Neler Yeni

RTX 3060 Ekran Kaydı Çok Kalitesiz Kaydediyor

pasii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Kerem Kadak
Arkadaşlar konu başlığına RTX 3060 yazdım ama sorun ekran kartımla mı alakalı emin değilim çünkü sırf bu nedenden RX 6650 XT ekran kartımı sattım ve bu sorunu o kartta da yaşıyordum. O kartla yaşadığım ekran kaydı hakkında daha detaylı konu: https://forum.donanimarsivi.com/konu/amd-rx-6650-xt-kalitesiz-ekran-kaydediyor.796123/#post-7425083

İlk başta şunu söyleyeyim her türlü ayarı ve programı denedim. AMD ReLive, OBS, Bandicam, Streamlabs, Shadow Play, Fraps, Camtasia screen recorder. OBS ve Streamlabs ile 100k ve 300k bitrate ile kayıt aldığım zaman ham görüntü kaliteli oluyor, Shadow Play de aynı şekilde. Ama Render'a atınca veya ham görüntüyü YouTube'a atınca kalite berbat oluyor.

Normalde OBS'te 20k Bitrate'te güzel bir kalite olması lazım. Benim gibi içerik üreten arkadaşlarım da aynı şekilde kaydediyor. Arkadaşlarım da kaliteli kaydeden ayarlar bende kalitesiz kaydediyor. Ben de ayarlarımı normalin çok çok üstüne kaydediyorum, render da aynı şekilde ama ben istediğim kadar kaliteli yapayım YouTube bu görüntüyü sıkıştırmak zorunda ve görüntü YouTube'a yüklenince çok kötü oluyor.

Yani tam olarak ne yapmalıyım hiçbir fikrim yok. Sorun benden mi kaynaklı emin değilim, sırf bunun için ekran kartımı sattım. Ne yapmalıyım. Bu arada işlemcim i3 12100F.

Kaydettiğim birkaç ekran kaydı:

Mesaj otomatik birleştirildi:

Up Up

Son düzenleme:

JSezar

80+ Silver
montaj yapmadan direkt youtube yükle.kalite kaybı olmaması lazım.

Top Bottom