Neler Yeni

RTX 4080 sıfır sistem sürekli mavi ekran veriyor

amulet

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
enes doğan
Power tuşundan başlattığımda anakart ışıkları kırmızı sarı yeşil sırayla yanıyor 3-4 defa bu şekilde yandıktan sonra açılıyor.
Anakart üstündeki düğmeden başlattığımda sorun olmadan açılıyor ama neredeyse her gün durduk yere mavi ekran hatası alıyorum işlemciye ve ekran kartına çok yük bindirecek oyunlar da oynamıyorum.
Bazen de kasa çalışır vaziyette montiörler de görüntü yok fakat klavyenin RGB'si değil de güç ışığı ve mousenin RGB'si yanıyor ama hiçbir tepki vermiyor.
Chrome i açtığımda biraz takılıyor bir anda masaüstü komple siliniyor tarayıcı vs hepsi kapanıyor sonra tekrar açtığımda düzeliyor bunu sürekli yaşıyorum.
Aldığım mavi ekran hata kodları:
Stop code: SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
Stop code: SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION not handled.
Stop code: SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED
CRITICAL_PROCESS_DIED
kmoda exception not handled

Sistem özellikleri:
CPU: Intel i9 13900KS.
GPU: Gigabyte RTX 4080 Gaming OC.
Anakart: ASUS ROG STRIX Z790 Wi-Fi
PSU: ASUS TUF 1000WATT.
CPU soğutucu: Thermaltake pacific C360 ddc Custom kit.
Ram : GSKILL Trident z5 2X16 GB CL36 7800MHZ

Ekler

• minidump.rar
    1 MB · Hit: 41

amulet

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
enes doğan
0dan windowsun sitesinden windowsu indirip temiz kurulum yaparmısın mümkünse crack vs yapıyosan windowsa da yapma öyle bi kullan geri dönüş yap
0 dan denedim zaten lisanslı kullanıyorum orjinal sitesinden indirdim.ama dediğim gibi sorun devam ediyor

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,165
İsim
Emre Zengin
Eğer yeni oluşan Minidump dosyaları varsa paylaşır mısın?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Deniz Gökbaş
Power tuşundan başlattığımda anakart ışıkları kırmızı sarı yeşil sırayla yanıyor 3-4 defa bu şekilde yandıktan sonra açılıyor.
Anakart üstündeki düğmeden başlattığımda sorun olmadan açılıyor ama neredeyse her gün durduk yere mavi ekran hatası alıyorum işlemciye ve ekran kartına çok yük bindirecek oyunlar da oynamıyorum.
Bazen de kasa çalışır vaziyette montiörler de görüntü yok fakat klavyenin RGB'si değil de güç ışığı ve mousenin RGB'si yanıyor ama hiçbir tepki vermiyor.
Chrome i açtığımda biraz takılıyor bir anda masaüstü komple siliniyor tarayıcı vs hepsi kapanıyor sonra tekrar açtığımda düzeliyor bunu sürekli yaşıyorum.
Aldığım mavi ekran hata kodları:
Stop code: SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
Stop code: SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION not handled.
Stop code: SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED
CRITICAL_PROCESS_DIED
kmoda exception not handled

Sistem özellikleri:
CPU: Intel i9 13900KS.
GPU: Gigabyte RTX 4080 Gaming OC.
Anakart: ASUS ROG STRIX Z790 Wi-Fi
PSU: ASUS TUF 1000WATT.
CPU soğutucu: Thermaltake pacific C360 ddc Custom kit.
Ram : GSKILL Trident z5 2X16 GB CL36 7800MHZ
Merhabalar hocam sorularınızı cevaplayacağım. Anlattıklarınıza göre birden fazla sorunla karşı karşıyasınız ve her birini ayrı ayrı ele alalım.
  1. Anakart ışıklarının kırmızı, sarı ve yeşil olarak sırayla yanması genellikle bir tür donanım sorununu gösterir. Bu durum, anakartın POST (Power-On Self-Test) sürecinde bir hata tespit ettiğini ve sistemi kontrol ettiğini gösterir. Anakart üstündeki düğmeden başlattığınızda sorun olmuyorsa, bu güç düğmesi veya kasa ile ilgili bir sorun olabilir.

1. Mavi ekran hataları genellikle donanım, sürücü veya sistemle ilgili ciddi sorunları işaret eder. "SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION" ve "SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED" hataları, genellikle kötü bir sürücü veya arızalı donanımdan kaynaklanır. "CRITICAL_PROCESS_DIED" hatası ise genellikle sistem dosyalarının bozulduğunu gösterir.

1. Monitörde görüntü olmaması, klavye ve mouse'da ışıkların yanması gibi sorunlar da donanımsal bir sorun olabileceğini gösterir. Bu durum, grafik kartı, anakart veya PSU (güç kaynağı) ile ilgili olabilir.

1. Chrome'u açtığınızda sistemde takılmalar ve masaüstünün silinmesi gibi problemler, genellikle sistem kaynaklarının yanı sıra sabit diskin performansıyla da ilgili olabilir.
Bu sorunları çözmek için aşağıdaki adımları öneririm:
  • Sisteminizi güvenli modda başlatın ve sürücülerinizi güncelleyin, özellikle ekran kartı ve chipset sürücüleri.
  • RAM'lerinizi test etmek için "Windows Memory Diagnostic" aracını kullanın.
  • Sabit diskinizi kontrol etmek için "chkdsk" komutunu kullanın.
  • Sistem dosyalarınızı onarmak için "sfc /scannow" komutunu çalıştırın.
  • BIOS/UEFI ayarlarınızı kontrol edin ve güncellemeleri uygulayın.
  • PSU'nuzun doğru şekilde çalıştığını ve yeterli güç sağladığını doğrulayın.
  • Isı izleme yazılımı kullanarak CPU ve GPU sıcaklıklarını kontrol edin.
  • Tüm kabloların ve bileşenlerin doğru ve sıkı bir şekilde bağlandığından emin olun.

Eğer hiçbiri olmaz ise format atın.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,610
Üyeler
141,319
Son üye
efesq
Top Bottom