Neler Yeni

Rtx 3070ti fps dalgalanması ve kasma sorunu

BurakAkar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Burak Akar
Öncelikle merhaba bilgisayarım ile ilgili bir sorun yaşıyorum. Oyunlarda bir süre normal oynadıktan sonra örneğin 80 100fps den 20 15 fps arası resmen sabitlediyor kasma donma ve drop gibi.
Furmark test yaptığımda nvidia nın sağ üste çıkan göstergesinde gpu %100 kullanmakta ancak görev yöneticinden baktığım zaman %70/80 civarları. Ancak furmark testi yaparken herhangi bir sorun görünmüyor.
İşlemci kaynaklı olduğunu sanmıyorum 70 derececi geçmiyor işlemci.
TechPowerUp yük altında bu şekilde
image.png
image2.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

30 dakikadır furmak açık sonuç aynı herhangi bir değişiklik göstermiyor

Son düzenleme:

Noctiluca

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Abdullah
İşlemcini yaz daha doğru cevaplar gelir

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
319
İsim
Halil Karagöz
Öncelikle merhaba bilgisayarım ile ilgili bir sorun yaşıyorum. Oyunlarda bir süre normal oynadıktan sonra örneğin 80 100fps den 20 15 fps arası resmen sabitlediyor kasma donma ve drop gibi.
Furmark test yaptığımda nvidia nın sağ üste çıkan göstergesinde gpu %100 kullanmakta ancak görev yöneticinden baktığım zaman %70/80 civarları. Ancak furmark testi yaparken herhangi bir sorun görünmüyor.
İşlemci kaynaklı olduğunu sanmıyorum 70 derececi geçmiyor işlemci.
TechPowerUp yük altında bu şekilde
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Mesaj otomatik birleştirildi:

30 dakikadır furmak açık sonuç aynı herhangi bir değişiklik göstermiyor
En son ne zaman termal bakımlarını yaptın ? Hot spot 102 derece diyor.

BurakAkar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Burak Akar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
En son ne zaman termal bakımlarını yaptın ? Hot spot 102 derece diyor.
Bu ekran karını bi arkadaşımdan aldım almadan önce termal macun + pad değişikliği yapıp yollamıştı (1 yıl önce aşşa yukarı). İşlemci için de sıvı soğutma aldım kısa süre önce onun da yeni olsa gerek.

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
319
İsim
Halil Karagöz
Bu ekran karını bi arkadaşımdan aldım almadan önce termal macun + pad değişikliği yapıp yollamıştı (1 yıl önce aşşa yukarı). İşlemci için de sıvı soğutma aldım kısa süre önce onun da yeni olsa gerek.
Hot spotun o derecelerde olması bana fazla geldi hocam. Bilgi sahibi biri belki aydınlatabilir. 100 dereceyi geçince dediğiniz gibi frekans kesmeler olur anlık fps düşüşleri muhtemelen o yüzden. Kartın markası nedir ? Sadece 3070 ti olması bir şey ifade etmiyor

BurakAkar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Burak Akar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hot spotun o derecelerde olması bana fazla geldi hocam. Bilgi sahibi biri belki aydınlatabilir. 100 dereceyi geçince dediğiniz gibi frekans kesmeler olur anlık fps düşüşleri muhtemelen o yüzden. Kartın markası nedir ? Sadece 3070 ti olması bir şey ifade etmiyor
Gigabyte rtx 3070 ti gaming oc oyunlarda hotspot 100 ü görmüyor genelde 90 95 civarı taklılıyor.

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
319
İsim
Halil Karagöz
Gigabyte rtx 3070 ti gaming oc oyunlarda hotspot 100 ü görmüyor genelde 90 95 civarı taklılıyor.
Valla hocam izlediğim testlere göre kart oyunlarda 50 ila 65 derece arası takılıyor. Sizin derecelerde biraz abzürtlük var. Termal pad ve macunun kaç w/mk olduğunu öğrenin bence

~helloworld

80+ Bronze
Dahili gpu olsa işlemcide ondan dolayı olabilir derim senin başka sorunun var driver güncel mi? Sıcaklıkla frekans keser de hp victus mu bu köküne kadar kesiyor 100fps den 15 e düşmez be

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
319
İsim
Halil Karagöz
Dahili gpu olsa işlemcide ondan dolayı olabilir derim senin başka sorunun var driver güncel mi? Sıcaklıkla frekans keser de hp victus mu bu köküne kadar kesiyor 100fps den 15 e düşmez be
Victus ayrıntısı iyiydi 😂

BurakAkar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Burak Akar
Valla hocam bu kadar güç kesmeyeceğini ben de biliyorum ama işte saçma bir durum var. En sonu delirip baştan sistem toplatacak bu bana

~helloworld

80+ Bronze
Sürücü güncelle testleri tekrar yap eğer sürücu güncel şekildeyken böyleyse bir iki model eski olan sürümü yükle

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
983,583
Üyeler
155,591
Son üye
Macitoski
Top Bottom