Neler Yeni

RTX 4070TI sistem için UPS önerisi

Hakan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Hakan Taşer
Anladım hocam. Ben de aynı şekilde kasa, monitör ve modem bağlı şekilde kullanıyorum. 1 kwlık yani 1000 watt kapasite güç sağlayan Online Ups işini görecektir. Yukarıda bahsettiğim Fsp Champ 1kwa modelini 6 aydır kullanıyorum. Bir kere elektrik kesintisi denk geldi. Oyun oynamaya devam edersem jeneratör 10 dakikaya yakın beslemeye devam ediyor. Pc boşta ise 40-45 dk beslemeye devam ediyor. Yani pc zarar görmeden kapatmak için fazlasıyla yeterli zamanı veriyor. Onun dışında Makelsan markası da güzel diye biliyorum. Ama Fsp' de bu konuda kaliteli.
Hocam bu modelde garip fiyatlı satan bir satıcı var
Aynı ürünü hem 6400 e hem 10200 e satıyor

burakdiA

80+

Master_88

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Harun Seyhan
Merhabalar, yaşadığım yerde sürekli elektrik kesintisi olduğu için UPS almayı düşünüyorum.
Monitör dahil kaç VA'lık bir PSU işime yarar ve hangi türünü (online, line interactive vs.) almak lazım. Elektrik kesilince PSU devreye girerken kesinti olmaması gerekiyor ofline PSU da falan kesinti olabilir yazıyor.

Sistemim.
Ryzen 5 7500F.
Zotac RTX 4070 Ti.
32 GB 6000MHz RAM.
MSI B650 Gaming Plus.
1TB Samsung 980 Pro.
2TB Kioxia Exceria Plus g3.
NZXT C850 80 Plus.
Monitör: Gigabyte G27Q.
Ben FSP'nin 1000Va Line İnteractive modelini aldım. Denemek için gücü kestim monitör ve kasa bağlı şekilde boşta 13 dakika dayandı. Eğer oyun oynarken kesilirse haliyle daha az dayanacaktır. Sonuçta kesintiye karşı gayet yeterli zamanı veriyor tavsiye ederim. İmzamdaki sistemi kullanıyorum bu arada.

Hakan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Hakan Taşer
Ben FSP'nin 1000Va Line İnteractive modelini aldım. Denemek için gücü kestim monitör ve kasa bağlı şekilde boşta 13 dakika dayandı. Eğer oyun oynarken kesilirse haliyle daha az dayanacaktır. Sonuçta kesintiye karşı gayet yeterli zamanı veriyor tavsiye ederim. İmzamdaki sistemi kullanıyorum bu arada.
bende line interactive alacağım muhtemelen şuan online olarlara o kadar bütçe ayıramam

Top Bottom