Neler Yeni

Çözüldü✓ RTX 3060Tİ & MONSTER A27 EKRAN KARARMASI

Federal06

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Arkadaşlar vok-frıday sistem aldım. Bios günceldi. Windows Home kuruluydu. Bende microsoft sitesinden windows 10 yükleme aracı ile bir usb kullanarak windows 10 pro format attım. Anakart, ekran kartı driver ve kasa yazılımını kurdum. Akabinde hdmi kablomu çıkarıp Monster Aryond A27 FHD 240hz monitörüme, monitörün kendi kutusundan çıkan displayport kablosu ile bağlandım. Fakat görüntü sürekli kararıp yeniden geliyor. Rtx3060ti ekran kartımın 2 adet displayport 1.4a girişi var fakat monitörümün 1 adet displayport 1.2 girişi var. sizce bu sebeple olabilir mi? monitör ve ekran kartı ikisi de sıfır. sistemde henüz bir özelleştirme dahi yapmadım. hdmi ile bir problem yaşamıyorum fakat displayport kablosu olmadan nvidia kontrol panelinde g-sync aktifleştiremiyorum. monitörden aktifleştirebiliyorum ama ne kadar faydalı olur bilemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Şuanda yeniden hdmi ile kullanmak zorunda kaldım.

Sllent

80+ Gold
En İyi Cevap
2
G-Sync için Displayport gerekiyor diye biliyorum zaten.

mehmet4732

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
475
İsim
mehmet
hocam bi şey soracam vok friday sisteminde soğutucu aynı mı geldi yoksa sizi arayıp temin edemediklerini mi sordular

Federal06

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

mehmet4732

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
475
İsim
mehmet
2k 32 inç olanı geçen gün aldım ben 3060 a taktım bi sıkıntı olmadı hocam bende onu da yazayım

Federal06

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben sadece bilgim olan şeye yanıt verdim kusura bakmayın.
yok hocam ne kusuru onu da biliyor musunuz diye sordum sadece yanlış anlaşılmasın :blobdance:
Mesaj otomatik birleştirildi:

2k 32 inç olanı geçen gün aldım ben 3060 a taktım bi sıkıntı olmadı hocam bende onu da yazayım
farklı kablo ile tekrar denemek lazım aslında ama kablo yok elimde

mehmet4732

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
475
İsim
mehmet
yok hocam ne kusuru onu da biliyor musunuz diye sordum sadece yanlış anlaşılmasın :blobdance:
Mesaj otomatik birleştirildi:

farklı kablo ile tekrar denemek lazım aslında ama kablo yok elimde
monster ile iletişime geçtiniz mi

Mr Sayar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
538
İsim
Mustafa Sayar
İlgilendiği Kategoriler
2.el alım satım
Dp girişi ile alakalı bir durum gibi gözükmüyor hocam, kabloda hasar/kopukluk var mıdır? kontrol ettiniz mi? ilk olarak farklı bir kablo denemenizi öneririm, Hdmi kablosu da deneyebilirsiniz. Sorun devam ederse farklı bir ekran kartı ile deneme imkanınız varsa ekran kartı değiştirip deneyebilirsiniz.

Federal06

80+ Bronze
En İyi Cevap
1

mehmet4732

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
475
İsim
mehmet

Federal06

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dp girişi ile alakalı bir durum gibi gözükmüyor hocam, kabloda hasar/kopukluk var mıdır? kontrol ettiniz mi? ilk olarak farklı bir kablo denemenizi öneririm, Hdmi kablosu da deneyebilirsiniz. Sorun devam ederse farklı bir ekran kartı ile deneme imkanınız varsa ekran kartı değiştirip deneyebilirsiniz.
sistem hazır sistem sıfır ekran kartı, monitörde öyle alalı 2 ay oldu hep hdmi ile kullandım ama kendi kutusundan çıkan displayport kablosu ile bağlayınca problem oldu. hdmi ile bağlayınca problem yok.

Mr Sayar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
538
İsim
Mustafa Sayar
İlgilendiği Kategoriler
2.el alım satım
sistem hazır sistem sıfır ekran kartı, monitörde öyle alalı 2 ay oldu hep hdmi ile kullandım ama kendi kutusundan çıkan displayport kablosu ile bağlayınca problem oldu. hdmi ile bağlayınca problem yok.
hocam hazır sistem ile gelen sıfır ekran kartımın fanı bozuk gelmişti. Amazon Türkiye üzerinden satıcının Amazon Almanya olduğu sıfır Asus Tuf RTX 3070 ti ekran kartımın fanları dönüyordu ancak ne görüntü veriyordu ne mining yapıyordu. Sıfır olması bozuk olamayacağı anlamına gelmiyor maalesef. Fabrikasyon hatalı olabilir. Umarım değildir.

Top Bottom