Neler Yeni

Rtx 3060 mı rx 6700 xt mi

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
muhammet baysak
Merhaba Arkadaşlar Sistem Alacağım bütcem 15-16 k hem render yapacağım hem oyun için rtx 3060 mı yoksa rx 6700 xt mi almalıyım
knk 3060 vs rx 6600 oluyo yani 3060 tan daha iyi gidip rx 6700 xt alıp kalan paraylada 8 gn ram alabilirsin render için ram önemli

Passamet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
372
İsim
Passamet
bence abartılıyo ya hiç bişe yaşamadım 6700 xt de
Hocam zaten 10 kişiden 3 tanesi yaşar 6000 serisinde. Gerçi 5000 serisi kullandığım zamanlarda yaşamamıştım ama 6000 serisi daha stabil.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,259
İsim
Olcay akbulut
net 3060

Ancak sadece oyun amaçlı kullanılacaksa 6700xt düşünülebilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Can
İlgilendiği Kategoriler
Comics
Senin beynin de bir sorun mu var? NVIDIA veya AMD al diye baskı yapmıyoruz burada. Hangi seçeneğin sonucu nedir bunu anlatıyoruz. Opsiyon sunmalısın, burada NVIDIA fanboyluk yapamazsın. Gördüğüm yerde müdahale ederim, insanların seçeneği var. Para çöpten toplanmıyor.
Kesinlikle! Para çöpten toplanmadığı için yazılımı çöp olan bir marka satın alınmamalı zaten :LOL:.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca diline dikkat et, haddini bil.

Passamet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
372
İsim
Passamet
knk 3060 vs rx 6600 oluyo yani 3060 tan daha iyi gidip rx 6700 xt alıp kalan paraylada 8 gn ram alabilirsin render için ram önemli
NVIDIA render demeleyim de yayıncılık gibi alanlarda daha fazla avantajlı. Ama aradaki performans farkı, bu avantajı dezavantaja çevirir. RTX 3060 ile RX 6600 olsa, RTX 3060 daha mantıklı olur bu tür kullanıcılar için.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,259
İsim
Olcay akbulut
render için sadece ram önemli değil, ram de önemli ancak ekran kartı performansı daha önemli bu yüzde 3060 daha iyi olur

Passamet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
372
İsim
Passamet
Kesinlikle! Para çöpten toplanmadığı için yazılımı çöp olan bir marka satın alınmamalı zaten :LOL:.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca diline dikkat et, haddini bil.
Yazılımı çöp diyor hala :D Fanboyluğunu ilan et, belki NVIDIA sana iş verir. Temizlik işi falan vardır ofislerinde.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,259
İsim
Olcay akbulut
Yazılımı çöp diyor hala :D Fanboyluğunu ilan et, belki NVIDIA sana iş verir. Temizlik işi falan vardır ofislerinde.
yani amd ye laf atmak gibi olmasında ben kaç gündür amdnin driverları ile uğraşıyorum dün formatlaıp w11 den w10 a geçtim bide pro sürücü kurdum bide öyle test edicem. Amd nin yazılımsal olarak çıkabilecek sorunlarını bilipte almak gerek

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,981
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Render için kullancağın program ne isterse o. CUDA isteyen program kullanacaksan zaten Nvidia dışında alternatifin yok mesela. Ama işlemci gücü isteyen bir program kullanacaksan o zamanda 3060 almanın mantığı yok.

Bu arada yazılım düzelir, saf güç düzelmez haberiniz olsun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Can
İlgilendiği Kategoriler
Comics
C4, Çöp Gibi Bilgi İçermeyen Tabirler
Çöp çünkü, sen de yazılımı çöp olan bir markanın avukatlığını üstlenmeye çalışan birisin belli ki. Ben kullandım, çok çektim ve bir daha AMD'ye bulaşmam. İnsanları da uyarıyorum benim gibi sorunlar yaşamasın diye. Ama sen AMD yazılım bakımından çöp olduğu hâlde yokmuşçasına davranıyorsun, yazık kafana.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,981
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
yani amd ye laf atmak gibi olmasında ben kaç gündür amdnin driverları ile uğraşıyorum dün formatlaıp w11 den w10 a geçtim bide pro sürücü kurdum bide öyle test edicem. Amd nin yazılımsal olarak çıkabilecek sorunlarını bilipte almak gerek
Uyguladın mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Can
İlgilendiği Kategoriler
Comics
Kolay gelsin dostum, arkadaşa ulaş sana yardımcı olur belli ki AMD'nin arkasını toplamaya çalışıyor. Haha. :LOL:

Passamet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
372
İsim
Passamet
Tabii ki öyle dostum. Bunu zaten belirtiyoruz. Ama arkadaş alternatifleri söylemeyip, tek firma NVIDIA mı gibi davranıyor. Çikolata tutturan çocuk gibi ağlıyor.

Top Bottom