cevap
1
rx6600

Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
alperen özdemir
2. el almayı düşünüyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anladım hocam sağolun. Peki bu işlemciylr bahsettiğim ekran kartlarında dar boğaz sorunu olur mu ?
hocam ryzen 5 2600 işlemci 3050 de darboğaz oluşturmaz ama diyelim ki oluşturdu aman aman bir darboğaz olmaz fakat ryzen 5 2600 işlemci değil 6600xt ye 6600 e bile darboğaz yapıyor dolayısıyla eğer 3050 ekran kartını alacaksanız darboğaz yaşamazsınız fakat 6600xt alacaksanız darboğaz oluşur buda 6600xt gerçekten güçlü olduğunu gösterir dediğim gibi render işleriniz falan yoksa 6600xt ekran kartı iyi bir ekran kartı , güçlü bir ekran kartı size kalmış bu arada nvidia nın teknonjilerini araştırmanızı öneririm belki devamlı kullanacağınız bir teknonojisi vardır ben teknonoji istiyorum diyorsanız tabii ki nvidia , amd de teknonojide kötü değil fakat nvidia teknonojisiyle bilinir amd ise saf performans ile bilinir umarım yardımcı olmuşumdur tekrardan kolay gelsin

Top Bottom