Neler Yeni

RX 5600 XT Ekran Kartı Hatası

TahaOkan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Taha Kadir Okan
Merhabalar, AMD R5 3600X / Asus Prime B450m-K / Asus TUF RX5600XT OC EVO / Gskill Ripjaws 2x8 3200mHz / Cooler Master Hyper H410R / XPG 512GB M2SSD / 2Tb Seagate Barracuda, sisteme sahibim.
Bir kaç gün önce gelen yeni ekran kartı sürümü güncellemesini yaptım. (Hiç bir zaman önerilenlerin dışında güncelleme de yapmadım.) O günden beridir hiç bir sorun yokken özellikle Age Of Empires 3 DE oynarken bir anda bilgisayarımdan bip/dıt gibi 1 kere kısa bir ses geliyor sonra ekran donuyor kısa bir süreliğine siyah oluyor geri geliyor sonra ya direkt steam'den atıyor geri açıyor steam'i ya da direkt oyunu kapatıyor.
Bu sırf oyuna da özel bir durum değil bazen Chrome'da video izlerken de oluyor.
Bu sorun 1 sene önce de başıma gelmişti ve yine en çok Age of Empires'da karşılaşıyordum ama o zaman WattMan hatası olarak belirtiyordu. Şuan herhangi bir uyarı vs de gelmiyor. Dediğim gibi sadece önce bir ses geliyor sonra donuyor ya da geri geliyor 5-10 gibi düşük fpste takılmalı görüntü geliyor başta daha sonra da normale dönüyor ekran. (Sorun ekran kartından kaynaklı olabileceğini düşünüp postu buraya açtım başka bir parçadan oluyorsa bilgilendirirseniz sevinirim.)

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ahmet 100
Büyük ihtimal Power Supply den kaynaklı olabilir. Güç kaynağını kasadan çıkarıp tekrar bi tak istersen. Arızada olabilir güç kaynağında.

TahaOkan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Taha Kadir Okan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Büyük ihtimal Power Supply den kaynaklı olabilir. Güç kaynağını kasadan çıkarıp tekrar bi tak istersen. Arızada olabilir güç kaynağında.
Değerlerine de baktım gayet normal şuan. Ekran kartı deme sebebim 1 ay içerisinde sadece onun sürücüsünü güncellediğim içindi. Onu güncellemeden önce yaptığını hatırlamıyorum. Genelde de video tarzı hareketli görüntüleri açtığımda oluyor. Ama dediğim gibi oyunlara girdiğimde 5 kere girdiysem 2 sinde zamanı belli olmaksızın kesin oluyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,735
Üyeler
156,378
Son üye
yazodrn
Top Bottom