Neler Yeni

RX 5700 Düşük Mh/s sorunu

fdgn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Furkan Doğan
RX 5700 Kartım mining başlangıcında 50 mh/s olarak gidiyor, aradan kısa bir süre sonra 40 mh/s düşüyor. Isı problemi olduğunu gördüğümden termal macun sürdüm ama mining'te pek bir etkisi olmadı yine aynı şekilde düşüyor ve gpu memory junction temperature derecesi 104-108 civarına çıkıyor, ne yapmam gerek?

Ekler

• unknown_2021.11.07-20.26 (2).png
    unknown_2021.11.07-20.26 (2).png
    204.1 KB · Hit: 40

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Termal ped değiştirmen gerek.

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Tek başıma yapabileceğimi pek zannetmiyorum. Yaptırabileceğim yerler var mı?
Tek başına yapabileceğin bir şey, yaptıracak bir yer bulsan bile doğru termal ped kalınlığını falan bilmezler bellek sıcaklığını iyileştirceğim derken çekirdek sıcaklığını mahvederler.

• Beğen
Reaksiyonlar: fdgn

fdgn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Furkan Doğan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tek başına yapabileceğin bir şey, yaptıracak bir yer bulsan bile doğru termal ped kalınlığını falan bilmezler bellek sıcaklığını iyileştirceğim derken çekirdek sıcaklığını mahvederler.
Fujipoly markalı termal ped bulamadım maalesef. Gelid GP Ultimate 2mm veya Odyssey Thermalright 2mm uyumlu olur mu?

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Fujipoly markalı termal ped bulamadım maalesef. Gelid GP Ultimate 2mm veya Odyssey Thermalright 2mm uyumlu olur mu?
Araştırayım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pek fazla bilgi yok ancak bir kişi Thermalright Odyssey 2.0mm nin olduğunu söylemiş, deneyip göreceksin.

Son düzenleme:

fdgn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Furkan Doğan
Araştırayım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pek fazla bilgi yok ancak bir kişi Thermalright Odyssey 2.0mm nin olduğunu söylemiş, deneyip göreceksin.
Uyumlu olmazsa ne gibi bir sıkıntı çıkar?

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Uyumlu olmazsa ne gibi bir sıkıntı çıkar?
Uyumlu olmazsa bellek sıcaklığı düzelir ama bu sefer kartın çekirdeği çok ısınır. Ancak kartın eski termal pedlerini çöpe atmazsan düzeltebilirsin. Yeni pedler olmazsa tekrardan eskileri takarsın, en kötü paran boşa gider.

• Beğen

fdgn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Furkan Doğan
Uyumlu olmazsa bellek sıcaklığı düzelir ama bu sefer kartın çekirdeği çok ısınır. Ancak kartın eski termal pedlerini çöpe atmazsan düzeltebilirsin. Yeni pedler olmazsa tekrardan eskileri takarsın, en kötü paran boşa gider.
Denemekten başka şansım yok sanırım. Tekrardan teşekkürler sorunumla ilgilendiğiniz için.

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Denemekten başka şansım yok sanırım. Tekrardan teşekkürler sorunumla ilgilendiğiniz için.
Evet bu deneme yanılma işi. Bende kendi kartımın termal pedlerini değiştirmeye çalışırken 1.5mm ped koydum. Sonra baktım bellek sıcaklığı düzelmiş ama çekirdek sıcaklığı direk 100 derece oluyor, sonra 1mm termal ped denedim her şey düzgün sıcaklık verdi. Mecburen deneme yanılma

• Beğen
Top Bottom