Neler Yeni

2.EL SİSTEM TOPLAMA ÖNERİSİ

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,591
İsim
Orkun
Alışveriş kredisi alabiliyorsan onu normal şekilde bankadan da alabilirsin. Paran bir miktar biriktiğinde kredini alıp toplu bir şekilde alabilirsin.
Şuanda ayrı şekilde sistem toplamak hazır sistemlerden en azından %20 daha pahalıya geliyor. Eskiden tam tersiydi..
Black Friday gibi indirimlerde ancak kendin toplayarak uyguna getirebilirsin
Valla %20 bile pahalıya gelmiyor bir çok sistemde tek tek hesapladım en ucuzlarıyla. Youtube kanalları kampanyalı çıkarmadıkça diğer sistemler hep ya aynı fiyat ya pahalı. 4060 lı hesaplamıştım en son 26.090TL ye satılıyordu. Tek tek hesaplayınca 26.180TL çıktı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve parça kalitesi hazır sistemlerde daha da düşüyor. DDR5 sistemlerde hele koydukları ramin CL si 36-40 falan oluyor bence kötü.

Sorun yok zaten çoğunu güvenli alışveriş metodlarıyla aldığım için bana giren çıkan olmadı, demek istediğim böyle şeylerin de bolca olduğu.
İyice kontrol etmek şart.
Bende yeni sistem topluyorum, ekran kartını 2. elden alacağım. Bana bir önerin var mı katakulliye gelmemem için?

yusakaraa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Yuşa Kara
Instagram
creepersia
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198301028968/
Discord
yusakaraa
13Bin limit verdi

Halka arz pek beceremeyebilirim işim gereği çok takipçisi olamam ama döviz konusunda olabilir ama hazır sistemlerde de ekran kartı dışında diğer parçalar çok giriş seviyesi kalmıyor mu sizce de?
Hazır sistemlerde mükemmel değil evet. Kimi zaman SSD, kimi zaman Kasa veya PSU konusunda çok ucuza kaçıyorlar. Takip etmek gerekiyor, illaki güzel ve uyumlu sistemler çıkıyor.
GameGaraj bence bu işin piiri.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
EYÜPA.
acele etmeyeyim mi o zaman döviz alıp istediğim limite varınca sistem mi bekleyeyim

Hazır sistemlerde mükemmel değil evet. Kimi zaman SSD, kimi zaman Kasa veya PSU konusunda çok ucuza kaçıyorlar. Takip etmek gerekiyor, illaki güzel ve uyumlu sistemler çıkıyor.
GameGaraj bence bu işin piiri.
Peki vatan üzerinden bu limit üzerinden monitörü çeksem en azından onunla da ekstra uğraşmayayım taksite bölerim kalanı da döviz alırım ne diyorsun?

yusakaraa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Yuşa Kara
Instagram
creepersia
Steam
Discord
yusakaraa
Valla %20 bile pahalıya gelmiyor bir çok sistemde tek tek hesapladım en ucuzlarıyla. Youtube kanalları kampanyalı çıkarmadıkça diğer sistemler hep ya aynı fiyat ya pahalı. 4060 lı hesaplamıştım en son 26.090TL ye satılıyordu. Tek tek hesaplayınca 26.180TL çıktı.

Ve parça kalitesi hazır sistemlerde daha da düşüyor. DDR5 sistemlerde hele koydukları ramin CL si 36-40 falan oluyor bence kötü.

Bende yeni sistem topluyorum, ekran kartını 2. elden alacağım. Bana bir önerin var mı katakulliye gelmemem için?
Her zaman ucuza gelmiyor hocam evet genelde arada 500tl oynuyor fakat bazen öyle sistemler düşüyor ki sadece işlemci ve ekran kartını piyasadan alsanın sistemle aynı fiyatta. Takip etmek lazım.
acele etmeyeyim mi o zaman döviz alıp istediğim limite varınca sistem mi bekleyeyim
Bence öyle yapın veya piyasayı kovalayın bazı ürünler indirime giriyor mesela istediğiniz anakart sağlam indirime girdi onu alın, işlemci mi girdi onu alın şeklinde. Tercih sizin, yeterki 2. elden uzak durun hiç mantıklı gelmiyor, o kadar uğraşa ve riske değmez. Ancak elden alma ve test etme imkanınız varsa.
Ben olsam bakiyemi değer kaybetmeyecek şekilde muhafaza eder F/P sağlam bir hazır sistem düşmesini beklerdım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
EYÜPA.
Her zaman ucuza gelmiyor hocam evet genelde arada 500tl oynuyor fakat bazen öyle sistemler düşüyor ki sadece işlemci ve ekran kartını piyasadan alsanın sistemle aynı fiyatta. Takip etmek lazım.

Bence öyle yapın veya piyasayı kovalayın bazı ürünler indirime giriyor mesela istediğiniz anakart sağlam indirime girdi onu alın, işlemci mi girdi onu alın şeklinde. Tercih sizin, yeterki 2. elden uzak durun hiç mantıklı gelmiyor, o kadar uğraşa ve riske değmez. Ancak elden alma ve test etme imkanınız varsa.
Ben olsam bakiyemi değer kaybetmeyecek şekilde muhafaza eder F/P sağlam bir hazır sistem düşmesini beklerdım.
Tamam hocam dediğiniz şekilde ilerleyeceğim oda mantıklı geliyor

Peki ya monitör işine ne diyorsunuz

https://www.vatanbilgisayar.com/del...hdmi-dp-freesync-fast-ips-gaming-monitor.html monitör bunu düşünüyorum

yusakaraa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Yuşa Kara
Instagram
creepersia
Steam
Discord
yusakaraa

Monitörler genelde sorunlarını kolayca belli eden cihazlar, test edilip 2. el alınabilir.
Ama yine söylüyorum çok uyguna denk gelmedikçe sıfırını almak daha mantıklı, sıfır monitör konusunda Amazonda çok güzel indirimler oluyor mutlaka takip etmelisin.
No name ve rewrap markalardan uzak dur, Asus, LG, DELL, ViewSonic tercih edilebilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
EYÜPA.
Monitörler genelde sorunlarını kolayca belli eden cihazlar, test edilip 2. el alınabilir.
Ama yine söylüyorum çok uyguna denk gelmedikçe sıfırını almak daha mantıklı, sıfır monitör konusunda Amazonda çok güzel indirimler oluyor mutlaka takip etmelisin.
No name ve rewrap markalardan uzak dur, Asus, LG, DELL, ViewSonic tercih edilebilir.
Bu saate bana yardımcı olduğunuz için her ikinizede teşekkür ediyorum hayırlı geceler dilerim

Devilll20

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
802
İsim
Rick Baba
2. El piyasası sıfırla kapışıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
EYÜPA.
Hocam tekrar rahatsız ediyorum ama GTA fivem için hangi işlemci benim için daha iyi olur 12.nesil i5 mi ryzen 5 5600 mü

yusakaraa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Yuşa Kara
Instagram
creepersia
Steam
Discord