Neler Yeni

RTX4070 Oyunlarda Tam Performans Alamıyorum. FPS Düşük ve Droplar Oluyor

merqen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Osman erdoğdu
Sistemindeki tek kanal 16 gb ram kulladığınızı söylediniz yükseltebiliyorsanız çift kanal yapın tam verim alamazsınız ayrıca bahsettiğiniz konu böyle bir sistemde bu kadar düşük performans almanız yazılımsal bir hata olabilir bios güncel tutun ekran kartı ayarlarınızı temiz kurulum yapın ve gerekli ayarlamaları yapın her ekran kartı ayarları farklıdır gtx rtx modelleri farklılıklar göstermektedir ama ekran kartınız tam verim alamadığınızı söylüyorsunuz sisteminizde uyumsuzluk var ise üzülerek söylüyorum bu sorunları yaşamanız kaçınılmaz işlemciniz ve ekran kartınız birbirini yeterince besleyemiyor

Frowzy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Can Berk Arman
Nvidia'nın son zamanlarındaki driver güncellemeleri oyunları çok bozdu. Senden ricam driver şu anki sürümü nedir bunu öğrenmen gerekiyor. Ddu kullanıp daha az sorunlu bir sürümüne geçip deneyebilirsin. Darboğaz diyenler olmuş bende 4070ti var aynı işlemciyle hiç öyle bir darboğaz yemedim 1080p de bile. Sorun devam ediyorsa sorunun BIOS veya direk olarak donanımsal olabilir. Sorun BIOS üzerinden çözülmediyse ekran kartını değiştirmeni tavsiye ederim. Ekran kartı sürümü için 551.80 kullanıyorum şuan deneyebilirsin.

Anwix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Fevzi Yalçın
Nvidia'nın son zamanlarındaki driver güncellemeleri oyunları çok bozdu. Senden ricam driver şu anki sürümü nedir bunu öğrenmen gerekiyor. Ddu kullanıp daha az sorunlu bir sürümüne geçip deneyebilirsin. Darboğaz diyenler olmuş bende 4070ti var aynı işlemciyle hiç öyle bir darboğaz yemedim 1080p de bile. Sorun devam ediyorsa sorunun BIOS veya direk olarak donanımsal olabilir. Sorun BIOS üzerinden çözülmediyse ekran kartını değiştirmeni tavsiye ederim. Ekran kartı sürümü için 551.80 kullanıyorum şuan deneyebilirsin.
Senin ekran kartı sürümünü deneyeceğim. Şu an en son sürüm olan 560.70 kullanıyorum. 4070ti ile aynı işlemciyi kullandığına sevindim, darboğaz oluyor diye korkuyordum.

k4anss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Kaan kaygın
Dostum, buna benzer sorunlar bende de yaşadım. Testlerinde gördüğüm kadarıyla ekran kartı tam gücünü çekemiyor. Burada ilk şüpheli PSU veya ekran kartına giden bağlantıda bir sorun yaşadın. Bence ilk olarak bir PSU'nu test et, derim. Testlerde tam güç çekebiliyor mu bak, bir de 12V kanallarına. Diğer bir ihtimal de PSU'ndan çift kablo geliyor olabilir. Çift kablodan kastım iki ayrı güç kablosu, yani tek kabloda Y şeklinde olan değil, direkt iki kablo. Bir diğeri de ekran kartındaki güç girişi yeni tip olanlardan mı? Yeni ise dediğim gibi olabilir.

Anwix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Fevzi Yalçın
psuda
Dostum, buna benzer sorunlar bende de yaşadım. Testlerinde gördüğüm kadarıyla ekran kartı tam gücünü çekemiyor. Burada ilk şüpheli PSU veya ekran kartına giden bağlantıda bir sorun yaşadın. Bence ilk olarak bir PSU'nu test et, derim. Testlerde tam güç çekebiliyor mu bak, bir de 12V kanallarına. Diğer bir ihtimal de PSU'ndan çift kablo geliyor olabilir. Çift kablodan kastım iki ayrı güç kablosu, yani tek kabloda Y şeklinde olan değil, direkt iki kablo. Bir diğeri de ekran kartındaki güç girişi yeni tip olanlardan mı? Yeni ise dediğim gibi olabilir.
PSU’dan iki tane kablo geliyor fakat ekran kartına bir tanesi takılı, eve geçince resmini atacağım, takılı olan kablo 4+4 şeklinde girişleri var.

k4anss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Kaan kaygın
psuda

PSU’dan iki tane kablo geliyor fakat ekran kartına bir tanesi takılı, eve geçince resmini atacağım, takılı olan kablo 4+4 şeklinde girişleri var.
Tamam atarsın. Gece bakamazsam sabah bakarım.

Anwix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Fevzi Yalçın
Tamam atarsın. Gece bakamazsam sabah bakarım.
Hocam baktım da herhangi bir sorun yok doğru takıyorum. Bu resim ekran kartı girişi ekrankart1.jpeg Bu resimde de ekran kartı kablosu var tek kablo şeklinde geliyor sonra ikiye ayrılıyor. Kırmızı ile işaretlediğim tarafı takıyorum. ekrankartı2.jpeg burada da girişlerini attım ama ikisinin de girişi aynı herhangi bir fark yok. ekrankartı3.jpeg

Anwix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Fevzi Yalçın
Hocam kasayı başka bir prize bağlayıp deneyin. Zamanla priz içerisinde topraklamaya giden hat boşa düşüp az güç çekiyor olabilir. HW İnfo dan oyun oynarken ekran kartı ve işlemcinin tükettiği güçleri, kaç w çektiğini burada paylaşabilir misiniz ?
Hocam 2 farklı oyunda HWInfo test ettim birincisi MSI Kombustor. Fakat MSI Kombustor'da işlemciyi fazla kullanmadığını fark edince Cyberpunk 2077 girip test ettim Cyberpunk GPU ve CPU bayağa kullanıyor resimlere bakarak sen zaten gerekeni söylersin.

MSI Kombustor: hwinfo1.pnghwinfo2.pnghwinfo3.pnghwinfo4.png

Cyberpunk 2077: cyberpunkhwinfo1.pngcyberpunkhwinfo2.pngcyberpunkhwinfo3.png

FareV

80+ Bronze
Ekran kartı isteyen oyunların performansında hiçbir sorun yok sadece işlemci tabanlı oyunlarda düşük fps aldığını düşünüyorsun fakat sistemde genel olarak yine sıkıntı yok hocam vermesi gereken performansı veriyor gönlün rahat olsun

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ensar Korun
Bende rtx 3070 r5 5600x var bilgisayarı ilk açtığımda gpu kullanımı %0 işlemci kullanımı %20 sonra bilgisayarı yeniden başlatıyorum bu sefer gpu kullanımı %40 işlemci kullanımı %8 oluyor.

Ceasar123

80+ Bronze
Tahminimce NVİDİA ayarlarında "Bağlantılı optimizasyon" ayarı bozuyor bu fpsi.

Driverınız en günceli olsun.
Ayrıca ayarlarınızı böyle yapın;
1722163288358.png

1722163301862.png

1722163310968.png

Bu ayarlar ile nvidia oyunlara ve kartınıza olabildiğince karışmaz ve görüntü kaybıda yaşamazsınız.
Olabildiğinde kontrol uygulamada bu şekilde.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca tavsiyemde bios güncellemeniz.
Beta olmayan en güncel biosu kurun sonra sadece ram profili seçin ve resizebar açın.

Son düzenleme:

•KoRkMaZ•

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
201
İsim
Hasan Korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
OYUN VE BİLGİSAYAR PARÇALARI
Ne fark eder? 2K almış olsa bile bu fpsler acayip düşük
Bazen sistem güçlü olduğunda tam performans çalışmıyor. Buna göre yazdım. Fps den dolayı değil kullanımdan dolayı

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
957,990
Üyeler
151,149
Son üye
Qualia
Top Bottom