Neler Yeni

RTX 3090 ve 5950X sistem toplama

Furkyyy

80+ Platinum
En İyi Cevap
9

T.P.G.

80+ Titanium
Arkadaşlar dün 11. nesil resmen tanıtıldı genel olarak fikirleriniz neler? 5950x ve dark hero siparişini verdim ay sonuna doğru gelirler burada zaten ürünü kargoya vermeden hesaptan para çekmezler yani siparişi iptal etmek çok kolay. Sizce 5950x de kalmalı mıyım yoksa 11900K’yı mı beklemeliyim?
Kal abi kal, 5950X rakibi bile yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
306
İsim
Erol KARABÖRK

Rich Kedy

80+ Bronze
İkide bir hortlatmayın konuyu artık.

Dahası  
Reaksiyon skoru
306
İsim
Erol KARABÖRK
Arkadaşlar LG 34GN850 modelini alacaktım monitör olarak fakat stok kalmadı kaçırdım.İşlemci şuan önsiparişte anakart 19’unda kargoya verilecek almadığım sadece monitör kaldı. Monitör olarak Dell AW3821DW modelini alacağım sanırım.

Emre Ortamevzi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
708
İsim
Emre Ortamevzi
Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır takip ederim ama yeni üye oldum ve bu da ilk konum. Yeni bir bilgisayar topluyorum daha doğrusu ilk kez bir bilgisayar topluyorum. Hem oyun oynanacak hem de Adobe Premiere ve Photoshop kullanılacak bir sistem. Öncelikle İngiltere'de yaşadığımı belirtmem gerektiğini düşünüyorum çünkü topladığım sistem Türkiye'deki fiyatı asgari ücret baz alındığında dudak uçuklatır cinsten bundan dolayı linç yeme ya da troll damgası söz konusu olabildiğini gördüm. Sözü fazla uzatmadan şuana kadar aldığım parçaları size takdim edip sizlerden geri kalan parçalar için tavsiye istiyorum. Öncelikle İşlemci olarak Intel bende her zaman ağır bastığı için 2021 Mart gibi çıkacak olan 11900K'yı bekleme konusunda kararlıyım desem yeridir. Bununla beraber Z590 anakartlarını da bekliyorum haliyle. Yine de tavsiyelerinize açığım. Şuana kadar aldığım parçalar;
Ekran kartı: Asus Rog Strix RTX 3090 OC
Psu: Asus RogThor 1200W 80+ platinum
RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 2x16 3600 Mhz
Kasa: Asus Rog helios (henüz sipariş vermedim)
Klavye: Logitech G815
Fare: Logitech G502
Kulaklık: Logitech G935
Arkadaşlar ekran kartı hariç tamamını indirimlerden ya da kupon kullanarak aldım ve diğer parçaları da bu sene sonu indirimlerinden almayı düşünüyorum. Şimdi size almayı düşündüğüm diğer parçaları aktarıyorum.
Depolama olarak 1 TB Samsung 980 Pro ve 2 Tb Samsung 860 Evo düşünüyorum arkadaşlar. Fiyatı şu civarlarda ben biraz daha beklemedeyim.

Soğutucu olarak Asus Rog Ryujin 360mm düşünüyorum ama kararsızım bu konuda özellikle sebepleri ile birlikte öneride bulunursanız sevinirim Asus Rog Strix Lc 360mm de olabilir. Soket olarak sorun yaşamam sanırım.

Gelelim monitöre. Beni en çok zorlayan monitör seçimi oldu şuan. Monitör olarak bazı kriterlerim var Curved ve 27 inç'den büyük olması gibi tabi 2K dan daha yüksek çözünürlüğe sahip olması gerektiğini söylememe gerek yok sanırım. Gönül ister 4k 144 Hz bu özelliklerde bir monitör olsunda alayım ama maalesef yok arkadaşlar. Bende son olarak LG UltraGear 34GN850 modelinde karar kıldım siz ne dersiniz linkini şöyle bırakayım.
Başta söylediğim gibi 11. nesili ve ona uyumlu anakartları kararlı bir şekilde bekliyorum fakat Intel fanı falan değilim körkütük bir şekilde kendimi şartlamadım ve tavsiyelerinize açığım. Umarım konuyu doğru düzgün açabilmişimdir şimdiden herkese teşekkür ederim.
Alıntıyı görüntüle
Hocam dolabı zincirle falan kapat

T.P.G.

80+ Titanium
Arkadaşlar LG 34GN850 modelini alacaktım monitör olarak fakat stok kalmadı kaçırdım.İşlemci şuan önsiparişte anakart 19’unda kargoya verilecek almadığım sadece monitör kaldı. Monitör olarak Dell AW3821DW modelini alacağım sanırım.
Alienware çok sağlam ya, iyi bir tercih olur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
306
İsim
Erol KARABÖRK
Monitör siparişini verdim arkadaşlar.Böylelikle alınacak başka parça kalmadı.

e_mir

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Top Bottom