Neler Yeni

RTX2080Tİ İ9900K Sistemim oyunlar da herhangi bir hata vermeden reset atıyor

Kudret

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Kudret Oktay
CPU ek güç kablosunu takamadım yani güç kaynağının ek güç kablosu yokmuş bu işlemciler için ama aynı sistemi kullandıgını söyleyen arkadaş bir forumda hiç bir sorun olmadıgını ekstradan oc yapabildigini bile söylemişti
İşlemcin ve ekran kartın yüksek güç tüketen ürünler. CPU 8 pin bağlantısını kesinlikle yapmanı öneririm.

laxon1123

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Cemil Demirtaş
Yeterlimi ?

Ekler

• image0.jpg
    image0.jpg
    103.9 KB · Hit: 63
  • image1.jpg
    image1.jpg
    101.6 KB · Hit: 65
  • image2.jpg
    image2.jpg
    116.9 KB · Hit: 75

Batuhan Lastronin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,011
İsim
Batuhan Divrik
O belli olmuyor maalesef. Genellikle takmazsanız sorun olmaz ama takmanız daha sağlıklı olur. PSU'nuz full modüler ve 80+ Gold sertifikasına sahip, buradan anlayacağımız üzere yüksek bir model. Peki nasıl oluyor da 2 adet işlemci ek güç girişine sahip olmuyor? PSU'nuza bakın, CPU ek güç için bir tane daha giriş olması lazım.
Sitesinde de olmadığı yazıyor. Eğer oc varsa işlemcide bir de kapatıp deneyelim. Büyük ihtimal o 4 pini girişiniz yok diye oluyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kasa modeliniz nedir acaba ?

laxon1123

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Cemil Demirtaş
corsair mb511 modeli oc yok ama ben iki türlü de denedim hem oc lu hem oc suz ilk olarak zaten oc suzken yapıyordu

@crazyreign maleseff yok 100 kere bakmıştım olmadığını öğrenince

Son düzenleme:

Batuhan Lastronin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,011
İsim
Batuhan Divrik
Bilgisayar reset attıktan sonra olay görüntüleyicisine girip kernel power 41 (63) hatası alıp almadığınıza bakar mısınız ve oranın ss'ni atar mısınız ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
tevfikhan ekmekci
Pc"lerde durmadan reset atıyorsa İşlemci fanı bozulduğu anlamına geliyor ısındığı için durmadan döngüye giriyor. gezinirken böyle bir yazıyla karşılaştım doğru olabilir işlemci fanını bir kontrol et

laxon1123

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Cemil Demirtaş
Evet malesef bahsettiğiniz kodu gösteriyor genel de yabancı forumlarda baya araştırmıştım

@tevfikhan ekmekci malesef her şey stabil gibi yanımda rahatca görebiliyorum zaten kasa açık hepsi çalışıyor

Ekler

• kernelpower.png
    kernelpower.png
    46.5 KB · Hit: 50
Dahası  
Reaksiyon skoru
175
İsim
Kami
İşlemci: i9-9900K - Anakart: Mpg Z390 Gaming Edge AC - RAM: 2X8 CORSAİR VENGEANCE PRO 3200Mhz - Ekran kartı: MSI RTX2080Ti Gaming Trio - SSD: Samsung 970 Evoplus NVMe M.2 - Harddisk: Seagate 2TB 256MB 7200RPM - Soğutucu: Cooler Master ML240L Sıvı Soğutma - PSU: Thermaltake thoughpower 750W 80+GOLD Tam Moduler - Monitör: Asus VG258QR 0.5ms 165Hz - Klavye: Asus Cerberus Mech Red Switch - Fare: Steelseries Rival 600 ---Sistemim bu şekil de arkadaşlar oyunlar da ayarları artırdığım da özellikle Hz değerini artırdığım da bilgisayar kendini yeniden başlatıyor reset atıyor birçok forum da paylaştım ancak doğru düzgün yardım alamadım şansımı burada denemek istiyorum bu bilgisayar ile eziyet çekiyorum resmen düşük ayarlarda oyun oynuyorum kapanmasın reset atmasın diye herhangi bir ısınma yok hiç bir parçada ısı değerleri stabil gözüküyor internetten baktığıma göre normal diyor istediğiniz her türlü bilgiyi vermeye çalışırım teşekkürler şimdiden.

İmza gözükmüyor sanmıştım o yüzden tekrar PC parçalarını yazmıştım kusura bakmayın.
Güç pin kablolarını yanlış takmış olabilir misin?

Güç pin kablolarını yanlış takmış olabilir misin?
Benim de başıma benzer bir şey geldi. Bilgisayar normal çalışıyor ama kaldırması gereken yerlerde kapanıyor, donanımları görmüyordu. Meğerse güç kablolarını yanlış takmışım.

Batuhan Lastronin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,011
İsim
Batuhan Divrik
Tahminimce power kaynaklı yapıyor. Eğer yeniyse 14 gün geçmediyse iade edin başka power bakalım. Yeni değilse başka power bulma şansınız varsa 750 800w 80 plus olan bir deneyin bakalım aynı sorun devam edecek mi ?

Bir de bazı yerler de bunları yapınca sorunun geçtiğini söyleyenler olmuş
  1. XMP aktif hale getirdim. Elle RAM frekanslarını atıyordum önceden.
  2. BIOS ayarlarından ve Windows ayarlarından hızlı başlatma seçeneğini pasif hale getirdim.
  3. BIOS'u ve tüm driverlarımı güncelledim.
  4. Aygın yöneticisinde "Ses, video ve oyun denetleyicisi" sekmesinde benim 2 adet uygulama vardı. Realtek ve NVIDIA High Definition Audio. Araştırdığım forumlarda bunun Realtek sürücüsünden yapabileceğini söylemişlerdi. Deneyip çözenler de vardı açıkçası. Realtek'e sağ tıklayıp devre dışı bırak dedim.
  5. Windows'u sürüm 1903'e güncelledim.
  6. Tüm sürücülerimi kontrol edip, güncel olmayan varsa güncelledim.
  7. Elektrik kablosunu voltaj korumalı bir ara kabloya bağladım.
  8. Kasamın içerisinde dışarıda herhangi bir kablo kalmayacak şekilde kablolama yaptım
Bi deneyelim şansımızı belki olur.

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,604
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop

Tunadnr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Tunahan Dündar
Güç kablosu yanlış takılı ya da psu arızalı.

laxon1123

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Cemil Demirtaş
güç kablosunu yanlış takma gibi bir şey söz konusu değil gibi tek yön de takılabiliyor anladıgım kadarıyla PSU ANAKART EKRAN KARTI bunları 2 kere garantiye gönderdim sağlam diyip geri gönderdiler bu arada @Batuhan Lastronin çooğunu denedim hocam denemediklerim var onlara da müsait zamanda bakacagım

yakında deneyebileceğim iyi bir bilgisayarcı yok bu parçalara denk deneyebileceğim bir yer yok şu an

Batuhan Lastronin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,011
İsim
Batuhan Divrik
güç kablosunu yanlış takma gibi bir şey söz konusu değil gibi tek yön de takılabiliyor anladıgım kadarıyla PSU ANAKART EKRAN KARTI bunları 2 kere garantiye gönderdim sağlam diyip geri gönderdiler bu arada @Batuhan Lastronin çooğunu denedim hocam denemediklerim var onlara da müsait zamanda bakacagım

yakında deneyebileceğim iyi bir bilgisayarcı yok bu parçalara denk deneyebileceğim bir yer yok şu an
Hocam ben ekran kartından şüphelenmedim aslında psu olarak düşünüyorum sorunu. İmkanınız olsaydi psu denemek için iyiydi aslında. Bakalım 4 numaralı çözüm çok fazla kişide işe yaramış denemekte fayda var.

Top Bottom